gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Güllaç Tarifi verir misiniz kolay olsun ama

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

kızlar bu ramazan da bende ramazan tatlısı olan güllaç tatlısını yapmak istiyorum tadı nasıl merak da ediyorum acaba bana Güllaç Tarifi verecek biri var mı aranızda ama kolay olursa sevinirim.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Güllaç Nasıl Yapılır

Güllaç Tarifi Resimli

Ramazan ayının iftar sofralarının vazgeçilmez tatlılarından olan Güllaç tarifi ni sunuyoruz sizlere Güllaç nasıl yapılır hep birlikte öğreniyoruz kolay gelsin hanımlar...

Güllaç İçin Malzemeler

-6 yaprak güllaç

-1 su bardağı dövülmüş ceviz

-1 çorba kaşığı gülsuyu

-1 litre (5 su bardağı) süt

-1,5 su bardağı toz şeker

Güllaç Yapılışı

Yüksek kenarlı bir servis tabağını hazır edin.
    Güllaç yapraklarının kalın kenarlarını kopararak ayırın.
    Her yaprağı, elinizle kırarak veya makasla keserek dörder parçaya bölün.
    Sütü bir taşım kaynatın, ateşten alın.
    İçine şeker koyun. Şeker eriyene kadar karıştırın.Çok az soğumasını sağlayın çünkü kaynar süte güllaçları koyarsanız eriyip hamurlaşacaktır.) Geniş bir tepsiye dökün. Güllaç parçalarını teker teker sıcak şekerli süte batırıp hafif yumuşatarak bir tabağa alın.

İkiye katlayın. Geniş kısmına ceviz koyup yanlarını kapatın. Sarma biçiminde sarın, servis tabağına yerleştirin. Tüm güllaçları bu şekilde yumuşatıp sardıktan sonra kalan sütü hepsinin üzerine gezdirin. Üzerine gülsuyunu serpiştirin. Buzdolabında soğuttuktan sonra servis yapın.

Mevsime göre, nar tanesi, ceviz veya antep fıstığı ile süsleyebilirsinizçCeviz yerine kabuğu soyulmuş ve dövülmüş badem kullanırsanız güllacın rengi daha beyaz olur.

Güllaç Tarifi verir misiniz kolay olsun ama konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kolay güllaç

Kolay güllaç

Malzemeler • 1 su bardağı ceviz • 1 su bardağı ceviz • 1 su bardağı şeker • 7,5 su bardağı süt • 10 adet güllaç yufkası • Nar taneleri Yapılışı Cevizi dövün ve makinede çekin. 3 yemek kaşığı şekerle karıştırın. Sütü kaynatın, şekeri katıp karıştırın. Güllaçların her birini ortadan ikiye kesin, her parçayı sıcak şekerli sütle ıslatın. Ortalarına ceviz-şeker karışımından yarım yemek kaşığı...
  2. Kolay Ama Lezzetli Pasta Tarifleri

Kolay Ama Lezzetli Pasta Tarifleri

Kolay Ama Lezzetli Pasta Tarifleri arıyorum ben sizden de bir kaç tarif gelir diye yazıyorum tarifi verecek olan arkadaşlarıma şimdiden teşşekürler
  3. Sütlü Yumurta Tarifi verir misiniz bana

Sütlü Yumurta Tarifi verir misiniz bana

Arkadaşlar pazar kahvaltılarında zengin bir menü isteyen eşime sütlü yumurta yapmak istiyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum bana aranızda bilen varsa Sütlü Yumurta Tarifi verebilir mi?
  4. Etli Türlü Tarifi verir misiniz bana

Etli Türlü Tarifi verir misiniz bana

Merhaba hanımlar bu yaz günlerinde yaz sebzelerinden faydalanmak istiyorum ve etçil kocamında yemesi için sizden Etli Türlü Tarifi istiyorum. Bana Etli Türlü Tarifi verirseniz çok sevinirim.
  5. Ramaza'nın yıldızı Güllaç tarifi

Ramaza'nın yıldızı Güllaç tarifi

Güllaç ramazan sofralarının vazgeçilmez tatlarından biri.Nişastadan yapılan ince yufka halinde olan ve yapılışı pratik olan güllaç, hafif olmasından ötürü en çok tercih edilen tatlılardan.Hazmı kolay olan Türk tatlarından biri olan güllacın tarifini sizlerle paylaşıcaz.Öncesi diyabet hastaları için , Diyabetik Güllaç Tarifi ni incelemnizi öneriyoruz.Malum ramazan da kendini zorlayıp oruç...

Sayfayı Paylaş