gebe
  1. advantur

advantur Forum Okuru

güllaç tatlısı nasıl yapılır mmmm :)

Konu, 'Tatlılar' kısmında advantur tarafından paylaşıldı.

Malzemeler: 2 buçuk su bardağı toz şeker 1 paket güllaç
    250 gram dövülmüş ceviz
    Çeyrek çay bardağı gül suyu

HAZIRLANIŞI :
    Sütü ısıtın. 2 buçuk su bardağı toz şekeri ilave edip, kaynatın. Geniş bir tepsiye dökün.
    Güllaçları parçalara ayırıp, bu tepsinin içinde ıslatın. Ortasına dövülmüş cevizi koyun. Yanlarını ortada toplayıp, katlayın. Katladığınız güllaçları başka bir tepsiye dizin. Kalan sütü üzerine dökün. Gül suyu ilave edin. Ilık veya soğuk servis yapın.

2. ilkimefsa

ilkimefsa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşım için sağol

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113
    Konu başlıkları düzenlenmiştir.

güllaç tatlısı nasıl yapılır mmmm :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güllaç Nasıl Yapılır?

Güllaç Nasıl Yapılır?

güllaç nasıl yapılır güllaç yufkası nasıl yapılır gullac nasil yapilir yaprağı gullac yufkasi nasil yapilir Birinci Tarif Malzemeler 18 adet güllaç yufkası 8 bardak süt 5 bardak şeker 1 bardak çekilmiş ceviz İsterseniz az da olsa gül suyu 2 adet nar(olgun olsun) HazırlanışıSütü şekeri karıştırın ve kaynatın.Yufka yapraklarını tek tek sütle ıslatın.Yarısının ortasına ceviz içi dökün.Kalan...
  2. Gökkuşağı Tatlısı nasıl yapılır

Gökkuşağı Tatlısı nasıl yapılır

Gökkuşağı Tatlısı gökkuşağı tatlısı ben irmikli tatlıları çok severim buda onlardan biri ve oldukça kolay ve güzel bir tatlı daha seveceğinizi umuyorum:) Malzemeler: * 3 yumurta * 1 çay bardağı şeker * 3 çay bardağı yoğurt * 1 çay bardağı sıvıyağ * 3 çay bardağı irmik * 3 çay bardağı un * 2 paket kabartma tozu şerbeti: * 3,5 su bardağı su...
  3. İncir tatlısı nasıl yapılır?

İncir tatlısı nasıl yapılır?

Meleklerim evde incirimiz var ve değerlendirmek istiyordum farklı bir tarifim olsun istedim Aydınlı bir öğretmen arkadaşım bana şahane bir tarif verdi tabi siz meleklerimle paylaşmadan edemedim işte tarifimiz :hayal: Bildiğimiz kek malzemesini kullanacağız sadece yağ biraz daha az ve içine 8tane kuru inciri ıslatıp küçük küçük doğrayarak ekliyoruz,bir su bardağı iri çekilmiş cevizle de...
  4. Pepeçura Tatlısı Nasıl Yapılır?

Pepeçura Tatlısı Nasıl Yapılır?

pepeçura tarifi, pepeçura malzemeleri, pepecura nasıl yapılır Daha tarifini ve lezzetini bile bilmeden ismini sempatik bulduğum pepeçurayı sizlerle paylaşmak istedim. Görüntüsü oldukça lezzetli görünen ve özellikle hafif tatlı sevenler için oldukça ideal olan pepeçuranın malzemeleri ile birlikte tarifini sizlerle paylaşıyorum. 1 kg. siyah üzümü iyice yıkayalım.6 su bardağı suyla...
  5. Ramaza'nın yıldızı Güllaç tarifi

Ramaza'nın yıldızı Güllaç tarifi

Güllaç ramazan sofralarının vazgeçilmez tatlarından biri.Nişastadan yapılan ince yufka halinde olan ve yapılışı pratik olan güllaç, hafif olmasından ötürü en çok tercih edilen tatlılardan.Hazmı kolay olan Türk tatlarından biri olan güllacın tarifini sizlerle paylaşıcaz.Öncesi diyabet hastaları için , Diyabetik Güllaç Tarifi ni incelemnizi öneriyoruz.Malum ramazan da kendini zorlayıp oruç...

Sayfayı Paylaş