gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

güllaç tatlısı tarifi resimli

Konu, 'Tatlılar' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

Pratik ve kolay bir şekilde Güllaç için tarif MALZEMELER
    1 paket güllaç
    1 litre süt
    400 gr. toz şeker
    1 kahve fincanı gül suyu
    200 gr. dövülmüş ceviz
    Yeteri kadar vişne reçeli tanesi

HAZIRLANIŞI
    Toz şekerini süte katarak, birlikte 5 dakika kadar kaynatıp, tencereyi ateşten alın. Süt ılınınca güllacın yapraklarını süte batırıp yumuşattıktan sonra içlerine birer tatlı kaşığı ceviz koyarak gül şeklinde sarın. Güllaç güllerini tepsiye dizin. Kalan cevizi üstüne serpin. Ilık şekerli sütü de gezdirin. Güllaçları birer vişne reçeli tanesiyle süsleyin. Güllaç sütü iyice çektikten sonra sofraya getirin. Gülsuyunu sofrada isteyene ikram edebilirsiniz.

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Konu başlıkları düzenlenmiştir.

güllaç tatlısı tarifi resimli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ay tatlısı tarif resimli

Ay tatlısı tarif resimli

ay tatlısı nasıl yapılır ay tatlısı yapılışı Ay tatlısı vrmış meleklerim bunun tarifini biliyor musunuz resimli olarak bana vermeniz mümkün mü ?
  2. Lalanga Tatlısı Tarifi Resimli

Lalanga Tatlısı Tarifi Resimli

Lalanga Tatlısı Tarifi Resimli - Kızlar sizden biliyorsanız tabi Lalanga Tatlısı Tarifini istiyorum bilenler tarifi verirse ben ve benim gibi bilmeyenlerde o muhteşem lezzeti keşfedebilir:)
  3. Rumeli Tatlısı Tarifi Resimli

Rumeli Tatlısı Tarifi Resimli

Rumeli Tatlısı Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Rumeli Tatlısı Tarifini istiyorum şimdiden sağolun.
  4. Samsa Tatlısı Tarifi Resimli

Samsa Tatlısı Tarifi Resimli

Samsa Tatlısı Tarifi Resimli Selam kızlar sizden bir tarif istiyorum Samsa Tatlısı Tarifini istiyorum yapılışını detaylı yazın ama
  5. Yaz Tatlısı Tarifi Resimli

Yaz Tatlısı Tarifi Resimli

Yaz Tatlısı Tarifi Resimli yapılışını yazarsanız şayet, benim gibi tatlı sevenler bu yaz rahat tatlılar yer :)

Sayfayı Paylaş