gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Gümüşhane'nin meşhur yemekleri

Konu, 'Karadeniz Bölgesi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

gümüşhane yemekleri gümüşhane meşhur yemekleri gümüşhanenin meşhur şeyleri gümüşhanenin yöresel Boğazına düşkün olanlar damak lezzetine önem verenler bu vereceğim bilgiler özellikle sizin için:).Gümüşhane'ye gittiğinizde o bölgenin en meşhur yemeğini yemeden dönmek olmaz değil mi? Peki meşhur yemeğimiz neymiş şimdi bunu öğrenelim
    Gümüşhane'nin en önemli yöresel yemekleri pestil, siron, lemis ve kuşburnu çorbasıdır. Beslenme temelde tarım ürünlerine ve özellikle tahıla dayanır. Yiyecekler çoğunlukla evde hazırlanır. Bir çok sebze kış için kurutulur. Yazdan kışa hazırlanan yiyecekler; tarhana, bulgur, yarma, erişte, siron ve kuzmetidir.

Gümüşhane'de hem bir yemek çeşidi hem de bu yemeğin pişirildiği kaba adını veren güveç halk arasında gudu ya da gudi olarak bilinir. Özellikle Ramazan aylarında gittiğiniz her yerde bir güveç muhabbeti vardır. Fakir zengin her aile Ramazan boyunca mutlaka bir iftarda güveç yapmaya çalışır. Misafirler güveçle ağırlanır. Kısaca Gümüşhane'nin önemli bir kültür öğesidir güveç.

Gümüşhane'nin meşhur yemekleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hangi İlin Hangi Yemeği Meşhurdur

Hangi İlin Hangi Yemeği Meşhurdur

Hangi İlin Hangi Yemeği Meşhurdur ? Evet kızlar kendi illerinize göre hangi yemek meşhurdur Hangi İlin Hangi Yemeği Meşhurdur yazın bakalım :)
  2. İllerin meşhur yemekleri

İllerin meşhur yemekleri

İllerin meşhur yemekleri Hangi İlin Hangi Yemeği Ünlü? Bu sayfamızda illerin meşhur yemekleri hakkında bilgiler sunuyor ve sizlerden de kendi yörenize ait olan meşhur yemeği yazmanızı rica ediyoruz Melek'ler. İşte size illerin ünlü yemekleri Melek'lerim:) Aşağıda alfabetik listeye göre iller ve ünlü olan yöresel yemeklerini lezetlerini öğrenebilrisiniz.; Adana: Adana kebabı, şalgam suyu,...
  3. Erzurum'un meşhur yöresel yemekleri

Erzurum'un meşhur yöresel yemekleri

erzurum yemekleri erzurum yöresel yemekleri Merhaba Sevgili Melek'ler, misafirlerimizin isteği üzerine bu sayfamızda Erzurum'a ait olan yöresel yemeklerin listesini sunuyoruz ve Erzumu'lu Melek'lerimizden de tariflerini ve diğer menüleri buradan yazmalarını rica ediyoruz. Erzurum Yöresel yemekleri Kadayıf Dolması Tarifi Ayran Aşı Çorbası Kesme Çorbası Ekşili Dolma Hıngel Tatar Böreği Su...
  4. Çanakkalenin en meşhur yemeği hangisi

Çanakkalenin en meşhur yemeği hangisi

Selamlar arkadaşlar. Sözlüm Çanakkaleli ve ona sürpriz doğumgünü hazırlamak istiyorum.Yemek olarak Çanakkalenin en meşhur yemeğini yapacağım ama bana yardım eder misiniz, Çanakkalenin en meşhur yemeği hangisi ?
  5. hırvatistanın meşhur yemekleri neler

hırvatistanın meşhur yemekleri neler

Merhabalar herkese, ben hırvat yemeklerini öğrenmek istiyorum çünkü büyük ihtimalle çalışmak için oraya gideceğim ve şimdiden öğrenmem gereken çok şey var. İşe yemeklerden başlayayım..

Sayfayı Paylaş