gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Gündüz Ateş Gece Buz Olan Gezegen

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ateş buz ve güneş oyunu Amerikalı astronomlar, Güneş sistemi dışındaki bir gezegenin gece ve gündüz sıcaklığını ilk kez hesapladı. uzmanlar, gezegende geceyle gündüz arasındaki sıcaklık farkının yaklaşık 1400 derece olduğunu hesapladı. Science Express dergisinde yayınlanan çalışmaya göre, ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesine (NASA) ait Spitzer uzay teleskopunu kullanan uzmanlar, Upsilon andromedae-b adını verdikleri gezegende geceyle gündüz arasındaki sıcaklık farkının yaklaşık 1400 derece olduğunu hesapladı.

Carnegie enstitüsünden astronom Sara Seager, "Bu hesap, gaz devi olarak tanımladığımız gezegenler hakkındaki düşüncelerimizi değiştirdi" dedi.

Seager, "Astronomların çoğu, bu tip gezegenlerin yüzey sıcaklığının fazla değişiklik göstermediğini düşünüyordu. Ama gördük ki, bu gezegenin aydınlık yüzü çok sıcak, karanlık yüzü ise çok soğuk" dedi.

"Sıcak Jüpiter" sınıfına giren Upsilon andromedae-b, güneşinin çevresinde 4,6 günde dönüyor.

Upsilon andromedae-b, Dünya'dan 40 ışık yılı uzaktaki Upsilon andromedae güneşinin çevresinde dönerken 1996 yılında keşfedilmişti. Güneş, andromeda takımyıldızında çıplak gözle görülebiliyor.

Upsilon andromedae güneşi ve üç uydusu, Güneş sistemi dışında keşfedilen çok gezegenli ilk sistem idi.

Gündüz Ateş Gece Buz Olan Gezegen konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gece ve gündüz

gece ve gündüz

Gece ve gündüzden kasit, aydinlik ve karanliktir. Ibn-i Sirin'e göre; karanlik gece görmek gam ve kederdir. Mehtapli, aydinlik, yildizli bir gece görmek, ferah ve sevince ve bolluk ve berekete delalet eder. Karanlik gecede cadde sanarak, bilmedigi bir yolda yürüdügünü gören kimse, din yolunda dogru bir yoldadir. Cabir'ül-Magribi'ye göre; geceyi aydinlik, gündüz ve günesi doguyor görmek, hayir...
  2. Gidiyorum Gündüz Gece

Gidiyorum Gündüz Gece

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Gece ranza,gündüz kanepe

Gece ranza,gündüz kanepe

ranzalı kanepe kanepeli ranzalar kanepeli ranza fiyatları ranza kanepe fiyatları Arkadaşlar benim çok hoşuma gitti bu kanepe hem evi dar olanlar için harika tasarlanmış bence. Çocuk odası için bir odanız yoksa alın bu kanepeden bir tane gündüz siz oturun uzanın gece olunca çocuklarınız uyusun.Hemde yatılı misafirleriniz için çok ideal. Çocuk odasına bile koyabilirsiniz
  4. Aynı Anda Gündüz Gece..

Aynı Anda Gündüz Gece..

Mükemmel yahu. Gördüğüm gibi sizinle paylaşasım geldi.. Buyrun meleklerim :d040:
  5. gece gündüz dizisi müzikleri

gece gündüz dizisi müzikleri

ya ben internette aramadığım yer kalmadı biraz geç oldu ama dizik müziklerini bulabilrmisiniz acaba??

Sayfayı Paylaş