gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Gülleme( Rozase) Ne demektir ?

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

yüzde kızarıklık, neden oluşur, tedavisi nasıldır,gülleme, rozase, ne demektir, hakkında bilgiyi buradan bulabilirsiniz

Stres, menopoz, güneş gibi sebeplere bağlı oluşan 'gülleme', mide rahatsızlıklarıyla da paralellik gösteren bir cilt hastalığı.

Gülleme (rozasea), daha çok 40 yaş ve üzeri kadın ve erkeklerde görülüyor. Burun üzeri ve yanaklarda kırmızılık, iltihaplı ve iltihapsız kırmızı kabartılar ile yüzdeki yanma hissi en belirgin bulguları. Helen Harper Medikal Danışmanı ve Pediatrik Dermatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ümit Ukşal, güllemenin reflü ve mide ülseri ile eşzamanlı olarak ortaya çıkabildiğini söyledi.

Prof. Dr. Ümit Ukşal, bazı hastalarda gözlerde kızarıklık, yanma veya migren benzeri baş ağrısının da cilt belirtileri ile birlikte olabileceğini belirtti. Belirtiler yazın, güneşle, sıcak banyo yapmakla ve stresle alevleniyor. Hasta zaman zaman yüzünün aşırı yanarak kıpkırmızı olmasından yakınırken, bu durum hastanın günlük sosyal hayatını da etkiliyor. Ukşal, "Çalışan bir kadın iş ortamında, ev hanımı ise toplum içinde kendini kötü hisseder; yalnız kalma isteği ile depresif bir ruhsal duruma düşer. Bu ruhsal durum ve moral bozukluğu da hastalığı olumsuz etkilediği için durum giderek kötüleşir." diyor.

Beslenmeye dikkat edilmeli

Midede helikobakter mikrobunda artışla birliktelik saptandıysa bazı mide ülseri ve reflü ilaçları tedaviye katkı sağlar.

Aşırı çay, kahve, sıcak yiyecek-içecek, baharatlı yiyecekler, sigara, alkol ve asitli içeceklerden uzak durulmalı.

Sıcak banyo, kaplıca, sauna, solaryum ve güneş banyosu hastalığı kötüleştirir.

Yaz aylarında öğle saatlerinde güneşe çıkılmaması tavsiye edilir.

Gülleme( Rozase) Ne demektir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ne demek???

ne demek???

about ne demek about ne demektir has a spectacular aura about..........ne demek????benim ingilizcem yokki.....kalplerimin yaninda var da.....merak ettim.....ingilizce yazilar kaldirilsa ne iyi olur........hem bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip...dime....)))
  2. Gülleme Nedir?

Gülleme Nedir?

gülleme, nedir, belirtileri, tedavisi, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Her geçen gün yeni bir hastalığın adını öğreniyorum.Gülleme de bunlardan biri.. Asıl adı Rozasea olan Gülleme,40 yaş üstü kadın ve erkeklerde görünür.Belirtileri, burun üzeri ve yanaklarda kırmızılık, iltihaplı sivilceler veya iltihaplı olmayan kırmızı kabartılar ile yüzde yanma...
  3. Fungusit nedir ne demektir

Fungusit nedir ne demektir

Fungusit nedir anlamı nedir merak ediyorum bir yerde karşıma çıktı ama bilgi bulamadım melekler yardımcı olurmusunuz lütfen.
  4. Dejavu Nedir? Ne Demektir?

Dejavu Nedir? Ne Demektir?

Bu sayfa; Dejavu Nedir? Ne Demektir konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, televizyonda duymuş, sosyal medyada rastlamış, gazetede okumuş ve hala ne demek olduğunu bilmiyorsanız, buyrun makalemize, bakalım dejavu ne demekmiş?... Dejavu Türkçe anlamı “daha önceden görmek” olan Fransızca bir kelimedir. Neden dejavu gördüğümüze dair çok çeşitli görüşler olsa da bilimsel...
  5. Bonzai Nedir, Ne Demektir?

Bonzai Nedir, Ne Demektir?

bonzai nedir, bonzai ne demektir, bonzai hakkında Sevgili melekler, son günlerde ne yazıkki pek çok gencin ölümüne sebep olan ve ismini yeni yeni duyduğumuz bonzai nedir, insan sağlığını nasıl etkiler sizlere bilgi veriyoruz... Uyuşturucu madde içerikli olan ve kullanımı esnasında insan metabolizmasına çok zararları dokunan Bonzai tamamen uyuşturucu maddeden ve bazı bitkilerin...

Sayfayı Paylaş