Gümüş Dizisi özetleri

Konu, 'Biten Diziler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. gümüş dizisi özetleri gümüş dizi özetleri gümüşün bebeğini düşürdüğü bölüm dizisi gümüşün doğum yaptığı bölüm
  1. Bölüm Özeti


  [​IMG]
  "Gümüş" başlıyor!

  Gümüş'ün hayatı, o sabah amcasından telefonla aldığı bir haberle değişir. Köklü bir aile olan Şadoğulları, oğulları Mehmet'e Gümüş'ü eş olarak seçmiştir. Gümüş, hiç beklemediği bir anda, yıllarca hayalini kurduğu, deliler gibi sevdiği çocukluktan beri aşık olduğu Mehmet'ine kavuşacak, üstelik de onun karısı olacaktır. Her şeyin bu kadar hızlı ve kolay gerçekleşmesine inanamayan Gümüş, gelin olmak için hiç görmediği İstanbul'un yollarına düşer. Mehmet ise bir yıl önce ailesinin evlenmesine karşı çıktığı 6 yıllık aşkı Nihan'ı kendisinin neden olduğuna inandığı korkunç bir kazaya kurban vererek hayata küser.
  Aşka, sevgiye kalbinin kapılarını sımsıkı kapatan Mehmet, acısını unutmak için serseri bir hayat yaşamaya başlar. Mehmet'i yaşadığı bu sefil hayattan dedesi M. Fikri çıkarır. Mehmet'in bir gece girdiği kavga dedesinin onun için hazırladığı planları hızlandırır. Mehmet bundan böyle dedesinin onun için kurgulayacağı hayatı yaşamayı kabul eder. Bunun içinde taşralı Gümüş ile evlenmekte vardır. Kalbinde başka bir kadının sevgisini yaşatan Mehmet, Gümüş ile evlenmeye mecbur kalır. Mehmet, görünürde bu evliliğe razı gelmiştir ama Gümüş'e elini bile sürmez. Üstelik bir kez kaçarak nikahtan vazgeçmeye kalkışmış ve bu skandal babasının kalp krizi geçirmesine ve evlilik haberini alamadan ölümüne neden olmuştur.
  İnandığı masalın kıyısında öylece kalan Gümüş kocasının bu tavrına anlayışlı davranır. Çünkü genç kızın tek sorunu bu değildir. Kaynanası Şeref'in sert tavırları ve görümcesi Pınar'ın yaptıkları genç kızı büyük bir bunalıma iter. Gümüş' ün elinden M. Fikri tutar ve ona tekstil şirketinde yeni bir görev verir. Bu görevde Gümüş'ün en büyük yardımcısı ise bu zamana kadar çeyizi için yaptığı iğne oyalarıdır.
 2. Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  2. Bölüm Özeti [​IMG]Mehmet, Gümüş ile evleniyor

  Nikahı terk ederek evden kaçan Mehmet'in bu tavrı bütün aile bireylerini, en çok da babası Ahmet'i üzer. Bu acıya dayanamayan Ahmet geçirdiği kalp krizi sonrası apar topar hastaneye kaldırılır. Bu sırada Mehmet en yakın arkadaşı Onur'un yanına sığınmış geleceği hakkında planlar yapmaya, yaptığı hareketin doğru olup olmadığını düşünmeye başlamıştır. Bir ara Onur'un telefonuna gelen çağrı Mehmet'in planlarını yine yarım bırakır.

  Babasının hastanede yattığını ve durumunun ağır olduğunu öğrenen Mehmet hemen yanına gider. Hastanede babasını gören Mehmet yeniden Gümüş'le evlenme kararı alır. Bu haber nikah sonuna kadar Gümüş'ü mutlu etse de nikahtan sonra yaşacakları genç kızın yeniden üzülmesine neden olacaktır. Bu arada daha Mehmet'le arasındaki sorunları çözemeyen Gümüş bu kez de kayınvalidesi Şeref'le karşı karşıya kalır ve yaşanan tartışmanın ardından yeni gelişmeler ortaya çıkar.
 3. Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  3. Bölüm Özeti [​IMG]Yeni bir Gümüş, yeni bir hayat

  Mehmet, annesi Şeref'le tartıştıktan sonra evi terk eden eşi Gümüş'ü aramak için yollara koyulur. İstanbul'u bilmeyen Gümüş sokaklarda birbaşına dolaşırken, kocası Mehmet'i karşısında görünce şaşırır. Mehmet'in odasında, kutuda gördüğü resimlerdeki kızın kim olduğunu Mehmet'e soran Gümüş, Mehmet'i yıllardır yiyip bitiren eski aşkı Nihan'ı ve onun ölümünü öğrenir. Gümüş'ün bu gerçeği daha önceden bildiğini düşünen Mehmet, yanıldığını anlayınca üzülür. Eve gelen Gümüş'ü bir sürpriz beklemektedir. Artık Gümüş'ün tam anlamıyla değişmesi gerektiğini düşünen Şeref, ona özel dersler verecek hocalar tutar. Halası Gülsün ise genç kadını bir güzellik salonuna götürerek baştan aşağı değiştirir. Artık Gümüş tam bir şehir kadını görünümünü almıştır. Ama gelişmeler bununla da bitmez, genç kadının yıllardır el emeği göz nuru döktüğü iğne oyaları kuzeni Bahar'ın dikkatini çekince Gümüş için artık yepyeni bir yaşamın kapıları aralanmış olur.
 4. Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  4. Bölüm Özeti [​IMG]Gümüş'e başarı yolu açıldı

  Şadoğlu Holding'de yeni görevine başlaması için Yönetim Kurulu'nun da onayını alan Gümüş artık şirkette iyi bir yere sahiptir. Yaptığı iğne oyaları ona farklı bir yol çizmiştir. Pınar ailesinden gizlediği eşi ve kızının sorun yaşadıklarını öğrenince Amerika'ya dönmek ister. Herkesten gizli dönüş hazırlıklarına başlayan Pınar'ı bu kez bambaşka bir sürpriz beklemektedir. Mehmet'in yakın arkadaşı Onur ise yüklü kumar borcu yüzünden mafyanın eline düşer. Bu arada Gümüş'ün şirkette göreve başladığını, eşi Ahmet'ten öğrenen Şeref kafasında felaket senaryoları kurmaya devam eder. İşteki ilk günlerine alışmaya çalışan Gümüş ise bir akşam Mehmet'le gittiği yemekte şarabı fazla kaçırınca gece beklenmedik sürpriz bir olay yaşanır.
 5. Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  Mehmet'le Gümüş'ün arasına Beril girdi Mehmet ile Gümüş'ün yakınlaşmaları, Pınar'ın Amerika'ya dönmek üzere evden ayrıldığı haberi ile çabuk bozulur. Bütün aile Pınar'ı uçağa binmeden durdurmak için seferber olur.

  Ancak uçağın kalktığını öğrenirler. Başta Şeref olmak üzere bütün aile üzüntüden yıkılır. Fakat Mehmet Fikri, torunu Pınar'ı uçağa binmeden durdurmayı başarmıştır. Dedesinin tüm ısrarlarına rağmen Pınar neden habersiz Amerika'ya dönmek istediğini bir türlü söylemez. Pınar'ın sırrını bir tek Gümüş öğrenmeyi başarır. Pınar'ın Defne adında kızı vardır. Bunu öğrenen Mehmet kıyameti koparır.
  Kendisinden bir şeyler gizlendiğini sezen Şeref, Gümüş'ü sıkıştır, ağzından laf alamayınca da tehdit eder. Pınar bir an önce kızına kavuşabilmek için Mehmet'ten yardım ister. Gümüş tüm çabalarına rağmen Mehmet'in sevgisini hala kazanamadığı için üzgündür. Üstelik Mehmet'in fabrikada Beril'e yakın davranması onu daha da üzmektedir. Mehmet, dedesini ikna eder, Pınar'ın Amerika'ya dönmesine izin çıkmıştır. Bütün aile Pınar'ın gidişi için akşam yemeğe çıkarlar. Gecenin sonunda Gümüş'ü kötü bir sürpriz beklemektedir.
 6. Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  6. Bölüm Özeti [​IMG]Mehmet olay çıkarıyor

  Pınar, Onur ve Bahar'la birlikte eğlenmeye giden Mehmet ve Gümüş geceyi olaylı kapatır. Gümüş'ün yanına dans etmek için gelen bir adamı gören Mehmet kendisine hakim olamaz ve kavga çıkarır. Bütün bu kargaşa sırasında fenalaşan Gümüş ortalığı sakinleştirmek için çareyi bayılmakta bulur. Yediği yumrukla bu kavgayı ucuz atlatan Mehmet ve diğerleri yalıya döner.

  Bu sırada Pınar'ın Amerika'daki kızının varlığını öğrenen aile fertleri telaşla Pınar'ın gelmesini bekler. Duyduklarına inanamayan Mehmet Fikri odasına giderek silahını alır ve eve gelen Pınar'ın üzerine yürür. Gördükleri karşısında şaşıran Pınar, dedesinin gerçeği öğrendiğini tahmin ederek olayı doğrular. Ama bu sözler bekli de onun bir daha kızını asla görememesine neden olacaktır. Olayı ilk öğrenen ve herkese anlatan Tarık'ın durumu ise Pınar'dan farklı değildir. O da sevdiği kadın ve oğlunun varlığını ailesinden gizlemeye devam etse de olanları anlayacak kadar büyüyen oğlu Doğuş artık psikolojik sorunlar yaşamaya başlar. Tarık'tan artık beklediği ilgiyi görememekten şikayetçi olan Esra, bir şeyler yapmamın zamanının geldiğini düşünür.

  Mehmet'e olan aşkı gün geçtikçe içini kavuran Gümüş ise aşkına karşılık alamadığı için üzülürken, kurslar ve iş hayatıyla fazlaca yoğunlaşır. Bir akşam evde Mehmet'le en yakın arkadaşı Kader'in konuştuklarına kulak misafiri olan Gümüş yıllardır kendisinden saklanan bir gerçeği öğrenince ne yapacağını şaşırır.
 7. Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  7. Bölüm Yalıda sinirler gergin

  Mehmet ve Kader arasındaki samimi konuşmalara şahit olan Gümüş, bu konuda Kader'i suçlayınca Kader evi terk etme kararı alır. Kendisine yeni bir ev arayan Kader, yıllardır Şadoğlu Ailesi'nin yanında çalışan babası Osman'ı da yanına almaya kararlıdır. Bu arada M. Fikri, Pınar'ın evden çıkmasını engelleyen bir karar alır ve kapıya güvenlik koyar. Pınar bu durumu öğrenince sinir krizi geçir ve kendisini banyoya kilitler. Mehmet, Pınar'ı oradan büyük çabalar sonunda çıkarmayı başarır ve Gümüş'le birlikte Onur'un teknesine getirir. Ancak Pınar'ı evden çıkardığı için dedesinden azar işitir.

  Son zamanlarda yalıya az gider olan Ahmet ise yeni tanıştığı Zeynep'le daha fazla vakit geçirir. Şeref, bu durumu bilmese de, olayın kokusunu almaya başlar. Pınar'ın kızı Defne ile kızının babası olarak bildikleri Ünal'ı İstanbul'a getirten Mehmet ve Gümüş, burada Ünal'ın Defne'nin babası olmadığını anlarlar. Bu kez de akıllarda başka soru kalır. Defne'nin gerçek babası kim?
 8. Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  8. Bölüm Şeref, Mehmet ve Gümüş'e kızgın

  Gümüş ve Mehmet, Amerika'dan Pınar'a sürpriz yapmak için getirdikleri Defne'ye bakacak birini bulamayınca geceyi hep birlikte otel odasında geçirmek zorunda kalırlar. Bu sırada ailenin tüm fertleri Şeref'e sürpriz doğum günü partisi hazırlama telaşındadır. Herkes oradadır. Hatta Berk'in manken sevgilisi Tuğçe bile partiye katılmıştır. Ama Mehmet ve Gümüş'ün bir bahane uydurarak partiye katılamamaları Şeref'i çok kızdırır.

  Tarık'ı terk etmek için gün sayan Esra'nın uçak biletlerini Tarık'ın cebinden yere düşürür. Evin hizmetçisi Ahmet'e ait olduğunu sandığı biletleri Şeref'e verince, Tarık ve Esra'nın yıllardır gizledikleri yasak aşkları ortaya çıkar. Bütün bunların yani sıra Amerika'dan gelen Defne'nin babasının kim olduğu sırrı ise özellikle Mehmet ve Onur'u meraktan öldürmektedir. Kızına kavuşan Pınar'ın ise bu gerçeği açıklamaya hiç niyeti yoktur.
 9. Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  aşk kapıyı çalıyor

  Mehmet ile Gümüş, Defne nedeniyle birbirlerine çok yakınlaşmışlardır. Ancak Şeref, onların bu mutluluklarını doğum gününe gelmedikleri için burunlarından getirerek bozar. Mehmet, Pınar'ın kızını görebilmesi için bütün kardeşlerini seferber eder. Herkes Pınar'ı sırayla dışarı çıkartarak kızına götürme görevi üstlenir. Şeref gizlice Tarık'ı takip eder ve Esra'nın apartman komşularına giderek onlar hakkında detaylı bilgi edinir. Tarık'ın yıllardır sakladığı sevgilisini ve ondan olan oğlunu öğrenen Şeref bunu Gülsün'e anlatmaya karar verir. Beril, Gümüş'le Mehmet'in yakınlaşmasını sezmiştir. Bunu önlemek için bir plan yapar ve Gümüş'ün çizimlerini çalar. Aldığı işleri defileye yetiştirememekten korkan Gümüş bu işte Beril'in parmağı olduğunu anlar ve bunu Mehmet'e söyler. Ancak onu buna inandıramaz ve kavga ederler.

  Şeref kocasından şüphelendiği için pişmandır ve ona karşı çok iyi davranır. Ancak Ahmet ise giderek Zeynep Hanıma daha da fazla ilgi duymaya başlar. M.Fikri, Pınar'ın durumunu düzelmek için yeni bir karar alır. Pınar'ın kızı ve babası Amerika'dan İstanbul'a getirilecek ve onlara nikah kıyılacaktır. Bunu öğrenen Pınar dehşete düşer.
 10. Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  Gümüş de Mehmet de mutlu

  Mehmet ve Gümüş evlendiklerin beri ilk kez birlikte olurlar. Gümüş çok mutludur. Mehmet'in ise uzun zamandır yüzü ilk kez gülmektedir. Gülsün'e kapıyı kendisi açan Tarık iki kadın arasında kalır. Ancak tercihini karısından yana kullanır ve Esra'yı yüzüstü bırakarak Gülsün'ün peşinden gider. Tarık, karısını ikna etmek için Esra'nın bir gecelik kaçamak olduğunu söyler. Tarık'ın söylediklerine inanmayan Gülsün ise Esra'yı ziyarete gider. Pınar ve Defne, Onur'un evindeyken alacaklılar evi basar. O sırada Mehmet ve Gümüş de Onur'un evine gelir. Çıkan arbedede Onur yaralanır. Mehmet bir kez daha Onur'un hayatını kurtarır.

  Berk, sevgilisi Tuğçe'yi Paris'e gönderenin ablası Bahar olduğunu öğrenir. İlk maaşını alan Gümüş, Mehmet'e hediye alır ve onu akşam yemeğine davet eder. Ancak Gümüş'ün bu planlarını Mehmet ile aralarını bozmak isteyen Beril'in kurduğu tuzak bozar.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. Gümüş dizi bölüm özetleri

  ,
 2. gümüş dizisi gümüşün bebeğini düşürdüğü bölüm

  ,
 3. gümüş 5. bolumde ozet

  ,
 4. gümüş dizi bebeğini düşürdüğü bölüm,
 5. Gümüş dizisinde gümüş kaçıncı bölümde bebeğini düşürdü,
 6. gümüş 2.bölüm özeti