gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Gülüşün ve Unutuşun Kitabı Tanıtımı

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

gülüşün ve unutuşun kitabı gülüşün ve unutuşun kitabı milan kundera ile ilgili bilgiler burada melekler. Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği adlı romanıyla tüm dünyanın tanıdığı Milan Kundera eserleri arasında yer alan Gülüşün ve Unutuşun Kitabı bugün sizlere tanıtmak istediğimiz kitap melekler :) Kitap okumayı seven meleklerimize tanıtacağımız Gülüşün ve Unutuşun Kitabı Milan Kundera tarafından 1979 yılında yazıldı. Ülkemizde Can Yayınları tarafından basılan kitap özeti ise şöyle;

Milan Kundera'nın Fransa'ya göçtükten sonra orada yazdığı ilk roman. Bir kahvede servis yapan güzel göçmen kızı Tamina, hiçbir şeyin, hiç kimsenin yerini tutamayacağı ölmüş kocasının anısının giderek bulanıklaşmasına karşı umutsuz bir savaş veriyor. Onun öyküsü, bu kitabın iki temel gerçeğini yansıtıyor: Çekoslovakya'da yaşanan trajik deney (yani ünlü Prag Baharı, ardından Sovyet işgali) ve Batı'daki yaşam. Kundera, kuşkulu bir bakışla dolaşıyor bu gerçekler üzerinde. Kitabın, birbirinden bağımsız görünen yedi bölümü, bir yolculuğun aşamaları gibi birbirini izliyor. Aynı durumlar, aynı sorular, müzikteki kreşendo gibi bir tek görüntüde birleşiyorlar. Mizah, yoğun bir hüzünle birlikte gelişiyor. Her an gülünç bir pantomime dönüşebilecek erotizmin incinebilirliği ve bunun getirdiği şaşkınlık. Ve sonuna doğru bir koşuya dönüşen tarih; unutuşun tanrılarına adanmış, yazarın ve ülkesinin kaderi konusunda düşünceler, düşünceler.

Gülüşün ve Unutuşun Kitabı Tanıtımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları-Kitap Tanıtım

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları-Kitap Tanıtım

harry potter kitap sıralaması harry potter sıralama sıralaması serisi kitap sırası Harry Potter Serisinin Yedinci ve Son Kitabı (Harry Potter and the Deathly Hallows) Yapboz bu kitapla tamamlanıyor! 1997'de ilk kitabı, Harry Potter ve Felsefe Taşı yayımlandığından beri milyonlarca okuyucuyu peşinden sürükleyen Harry Potter dizisi artık sona eriyor. Dizinin yedinci kitabı Harry Potter ve...
  2. Gülüşün Ve Unutuşun Kitabı Kitabının Yazarı Kimdir

Gülüşün Ve Unutuşun Kitabı Kitabının Yazarı Kimdir

Arkasdaşlar Gülüşün Ve Unutuşun Kitabı Kitabının Yazarı Kimdir bilen varsa bana yazarın ismini verirse sevinirim. şimdiden tşk ederim.
  3. Suçluyorum Kitabı Yazarı ve Tanıtımı

Suçluyorum Kitabı Yazarı ve Tanıtımı

Suçluyorum Kitabının Yazarı Kim Suçluyorum Kitabının Yazarı Sevgili melekler, bu yazımızda bahsedeceğimiz kitap Suçluyorum adlı kitap. Kitabın yazarı ise Emile Zola. :) Suçluyorum,Emile Zola’nın Dreyfus Olayı isimli kitabında aktardığı,Yahudi kökenli bir subayın haksız yere casuslukla suçlanması ve yargı süreci ile ilgili 13 Ocak 1898 yılında gazetede yayınlanan mektubudur.Bu mektubun...
  4. Halikarnas Balıkçısı'ndan Aganta Burina Burinata Kitabının Tanıtımı ve Özeti

Halikarnas Balıkçısı'ndan Aganta Burina Burinata Kitabının Tanıtımı ve Özeti

Halikarnas Balıkçısı Aganta Burina Burinata Kitap Özeti Aganta Burina Burinata Kitap Özeti Sevgili melekler, daha önce hayatı ile ilgili bilgiler verdiğimiz Halikarnas Balıkçısı Aganta Burina Burinata Kitap Özeti ve tanıtımı ile ilgili bilgiler de şöyle... Aganta Burina Burinata Halikarnas Balıkçısı'nın en ünlü eseridir. 1945 yılında yayımlanan romanda deniz sevgisi, denizin...
  5. Huzur Sokağı Kitabının Özeti ve Kısaca Tanıtımı

Huzur Sokağı Kitabının Özeti ve Kısaca Tanıtımı

Huzur Sokağı Kitap Özeti Huzur Sokağı Kitabının Özeti Önümüzde ki günlere televizyon dizisi olarak ekranlarda izleyeceğimiz Huzur Sokağı kitap özeti ve tanıtımı ile karşınızdayız melekler :) Romanda müslümanlığı kendisine yol edinmiş bir adam ile dini islam ama müslümanlıkla hiçbir ilgisi olmayan bir kızın âşkını anlatıyor. İstanbul'un kenar semtlerinden birinde kırık dökük, irili...

Sayfayı Paylaş