gebe
  1. esrayelkensiz

esrayelkensiz Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    8

Günah işleyen açığa vurmasın

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında esrayelkensiz tarafından paylaşıldı.

Günaydın canlarım facebookda dolaşırken karşıma bir hadis sayfası çıktı ve orada yazan şey çok ilgimi çekti sizlerle paylaşmak istedim :( Bugüne kadar hep yanlış yapıyormuşuz :( Sayfaya ulaşmak isteyen burdan ulaşabilir İşlediğiniz günahları açığa vurmayın! | Facebook

tna bunu beğendi.
  2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Evet, ibadette gizli kabahat te gizli. Ancak insanlar herşeyi tersinden anlamaya , daha doğrusu işine geldiği gibi anlamaya pek müsaittir. Bu yüzden , nasılsa itiraf etmezsem affedilirim zihniyetini de yerleştirmemek lazım akıllara !

3. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    Rabbim tabiiki de affedicidir hiç kuşkusuz :)

4. esrayelkensiz

esrayelkensiz Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Hadistir bu Buhârî hadisi sahih inkar edilmez yani .. Ben bilin diye paylaştım yani günah işleyenin başkasına anlatmaması gerekir. Günahına şahit tutmaması gerekir :( Bundan sonra dikkat edelim hepimiz canlarım yha

5. sunas

sunas Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    evet ben de biliyorum bunu, siz bir kişinin aybını örterseniz Allah da kıyamet gününde sizin bir aybınızı örter diye. demek ki kendimiz için de geçerli imiş. Bir günah işleyince onu dile getirmemek gerekiyormuş :) gizlilik esas yani :)

6. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    ben şunu da okumuştum bu konuyla alakalaı,günahımıza şahit olan kişiyle helalleşmemiz de gerekirmiş..

Günah işleyen açığa vurmasın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Açıktan oruç yiyenler oluyor günah değil midir?

Açıktan oruç yiyenler oluyor günah değil midir?

Allah’ın bildiği kuldan saklanmaz diyerek açıktan oruç yiyenler oluyor. Günah değil midir? CEVAP Günahı, açık da, gizli de işlemek caiz olmaz. Fakat nefsine, şeytana uyarak günah işleyen, günahını gizlemelidir! Günahı gizlemek birkaç yönden faydalıdır: 1- Eğer günahlarımız açığa çıkmamışsa sevinmelidir! Cenab-ı Hak, (Günahı gizleyin) buyuruyor. Peygamber efendimiz de sallallahü aleyhi ve...
  2. Günah işleyenin  duası kabul olmazmı?

Günah işleyenin duası kabul olmazmı?

Günahkâr müslümanın duası, kabule şayan değilse de, cenab-ı Hak, dua edenin elini boş çevirmez. Dua sebebiyle ya günahlar affolur, ya gelecek bir bela önlenir, ya mevcut bir bela kalkar, yahut ahirette büyük sevaba kavuşulur. (Şir’a) Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Rabbiniz kerimdir, kendine açılan eli boş çevirmekten haya eder, edilen duayı kabul eder.) [Tirmizi] (Allahü teâlâ, duanızı...
  3. Başı açık olan kadın cehennemlik midir?

Başı açık olan kadın cehennemlik midir?

Kadının baş açık gezmesi haramdır. Ancak bu günahı işleyen kişi kesin cehennemliktir gibi bir ifade kullanmak yanlış olacağı gibi, aksini ifade etmek de yanlıştır. Allah Teala bu kulunu affedebileceği gibi günahından dolayı cezalandırabilir de... Başörtüsünün hükmü nedir? Başı açık gezmek insanı nasıl bir tehlikeye götürür? Cevap Bu hususta Kur’an-ı Kerim'de iki ayet mevcuttur. Bu ayetlerde...

Sayfayı Paylaş