gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

GÜLÜMSE ÖLÜME tatlı tatlı....................

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Karnını doyurduktan sonra bir güzel-açken hiç bir şey düşünemezdi çünkü-oturdu ve plan yaptı. Tahmin ettiğinden daha kısa sürmüştü. Eline masanın üstünde duran test kitaplarından birini aldı. (İlginçtir ki eline gelen kitap hiç sevmemesine rağmen Biyoloji ile ilgiliydi) Defter kağıtlarına da ihtiyacı olacağını biliyordu o yüzden bir tane de defter kaptı dolabından. Annesine gecikmem dedi ve sonsuzluğa doğru ilk adımını attı. Aklında tabiki veda etmediği annesi vardı,üzülecekti biliyordu ama böyle olması gerekiyordu. Annesinden sonra kardeşi geldi aklına. Bensiz elbette idare edebilir diye düşündü. 3.katı bitirmişken arkadaşlarını hatırladı,üzüleceklerdi şüphesiz.
    Ama hayır,bugün sadece kendisini düşünecekti.
    Hayatında sadece bir gün sadece kendisi için bir şey yapacaktı.

Artık son basamaklarını da çıkmıştı . Dolabın üstünde duran anahtarı aldı ve kapıyı açtı. O tanıdık koku çarptı önce burnuna. Tozlu,kirli ve boğuk bir hava. Böyle olmamalı diye düşündü ve balkonun kapısını araladı. Etrafı biraz toparladı ve çoraplarını çıkardı,kirlenmeleri hoşuna gitmezdi.
    Kalemi eline aldı ve kareli sayfaya baktı uzun bir süre. Sonra şu cümleleri yazdı;

Kendimi buraya ait hissetmiyorum,hissedemiyorum.
    Birbirinizi suçlamayın,kimseye kırgın değilim.
    ..
    Annem,seni çok seviyorum!

Özenle katladı koca bir defter sayfasını ve kapının hemen önündeki saksının altına sıkıştırdı,rüzgardan uçmasını istemiyordu. Saçlarını açtı ve üstündeki poları çıkardı. Ölüme pasaklı gitmemeliydi.
    Ölüm demek ne kadar da kolaydı bakalım düşündüğü kadar kolay olacak mıydı?

Balkona çıktı.
    Rüzgarın saçlarıyla oynamasına izin verdi bir süre.
    Üşümüştü bile şimdiden.
    Geçecek birazdan dedi kendi kendine,hepsi bitecek.
    Bir adım daha attı ileri doğru,alçak duvarlara yaslandı ve yavaşça üzerine oturdu.
    Şimdi bacakları balkondan aşağı doğru sarkıyordu.

Tüm bunlara karar verdikten sonra bile bu kadar çok korkmamıştı.

Geri dönebilirdi belki yırtıp atabilirdi o saçma mektubu annesine sarılıp hıçkıra hıçkıra ağlayabilirdi ama hayır yapmayacaktı.

Derin bir nefes aldı.Son kez baktı denize,son kez düşündü sevdiklerini,onu neyin buraya getirdiğini düşündü.
    Babasını düşündü,halasını,Buket`i ve okulunu düşündü. Masanın üstünde açık duran Biyoloji kitabını düşündü,okuyamadığı kitapları,belkide hiç tanışmadığı hayatının aşkını düşündü. Sevdiği çocuğu düşündü.

Yavaş yavaş geri verdi aldığı nefesi. Tıpkı biraz sonra hayatını da geri vereceği gibi.

Bir anda olup bitti her şey,elleri kayganlaşmıştı belliki.
    Bir anda düştü ..
    Çığlıkları yardı sessizliği ve sonra..
    Ve sonra her şey bitmişti..

alıntı​

2. bitaneyim

bitaneyim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ölüm bi anlık bişey aslında veya ölmeyi istemek. peki gerçekten ölünebilecek bi bahanemi düşünülen şey.ben sanmıyorum.hayat herşeye rağmen yaşamaya ve yaşatmaya güzel.tabiiki acı dolu günlerde var ama en mutlu olunan anlarda bile büyüklerimiz demzmi "ayy çok güldük ağlıycaz" diye demekki herşeyde bi acı var.acılara tahammül etmek gerekiyo bu dünyada öyle veya böyle eninde sonunda gideceğimiz yer öteki taraf zaten ama kendi isteğimizle değil allahın isteğiyle olmalı bu.emeğinize sağlık çok güzel bir yazıymış.tşkler...

3. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...
    Yavaş yavaş geri verdi aldığı nefesi. Tıpkı biraz sonra hayatını da geri vereceği gibi.

güzelmiş ellerıne sağlık

4. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzell ellerine sağlık cicim

5. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık canım aslında başımıza gelecek ve hayatımızda yer alan büyük bir ayrıntı ölüm

GÜLÜMSE ÖLÜME tatlı tatlı.................... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TatlılaR

TatlılaR

FIRINDA SÜTLAÇ Malzemeler: 1 lt süt 1 çay bardağı pirinç unu veya nişasta 250 gr tozşeker 100 gr pirinç Bir miktar su 1 yumurta sarısıYapılışı: Pirinçleri ayıklayıp yıkayın ve tencereye alın. Pirinçleri 4 parmak geçecek şekilde su ilave edip karıştırmadan kaynatın. Pirinçler suyunu çektikten sonra tencereyi ateşten alın ve pirinçleri süzün. Sütü ve pirinçleri tekrar tencereye ilave...
  2. Tatlılar

Tatlılar

Her çeşit tatlı güzel geçime, sevinç ve mutluluğa, cimrilikten kurtulup cömertlik sıfatını kazanmaya, ilim ve iman lezzetine, günahkar için dünyanın geçici ve aldatıcı hazlarına, hastalıktan şifaya, mahkumun kurtulmasına, yolcunun dönmesine, tövbe ve isttiğfara, güzel ve etkili söze, insana dünyayı zehir eden her türlü durum ve olayın zıddı olan şeylere, Tatlıcı görmek nikaha, insanlara iyilik...
  3. Tatlı

Tatlı

Kısmettir.Rüyada her hangi bir tatliyi görmek, dinde ihlasa, üzüntü ve kederden kur-tulmaya, yolculuktan dönmeye, hastaliktan sifa bulmaya, bekarin evlenmesl-ne, ilim ve tövbe etmeye isarettir. Rüyada tatli yemek sifaya isarettir.
  4. tatlı bebeklerin tatlı resimleri

tatlı bebeklerin tatlı resimleri

tatlı bebekler çok tatlı bebekler bebek fotolari bebek fotoları fotoğrafları
  5. Tatlı evimin tatlı eşyaları

Tatlı evimin tatlı eşyaları

Yeni aldığım set kızlar 719 tl ye aldım içinde servis sehbasıda var ama servis sehbası resimde yok, 4 sandalyeside var sandalyeler beyaz vineks.CarrefourSa da sandalyesiz 599 tl çok hoşuma gitti renkleri çok güzel yatak odamda bu renklerde olcak krem beyaz nasıl sizde beğendiniz mi? Baya ucuza aldım :D:D Normalde sadece masa sandelye takımları 500 tl den başlıyor. Tv üiteleri 700-800 tl arası...

Sayfayı Paylaş