gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Günde 5 Dakika Zıplayın, Zayıflayın!

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

zıplayarak kilo verme, zıplamak zayıflatır, zıplayarak zayıflama
    Sevgili melekler, kilo problemi için sürekli farklı yollar üzerinde çalışan uzmanlar, her gece yatmadan önce 5 dakika zıplama tavsiyesinde bulunuyorlar. Bu konudaki çalışmalarla ilgili olarak Dr.Fevzi Özgönül bazı açıklamalarda bulundu..

zıpla.jpeg

Tüm canlılarda olduğu gibi insan vücudunun da bir denge düşünülerek yaratıldığını söyleyen Dr.Fevzi Özgönül 'Bu dengeye Balans diyoruz. Koşarken atlarken ve günlük yaşamda mücadele ederken yani bedenen çalışırken bu balans çok önemlidir.Doğada kaçma ve kovalama işlemi çok önemlidir. Kaçarsan kurtulur ve canını kurtarırsın, kovalayıp yakalarsan karnını doyurur ve hayatına devam edersin. Bu nedenle aslında balans hayati önem taşır.

Vücudumuzda bu balansı sağlayan en önemli yapımız tüm vücudumuzu saran ve bize şekil veren bağ dokumuzdur. Bağ dokumuz adı üstünde vücudumuzu saran ve organlarımızı bağlayan, bir arada tutan dokumuz, ne kadar sıkı ve sağlıklı olursa vücudumuz da o derece dengeli olur ve yaşam içinde yapması gereken atlama, zıplama, kaçma ve kovalama işlemlerini o kadar kolay yapar' dedi.

'Şişmanlamak ve kilo almak da zaten bizi saran bağ dokusunun gevşemesi nedeni ile vücudun göbek, basen ve kalça çevresindeki gevşeyen bağ dokusu boşluklarını yağ dokusu ile doldurması ile oluşur' diyen Dr.Fevzi Özgönül, 'Eğer vücudun kendi kendini tamir zamanı olan gece saat 23:00 - 02:00 saatlerinden hemen önce zıplayarak veya vücudu silkeleyerek gevşek olduğumuzu ve vücutta sallanan bölgeler olduğu haberini iletebiliriz. Bu sallanan bölgelerdeki boşlukları doldurmak çok zaman alacağı için, vücudun yapacağı ilk iş bağ dokusunu sıkılaştırmak olacaktır.

Nasıl ani bir tehlike esnasında içgüdüsel olarak yere çöküp kollarımızı başımızın çevresine sarıyor kendimizi korumaya yani hedef olan bedenimizi küçültmeye çalışıyorsak, zıplama sonrası bedenimiz de kendisini sıkılaştırmaya çalışacaktır.Özellikle güreş, boks gibi sporlarda da balans çok önemlidir. Bu nedenle boksörler ip atlayarak hem performanslarını arttırırlar hem de yumruk yediklerinde kolayca düşmemek için balans ayarı yaparak bedenlerini sıkılaştırırlar.

Yatmadan önce 5 dakika zıplarsanız hem sıklaşır hem kilo kaybeder hem de zayıflarsınız. Trombolinde zıplayarak zayıfladığını iddia eden birçok kişi vardır. Bunlarda aynı mekanizma ile zayıflamışlardır. Eğer bunu 1 ay boyunca her gece yapmaya karar verdiyseniz mutlaka her sabah kahvaltı etmeyi, her öğlen en geç ikiye kadar öğle yemeği yemeyi unutmayın ve öğün aralarında hiçbir şey yemeyin.'

2. precious9

precious9 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    8
Günde 5 Dakika Zıplayın, Zayıflayın! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. doğduktan 5 dakika sonra...

doğduktan 5 dakika sonra...

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Günde 3-4 Dakika Ayırarak Zayıflayın

Günde 3-4 Dakika Ayırarak Zayıflayın

Basen eritmek çok kolay, sizinde bildiğiniz gibi vücudumuz da en büyük kas içeren yerlerden birisi kalçalarımız. Bunun yanı sıra en kolay kilo almaya müsait bölgemiz de kalçamız. Çünkü bu bölgemizde yağ dokusu daha fazla olduğundan, kan dolaşımımız daha yavaş kaslarımızda daha yumuşak ve oldukça gevşemeye müsaittir.Tabi bunun yanı sıra, bizim vücudumuz da pek çok diğer oranla kalçalarımızı...
  3. 5 günde eriyin.

5 günde eriyin.

maydonoz suyu ile zayıflayanlar maydanoz suyu ile zayıflayanlar maydanoz kürü maydonoz kürü maydanozla 5 gün içinde 2 kilo verebileceginiz diyet melişlerim.:)Üstelik öğününüzü siz seçiyorsunuz. Kahvaltılar 1. seçenek - 1 bardak süt, 1 bardak meyva suyu, 1 orta boy muz. 2. seçenek - 1 tas sütlü cornflakes, 1 küçük dilim peynir,1 elma. 3. seçenek - 1 katı pişmiş yumurta, 1 dilim...
  4. Su Diyeti ile 5 Günde 3 Kilo Zayıflayın

Su Diyeti ile 5 Günde 3 Kilo Zayıflayın

5 günde 3 kilo su diyeti ile zayıflayanlar Artık her diyet işte günde 2 kilo verin yok 3 günde 1 kilo verin vs.İnanın bunları duymaktan çok sıkıldım.Deneyip güzel sonuçlar alan var mı bilmiyorum ama, bence en iyisi diyetisyene başvurup size faydalı oalcak diyeti kullanmanız. Ben yine de yeni diyeti sizlere sunayım.İşine yarayan olur. Su Diyeti ile 5 Günde 3 Kilo Zayıflayın Diyetisyen...
  5. 5 Dakika Daha Kal

5 Dakika Daha Kal

beş dakika daha kal beş dakika daha kal biraz seveyim sonra ben giderim yemin ederim 5 Dakika Daha Kal Senin nakaratın şarkılarda yazılı, hepsini dinledim... hikayeni, sevişini, uğrunda dönen dünyanı... hepsini okudum.. Ve daha çok sevdim, seni.. Ve nice mektuplar yazdım.Hep ''canım sevgilim'' diye başlayan, ''şizofrenim'' diye biten.. Gemici satırlarımda oldu...Avuçlarımla ellerini...

Sayfayı Paylaş