Gümüş Dizisi özetleri

Konu, 'Biten Diziler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. Misafir

  Misafir Kayıtsız Kullanıcılar

  gümüş dizisi özetleri gümüş dizi özetleri gümüşün bebeğini düşürdüğü bölüm dizisi gümüşün doğum yaptığı bölüm
  1. Bölüm Özeti


  [​IMG]
  "Gümüş" başlıyor!

  Gümüş'ün hayatı, o sabah amcasından telefonla aldığı bir haberle değişir. Köklü bir aile olan Şadoğulları, oğulları Mehmet'e Gümüş'ü eş olarak seçmiştir. Gümüş, hiç beklemediği bir anda, yıllarca hayalini kurduğu, deliler gibi sevdiği çocukluktan beri aşık olduğu Mehmet'ine kavuşacak, üstelik de onun karısı olacaktır. Her şeyin bu kadar hızlı ve kolay gerçekleşmesine inanamayan Gümüş, gelin olmak için hiç görmediği İstanbul'un yollarına düşer. Mehmet ise bir yıl önce ailesinin evlenmesine karşı çıktığı 6 yıllık aşkı Nihan'ı kendisinin neden olduğuna inandığı korkunç bir kazaya kurban vererek hayata küser.
  Aşka, sevgiye kalbinin kapılarını sımsıkı kapatan Mehmet, acısını unutmak için serseri bir hayat yaşamaya başlar. Mehmet'i yaşadığı bu sefil hayattan dedesi M. Fikri çıkarır. Mehmet'in bir gece girdiği kavga dedesinin onun için hazırladığı planları hızlandırır. Mehmet bundan böyle dedesinin onun için kurgulayacağı hayatı yaşamayı kabul eder. Bunun içinde taşralı Gümüş ile evlenmekte vardır. Kalbinde başka bir kadının sevgisini yaşatan Mehmet, Gümüş ile evlenmeye mecbur kalır. Mehmet, görünürde bu evliliğe razı gelmiştir ama Gümüş'e elini bile sürmez. Üstelik bir kez kaçarak nikahtan vazgeçmeye kalkışmış ve bu skandal babasının kalp krizi geçirmesine ve evlilik haberini alamadan ölümüne neden olmuştur.
  İnandığı masalın kıyısında öylece kalan Gümüş kocasının bu tavrına anlayışlı davranır. Çünkü genç kızın tek sorunu bu değildir. Kaynanası Şeref'in sert tavırları ve görümcesi Pınar'ın yaptıkları genç kızı büyük bir bunalıma iter. Gümüş' ün elinden M. Fikri tutar ve ona tekstil şirketinde yeni bir görev verir. Bu görevde Gümüş'ün en büyük yardımcısı ise bu zamana kadar çeyizi için yaptığı iğne oyalarıdır.
   
 2. Misafir

  Misafir Kayıtsız Kullanıcılar

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  2. Bölüm Özeti [​IMG]Mehmet, Gümüş ile evleniyor

  Nikahı terk ederek evden kaçan Mehmet'in bu tavrı bütün aile bireylerini, en çok da babası Ahmet'i üzer. Bu acıya dayanamayan Ahmet geçirdiği kalp krizi sonrası apar topar hastaneye kaldırılır. Bu sırada Mehmet en yakın arkadaşı Onur'un yanına sığınmış geleceği hakkında planlar yapmaya, yaptığı hareketin doğru olup olmadığını düşünmeye başlamıştır. Bir ara Onur'un telefonuna gelen çağrı Mehmet'in planlarını yine yarım bırakır.

  Babasının hastanede yattığını ve durumunun ağır olduğunu öğrenen Mehmet hemen yanına gider. Hastanede babasını gören Mehmet yeniden Gümüş'le evlenme kararı alır. Bu haber nikah sonuna kadar Gümüş'ü mutlu etse de nikahtan sonra yaşacakları genç kızın yeniden üzülmesine neden olacaktır. Bu arada daha Mehmet'le arasındaki sorunları çözemeyen Gümüş bu kez de kayınvalidesi Şeref'le karşı karşıya kalır ve yaşanan tartışmanın ardından yeni gelişmeler ortaya çıkar.
   
 3. Misafir

  Misafir Kayıtsız Kullanıcılar

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  3. Bölüm Özeti [​IMG]Yeni bir Gümüş, yeni bir hayat

  Mehmet, annesi Şeref'le tartıştıktan sonra evi terk eden eşi Gümüş'ü aramak için yollara koyulur. İstanbul'u bilmeyen Gümüş sokaklarda birbaşına dolaşırken, kocası Mehmet'i karşısında görünce şaşırır. Mehmet'in odasında, kutuda gördüğü resimlerdeki kızın kim olduğunu Mehmet'e soran Gümüş, Mehmet'i yıllardır yiyip bitiren eski aşkı Nihan'ı ve onun ölümünü öğrenir. Gümüş'ün bu gerçeği daha önceden bildiğini düşünen Mehmet, yanıldığını anlayınca üzülür. Eve gelen Gümüş'ü bir sürpriz beklemektedir. Artık Gümüş'ün tam anlamıyla değişmesi gerektiğini düşünen Şeref, ona özel dersler verecek hocalar tutar. Halası Gülsün ise genç kadını bir güzellik salonuna götürerek baştan aşağı değiştirir. Artık Gümüş tam bir şehir kadını görünümünü almıştır. Ama gelişmeler bununla da bitmez, genç kadının yıllardır el emeği göz nuru döktüğü iğne oyaları kuzeni Bahar'ın dikkatini çekince Gümüş için artık yepyeni bir yaşamın kapıları aralanmış olur.
   
 4. Misafir

  Misafir Kayıtsız Kullanıcılar

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  4. Bölüm Özeti [​IMG]Gümüş'e başarı yolu açıldı

  Şadoğlu Holding'de yeni görevine başlaması için Yönetim Kurulu'nun da onayını alan Gümüş artık şirkette iyi bir yere sahiptir. Yaptığı iğne oyaları ona farklı bir yol çizmiştir. Pınar ailesinden gizlediği eşi ve kızının sorun yaşadıklarını öğrenince Amerika'ya dönmek ister. Herkesten gizli dönüş hazırlıklarına başlayan Pınar'ı bu kez bambaşka bir sürpriz beklemektedir. Mehmet'in yakın arkadaşı Onur ise yüklü kumar borcu yüzünden mafyanın eline düşer. Bu arada Gümüş'ün şirkette göreve başladığını, eşi Ahmet'ten öğrenen Şeref kafasında felaket senaryoları kurmaya devam eder. İşteki ilk günlerine alışmaya çalışan Gümüş ise bir akşam Mehmet'le gittiği yemekte şarabı fazla kaçırınca gece beklenmedik sürpriz bir olay yaşanır.
   
 5. Misafir

  Misafir Kayıtsız Kullanıcılar

  Cevap: Gümüş Dizisi özetleri

  Mehmet'le Gümüş'ün arasına Beril girdi Mehmet ile Gümüş'ün yakınlaşmaları, Pınar'ın Amerika'ya dönmek üzere evden ayrıldığı haberi ile çabuk bozulur. Bütün aile Pınar'ı uçağa binmeden durdurmak için seferber olur.

  Ancak uçağın kalktığını öğrenirler. Başta Şeref olmak üzere bütün aile üzüntüden yıkılır. Fakat Mehmet Fikri, torunu Pınar'ı uçağa binmeden durdurmayı başarmıştır. Dedesinin tüm ısrarlarına rağmen Pınar neden habersiz Amerika'ya dönmek istediğini bir türlü söylemez. Pınar'ın sırrını bir tek Gümüş öğrenmeyi başarır. Pınar'ın Defne adında kızı vardır. Bunu öğrenen Mehmet kıyameti koparır.
  Kendisinden bir şeyler gizlendiğini sezen Şeref, Gümüş'ü sıkıştır, ağzından laf alamayınca da tehdit eder. Pınar bir an önce kızına kavuşabilmek için Mehmet'ten yardım ister. Gümüş tüm çabalarına rağmen Mehmet'in sevgisini hala kazanamadığı için üzgündür. Üstelik Mehmet'in fabrikada Beril'e yakın davranması onu daha da üzmektedir. Mehmet, dedesini ikna eder, Pınar'ın Amerika'ya dönmesine izin çıkmıştır. Bütün aile Pınar'ın gidişi için akşam yemeğe çıkarlar. Gecenin sonunda Gümüş'ü kötü bir sürpriz beklemektedir.
   
Gümüş Dizisi özetleri konusuna benzer içeriklerimiz
 1. gümüş

  Gümüş erkek için asalet ve ahlak güzelliğine, kadın için süs ve bezeğe, Gümüş kaptan yemek ve içmek, gümüş işya kullanmak yahut bunların ticaretini yapmak cennete girmeyi gerektiren iş ve amellere, Eyer, süngü, mızrak vs. gibi aletlerin gümüş süsleri düşşmanı ve hasetçiyi kahretmeye, Gümüş para zikir ve tesbihe, gebe kadın için çocuğa, güzel ve etkili söze, ilim ve mala delalet eder. ( Ayrıca...
 2. Gümüş

  [B]Gümüş[/B] Gümüş, oksitlendiği ve karardığı için saklanmaya uygun değildir. Bu yüzden gümüşlerinizi sık sık kullanın. Gümüşlerinizi saklamak istediğinizde yassı ve kumaş kaplı kutuları tercih edin. Böylece aksesuarlarınızı, toz ve kararmaya neden olan diğer kükürt kaynaklarından korumuş olursunuz. Gümüşlerinizin rengini ve parlaklığını koruması için pamuklu bir kumaş ile temizleyin....
 3. Gümüş Dizisi Lübnanda Krallar gibi

  Şu arap ülkelerinin bağzı dizilere neden bu kadar eğilimli olduğunu anlamamakla birlikte Gümüş dizisinin bu tür ülkelerde aldığı izlenme rekorları şaşırtıcı. Şimdide lübnan Bakalım haberimize [URL="http://www.meleklermekani.com/magazin/109797-gumus-dizisi-lubnanda-krallar-gibi.html"][IMG]http://img383.imageshack.us/img383/1040/15kj5.jpg[/IMG][/URL] Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolünü...
 4. Gümüş dizisi Olay Yaratmaya devam ediyor

  Türkiye'de yayınlanan kanal D nin sevilen dizisinin tekrar bölümleri Arap ülkelerinde kadınların ahlakını ve kocalarına karşı tavırlarını değiştirği için olay yaratmaya devam ediyor..... SUUDİ KIZLARIN KISMETİNİ KAPIYOR! [IMG]http://www.gecce.com/service/MakeThumb.aspx?Image=../web/images/haber/kismetsongul1.jpg&w=415&Alt=../web/images/haber/haber_lrg.jpg[/IMG] SONGÜL ÖDEN SUUDİ...
 5. ''Gümüş Lale'' Dizisi Konusu ve Oyuncuları

  gümüş lale dizisi oyuncuları gümüş lale dizisi [B][SIZE=1]gümüş lale, dizisi, oyuncuları, konusu, nedir, ile ilgili bilgiler burada melekler [img]http://www.meleklermekani.com/imagehosting/gumuslale-218.jpg[/img] [I][SIZE=2]Dizilerin birbiri ardına başlamaya devam ediyor melekler :) Dizi reytinglerinden olsa gerek TRT1 de atağa kalktı ve iddialı bir diziyle yeni sezona hazırlanıyor....

Sayfayı Paylaş