gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Günde Bir Elma İle Zayıflayalım

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

elma, elmanın yararları, elma ile zayıflamak, resimleri, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlaar.

Sebze ve meyvelerin insan sağlığına olumlu etkileri tartışılmaz. Zira bu durum yapılan yüzlerce araştırma ile kanıtlanmış durumda. Özellikle ince bir fiziğe sahip olmak isteyen hanımların günde bir tane elma yemeleri gerektiği belirtiliyor. Çünkü elma, daha ince bir fiziğe kavuşmaya yardımcı oluyor…

Günde sadece bir elmanın daha ince bir vücuda kavuşulmasına yardımcı olabileceği belirtildi.

Iowa Üniversitesi’nden Dr. Adams ve ekibince yapılan araştırmada, elma kabuğunda bulunan ursolik asidin, yağları eritme ve kas geliştirme özelliği sayesinde daha ince bir vücuda kavuşulmasına yardımcı olabileceği tespit edildi.

Fareler üzerinde yapılan deneylerde elmanın kas yapımını yüzde 15 artırdığı, vücut yağlarını da yarıdan fazla azalttığı belirlendi. Ursolik asidin farelerde kas yoğunluğunu artırmasına karşın toplam vücut ağırlığını artırmadığı saptandı.

Ancak elmanın yararları bununla bitmiyor. Düzenli elma yemek kan şekerini, kolesterolü ve zararlı yağ asitlerinin seviyesini azaltıyor.

Dr. Adams, elmanın özellikle zamanla kasları azalan yaşlılar için faydalı olduğunu, atropi adlı bu hastalığın çoğu insanı yaşamının bir döneminde (bir hastalık esnasında veya yaşlılıkta) etkilediğini ve hastalığın ilacının da olmadığını kaydetti.

Atropiyi engelleyebilecek kimyasalları bulmak için yaptıkları araştırmada, bu maddelerden biri olarak ursolik asidin karşılarına çıktığını belirten Adams, bu maddenin özellikle elma kabuğunda yoğun olarak bulunduğuna dikkati çekti.

Dr. Adams, Cell Metabolism dergisinde yayımlanan araştırmaya ilişkin olarak “Eski atasözünü şu şekilde uyarlayabiliriz; günde bir elma yiyen kişinin evine doktor girmez” ifadelerini kullandı.

Günde Bir Elma İle Zayıflayalım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kargo - Bir Zamanlar (Gece ile Günü Ayıran)

Kargo - Bir Zamanlar (Gece ile Günü Ayıran)

Yağmurlu bir gecede caddeler çok renksiz Bir perde aralandı Gölgen sokağa sızdı Bir fahişe köşede cöpçüye gülümsüyor Yaşlı bir pianist tramvayı bekliyor Gölgen beni izliyor... Bir zaman bir mekan geceyle günü ayıran Ne varsa benden kalsın gerimde Kitaplarım, loş odam,kaçmalı bilinmeyene Gölgen beni izliyor...
  2. ben bir elma kurduyum

ben bir elma kurduyum

elma kurdu şarkısı elma kurdu şarkısı dinle dinle ben bir kurduyum ben bir kurduyum Ben bir elma kurduyum(eller açık bir şekilde birleştirilir) kıvrıla kıvrıla yürürüm(eller birleşik şekilde kıvrılma hareketi yapılır) bir elma gördüğümde (el alına koyulur bakma hareketi yapılır) hiç durmaz süzülürüm(eller birleşik olarak aşağı doğru süzülme hareketi yapılır) kırt kırtkırt kırt narinininom,kırt...
  3. elma sirkesi ile bakım

elma sirkesi ile bakım

Sivilce gidericidir 1 çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su ekleyin ve bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sivilce üzerine bir süre kompres yapın. Faydası olduğunu göreceksiniz. Cilt lekeleri için yararlıdır Bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra bu su ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıca yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü 3-4...
  4. Karbonhidrat Diyeti ile Zayıflayalım Hep Birlikte

Karbonhidrat Diyeti ile Zayıflayalım Hep Birlikte

Arkadaşlar 1,2 yıl önce bu diyeti bana bir arkadaşım söylemişti. Çok kilo aldığı zamanlarda bunu uyguladığını ve eski formuna geldiğini.ve bu diyetle aç kalmadan zayıfladığını belirtmişti. Denemekten ne çıkar diye denemiştim ozaman. 2,3 kilo vermiştim 2 haftada.geçen cuma yine başladım diyete.çünkü artık kilo vermem durmuştu.vücut herşeye alışmıştı.spor bile etki etmiyordu.57'ye...
  5. Günde 3 Elma Diyeti

Günde 3 Elma Diyeti

Büyülü diyet kelimesini duyduğumda genellikle hep şüpheyle yaklaşırım. Hızlı ve kolay kilo vermenin mümkün olduğunu düşünmek bazen saçma gelebilir. Bazı diyetlerde yediklerinizi çok miktarda azaltırsınız ya da bazı yiyecekleri tamamen beslenmenizden çıkarırsınız. Bu gibi durumlarda sağlıksız sonuçlar meydana gelebilir. Bununla birlikte, günde 3 elma diyetini görünce biraz şaşırdım ve bu diyet...

Sayfayı Paylaş