gebe
  1. almira

almira Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

günahı yerkere göklere sığmayan adam kendini nasıl affettirdi ?

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

GÜNAHI YERLERE GÖKLERE SIĞMAYAN ADAM, KENDİNİ NASIL AFFETTİRDİ?Günah ve kusurları haddini aşmış bir adam; günün birinde kendine gelir ve etrafındaki kimselere, artık bu yoldan dönmek istediğini ifadeyle, tövbe etme arzusunu dile getirir. Fakat, günahkâr adamın yakınları, öyle katı ve kesin hükümlü kimselerdir ki, karşılıkları şöyle olur:

– İşlediğin günahların sayısı çoğaldı. Bu kadar çok günahın afvı için, yerler ve gökler bile sana şefaatçı olamaz!

Adam bu son cümleden öylesine irkilir, öylesine üzüntüye kapılır ki:
    – Benim günahımın afvı için, yerler ve gökler bile şefaatçı olamazmış, diyerek çöllere düşer; başına topraklar saçıp, yüzünü kumlara sürmeye başlar. Ağlar, üzülür, âh ve feryad ederek gözyaşı döker.
    Günün birinde, bir çeşme başında, tövbe arzusuyla abdest alıp namaz kılarken, ettikleri aklına gelir, yine gözyaşları içinde afvedilmesini niyaz etmeye başlar.
    Bu arada kulağına bir ses gelir. Gelen sese bir türlü inanamaz. Çünkü ses ona:

– Üzülme, afvedildin! demektedir. Gözü yaşlı, bağrı taşlı, kusurlu adam, “afvedildin” diyen sesin geldiği tarafa doğru döner.
    – Benim günahlarım için, yerlerin ve göklerin bile şefâatçı olamayacağı söylendi. Acaba kimin şefaatıyla afvolundum? der.
    Cevap şöyle gelir:

– Yerlerin ve göklerin bile aracı olup affettiremeyeceği günahlarını, senin samimî tövben, kat’î kararın, döktüğün gözyaşın afvettirdi!

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: günahı yerkere göklere sığmayan adam kendini nasıl affettirdi ?
    emeğine sağlık

günahı yerkere göklere sığmayan adam kendini nasıl affettirdi ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adam nasıl kurtulmuş?

Adam nasıl kurtulmuş?

Kral bir adamı öldürmek istiyormuş. Onu zindana atmış. Kral bir karar vermiş. Adama iki kağıt vereceğini açıklamış. Kağıtların birinde ölüm diğerinde yaşam yazacakmış. Ölümü seçerse adam ölecekmiş. Yaşamı seçerse yaşayacakmış. Kral ikisine de ölüm yazmış. Vezir bunu duyunca adama söylemiş. Birkaç gün geçmiş. Adamın kağıdı çekeceği gün gelmiş. Adam o günler içinde plan yapmış. Adam ölümü...
  2. Kendinizi Bayıltın Nasıl mı?

Kendinizi Bayıltın Nasıl mı?

1-) Tavsiye edilmez .. 2-) Sorumluluk üstlenilmez , yapan kişi sorumluluğu kabul etmiş sayılır. 3-) 18 yaş altı denemesin hatta sayfayı terk etsin ilk olarak gevseyin ve derin nefes alip verin, yere comelip kollarinizi bacaklarinizin arasina koyun (aynen futbolcular mac baslamadan once takim olarak resim cektirdiklerinde onde comelen futbolcular gibi) 10 saniye derin nefes alip verin. sonra...
  3. kuşumu kendime nasıl alıştırabilirim

kuşumu kendime nasıl alıştırabilirim

kuşumu kendime nasıl alıştırabilirim ? Merhaba arkadaşlar takip ettiğim kadarıyla bu sitede kuşlar hakkında ve eğitimleri hakkında da yardımcı oluyorsunuz. sizden bir ricam olacak ben kuşumu kendime alıştırmak istiyorum peki nasıl yapacağım:S
  4. Hamile Bir Anne Adayı Kendine Nasıl Bir Yaşam Koşulu Belirlemelidir Burada

Hamile Bir Anne Adayı Kendine Nasıl Bir Yaşam Koşulu Belirlemelidir Burada

hamilelikte yaşam koşulu,hamilelikte yaşam koşulları, Hamile anne adayları biliyorum gebelikten dolayı hepiniz hormonlarında etkisiyle stresli bir dönem geçiriyorsunuz.Peki kendiniz için gebelik döneminde bir yaşam koşulu belirlediniz mi?Yada çevrenizdekilerle bu dönemde aranız nasıl size nasıl davranmasını bekliyorsunuz.Hamilelik güzel olduğu kadar anne adayını hormonlardan dolayı strese...
  5. Kanarya Adalarına Nasıl Gidilir ?

Kanarya Adalarına Nasıl Gidilir ?

kanarya adalarına vize varmı,kanarya adaları hakkında bilgiler,kanarya adalarına nasıl gidilir,kanarya adaları nerede Kanarya Adaları Afrika’nın kuzeybatısında 110 km açığında bulunur. Toplam 7 adadan oluşur. Afrika’nın kuzeybatı kesimlerinin 110km açığında bulunan kanarya adaları toplam 7 ada olmak üzere adaların isimleri, Canaria, Las Palmas ili Gran Lanzarote, Fuerteventura, La Palma,...

Sayfayı Paylaş