gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Güllü Kek Tarifi Resimli yapılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Güllü Kek Nasıl Yapılır
    Ev Yapımı Güllü Kek Tarifi Resimli

Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce gül böreği tarifi sunmuştuk. Şimdi ise güllü kek tarifi sunuyor ve şimdiden afiyet olsun diyoruz:)

Malzemeler:

1 su bardağı sıvıyağ
    1 çay bardağı süt
    1 çay bardağı gülsuyu
    1 kase gül yaprağı
    3 yumurta
    1 su bardağı tozşeker
    1 paket kabartma tozu
    Alabildiği kadar un

Yapılışı:

Yumurta ve şekeri karıştırın. Üzerine sütü, sıvıyağı, gülsuyunu, gül yapraklarını ilave edin. Unu kabartma tozu ile karıştırıp üzerine eleyin.

Kalıba boşaltıp önce 180 derecede daha sonra fırın ısısını düşürerek pişirin. İlk sıcaklığı çıktıktan sonra servis edin.

2. İhvan28

İhvan28 Forum Okuru

uff ben yaptım tadı çok güzel oldu görüntü biraz acemi dordu amaa:D olsun :)

3. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
    enteresan ilk defa güllü kek duydum bahçede güller açınca denerim :)

4. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    çok güzel olmuş bayıldım canımda nasıl istedi şimdi

Güllü Kek Tarifi Resimli yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sade kek yapılışı resimli tarifi

Sade kek yapılışı resimli tarifi

Sade Kek Tarifi Resimli , Sade Kek Tarifi, En sevdiğim keklerden biridir sade olan kek ve sık sık kardeşimden yapmasını isterim, çünkü muhteşem yapıyor :) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere sade kek tarifini sunuyor ve şimdiden afiyet olsun diyorum. Sade Kek Malzemeler: 4 yumurta 340 g (2 su bardağı) toz şeker 200 ml (1 su bardağı) süt 125 g yumuşak margarin 100 ml (yarım su...
  2. Ayvalı Kek Tarifi Resimli Yapılışı Meleklere özel

Ayvalı Kek Tarifi Resimli Yapılışı Meleklere özel

Ayvalı Kek Tarifi Ayvalı Kek Yapılışı Az önce evde ayvalı yaş pasta tarifi sunmuştuk. Şimdi de değişik kek tarifleri edinmek isteyen tüm Melek'lerimiz ve misafirlerimiz için, hem lezzetli hem de hafif olan ayvalı kek yapılışı hakkında bilgiler aktarıyoruz Melek'ler:) Ayvalı Kek Malzemeleri: 4 Adet Yumurta 2 Su Bardağı Toz Şeker 1 Su Bardağı Dövülmüş Ceviz 2 Su Bardağı Ayva Rendesi 1...
  3. Cevizli Rulo Kek Tarifi Resimli yapılışı

Cevizli Rulo Kek Tarifi Resimli yapılışı

Resimli Cevizli Rulo Kek Tarifi Cevizli Rulo Kek Nasıl Yapılır Ceviz sever misiniz bilmiyorum ama cevizin faydaları hakkında bilgi edinirseniz, eminim siz de benim gibi cevizi seversiniz :) Sevgili Melek'lerim, bu yazımızda sizlere cevizli rulo kek tarifi sunuyor ve ilgili olupta cevizli rulo kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı da bu sayfamıza davet ediyorum. Cevizli Rulo...
  4. Havuçlu Kek Tarifi Resimli yapılışı burada

Havuçlu Kek Tarifi Resimli yapılışı burada

Resimli Havuçlu Kek Tarifi Havuçlu Kek Nasıl Yapılır http://www.meleklermekani.com/alternatif-tip/212715-havucun-faydalari.html konumuzu güncelledikten sonra şimdide sizlere havuçlu kek tarifi sunuyor ve havuçlu kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyoruz. Havuçlu Kek İçin Malzemeler: 3 çay fincanı, un 1 çay fincanı, sıvıyağı 3 tane,...
  5. Ispanaklı Kek Tarifi Resimli yapılışı

Ispanaklı Kek Tarifi Resimli yapılışı

Ispanaklı Kek Tarifi Resimli Ispanaklı Kek Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce yumuşak kek nasıl yapılır anlatmıştık. Bu gün ise hem yumuşak hem de çok lezzetli ıspanaklı kek yapılışı hakkında bilgiler aktarıyor ve ıspanaklı kek tarifi edinmek isteyen tüm üyelerimizi bu sayfamıza davet ediyoruz. Malzemeler 3 yumurta, 2 paket...

Sayfayı Paylaş