Gülfem Hatun Kimdir?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Gülfem Hatun Kimdir?
gülfem sultan gülfem sultan kimdir hatun kimdir hatun hayatı
Kanuni Sultan Süleyman'ın eşlerinden olan Gülfem Hatun hakkında sizlere merak etitğiniz bilgileri aktarıyorum.
gulfem hatun2-3bf.jpg

Kanuni sultan süleymanın 3. eşi Gülfem Hatun 1497'de İstanbul'da doğmuş, 65 yaşında olduğu halde yine İstanbul'da vefat etmiştir
bu zevcesi 51 sene süren izdivaç müddetiyle görülüyor ki evliliği 14 yaşındayken vukubulmuştur.Şahzade muratın annesidir.
Muraâd adlı bir şehzade babası Kanuni sultan süleyman tarafından boğdurulmuştur
.

galiba yanlış bir bilgi çünkü gülfem sultan süleymanın ilk eşidir ve murat şehzade vebadan ölmüştür.

bende 3.esi diye biliyorum hatta hurrem oldukten sonra icine kapanan ve kimseyle birlikte olmayan kanuni gulfemi gorunce onu hurreme benzetmis ve hurremden sonra ilk kez gulfem hatunla beraber olmus ancak kiskanc bir cariyenin yaptigi bir plan sonucu kanuni tarafindan bogdurtulmus kendisi ukraynaliymis ve sultaninn gozdesi oldugu donemlerde parasi fazlalasinca cami yaptirmis ancak parasi bitince cami yarida kalmis kiskanc cariye kanuniyle gece birlikte olmak icin sirasini para karsiliginda almis ve kanuniyede bunu soyleyince ikiside oluyor gulfem hatunun manevi annesi yasli kalfa kizinin olumunden cok buyuk uzuntu duyup kanuniye gercegi soyluyor camiyi tamamlamak icin sirasini sattigini soyluyor ve kanuni cami insaatini tamamlatiyor hatta camiden ilk yillarda nur yukseldigi soylentileride vardir bursada gulfem sokaginda

Gülfem Hatun Kanuni'nin ilk eşidir.Oğlu idam ettirilmiş ve sonra Kanuni'nin kalbi Mahidevran'a gitmiştir.Sonrada Mahidevran sultan tembelliği yüzünden Kanuni'yi Hürrem'e kaptırmıştır.
Buna göre:
1.eş:Gülfem Hatun
2.eş:Mahidevran
3.eş:Hürrem
'dir.Ve Hürremle evlenen Kanuni bir daha ilişkiye giremez Ve Hürrem sultan dan 8 yıl sonra hakkı rahmetine kavuşmuştur.

Geri