gebe
  1. GREY

GREY Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    362
    Ödül Puanları:
    63

Güneş Çok Fena Patladı!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında GREY tarafından paylaşıldı.

Güneş patlaması, patlama anı, patlama sırasında yaşananlar, konuları hakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar.

Güneş patlaması anı ve gerçekleşme zamanı hakkında ki bilgiler yazımızda melekler.

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) önceki gün Güneş yüzeyinin neredeyse yarısını etkileyen dev bir patlama kaydetti

TSİ 08.41’de gerçekleşen patlamanın M-2 (orta şiddette) olduğu belirtilirken, doğrultusunun Dünya’ya dönük olmaması sebebiyle gezegenimize etkisi düşük oldu.

Ancak ABD Ulusal Hava Bürosu’nun (NWS) açıklamasına göre, 2006’tan bu yana yaşanan en büyük patlama yüzünden birkaç gün boyunca uydu iletişimi ve elektrik şebekekelerinde sorun yaşanabilir.

3 SAATTEN UZUN SÜRDÜ

NASA uzmanı Alex Young, patlamanın üç saatten uzun sürdüğünü belirttikten sonra, “Bu kadar fazla manyetik plazmanın uzaya püskürtüldüğünü hiç görmemiştim” dedi. Young, uzay boşluğuna salınan materyalin alışılandan soğuk olması nedeniyle bu patlamanın “benzersiz” olduğunu belirtirken, “Fakat endişelenecek bir şey yok. Sadece çok, çok güzeldi” diye ekledi. Uzmanlar, uzun süredir beklenmedik bir biçimde “durgunlaşan” Güneş’in patlamalarla yeniden faal hale geldiğini belirtiyor.

DÜNYA'YA BAKAN YÜZÜNDE OLSAYDI?

Jeomanyetik fırtına Dünya’da dün akşam etkisini gösterdi. Bugün de sürmesi beklenen jeomanyetik fırtına, yörüngedeki uyduları, enerji şebekelerini ve kutup bölgelerindeki uçuşları olumsuz etkileyebilir. Uzmanlara göre aynı patlama Güneş’in o an Dünya’ya bakan yüzünde olsaydı, Dünya’da manyetik ve elektronik tüm sistemler etkilenebilirdi.

Güneş Çok Fena Patladı! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çok fena!!!

çok fena!!!

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Ebru Destan - Çok Fena

Ebru Destan - Çok Fena

Bir bakışın yetti o an bittim ben Galiba aşk şarabından içtim ben Kendimden geçtim İyiki seni seçtim Kaşına, gözüne, lafına, sözüne hayran oldum ben Boyuna, posuna, huyuna, suyuna kurban oldum ben Aradığım herşey onda Tattım aşkı ben onunla Yaşıyorum doya doya çok fena ah çok fena Huzur buldum kollarında Canım feda yollarına Yaşıyoruz doya doya çok fena ah fena
  3. Bülent Ersoy Ajda Pekkan'a Fena Patladı!

Bülent Ersoy Ajda Pekkan'a Fena Patladı!

bülent ersoy haberleri ajda pekkan haberleri Sevgili melekler, Türk müziğinin bir numaralı ismi Bülent Ersoy Süperstar Ajda Pekkan'a fena patladı. Katıldıkları bir organizasyında aynı masaya oturmalarına rağmen kendisine ve Orhan Gencebay'a selam vermeyen Ajda Pekkan'a ateş püsküren Diva, Ajda Pekkan' "Hödük, ucube!" dedi. İşte detaylar.. Bülent Ersoy, Bodrum'daki konseri...
  4. Esra Erol Takipçisine Fena Patladı!

Esra Erol Takipçisine Fena Patladı!

esra erol, esra erol haberleri, esra erolun oğlu Sevgili melekler, geçtiğimiz gün instagram sayfasından oğlu İdris Ali'nin fotoğrafını paylaşan Esra Erol bir takipçisinin yorumu üzerine fena patladı. Ünlü sunucunun, 'İdris Ali'de konuşma problemi olduğunu düşünen' ve 'doktora başvurmalısınız' önerisinde bulunan takipçisine cevabı gecikmedi. Erol sayfasına "Bakınız bu şahıslar...

Sayfayı Paylaş