gebe
  1. *gülüs*

*gülüs* Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    163
    Ödül Puanları:
    43

Güneş enerjisi alırken dikkat edilmesi gerekenler!

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında *gülüs* tarafından paylaşıldı.

MELEKLER artık devir ekonomi devri sizede bu pahalı elektirik ve doğalgazın kullanıldığı ülkede bedava olan bi enerji kaynağından bahsetmek istiyorum. güneş enrji istemleri. sadece alırken belli bir miktar para ödeyerek alıp kendini 2 yıl içinde amorte edecek olan bir sistemdir. çatınıza kurduracağınız bu sistemle bedavaya suyunuzu ısıtacaksınız yalnız alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır..

1) evinizin güneş alması lazım güneş olmadan olmaz
    2) depoda kullanılan malzemenin kalitesi.
    size 304 kalite krom tavsiye ediyorum. bu krom pas tutmaz gayet sağlıklıdır. herşeyde olduğu gibi bu sistemlerdede ucuz olsun diye merdiven altı üretim yapan firmalar var malesef sac ile üretim yaparak sağlığımızı hiçe sayıyorlar alırken ne kullanıldığını sormanız lazım.
    3) kullanılan kaynak dikiş kaynağımı lazer kaynağımı. eğer dikiş kaynağı ise krom ile üretilen bir sistem alsanız dahi paslanacaktır deponuz ve paslı suyu kullanacaksınızdır. lazer kaynağı olduğu zaman pas tutmaz.
    4) güneş enerjileri aile sayısına göre büyük yada küçük alınmalıdır. depo hacimleri ona göre seçilmelidir.
    5 kişilik aile 180+70
    5/7 kişilik aile 240+80
    7/10 kişilik aile 310+90 litre hacime sahip depoları tercih etmelidir.

ARZUZU, TİTAN, CeMoŞ ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    gülüscüm güzel bir paylasim ellerine saglik :)

3. *gülüs*

*gülüs* Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    163
    Ödül Puanları:
    43
    teşekkürler canım :))

4. ARZUZU

ARZUZU Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    345
    Ödül Puanları:
    63
    gülüşcumm topığın hayırlı olsun elleırne sağlık guzel bı bılgııı :)

5. aysen*

aysen* Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    144
    Ödül Puanları:
    43
    bence evi musait olanlar dusunsun bunu para kolay kazanilmiyor devir tasarruf devri.emegine saglik gulus

6. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    valla müstakil evim olsa güneş enerji panalleri alırdım elektiriğimide üretirdim araştırdım öyle çok maliyetlide değil ama elektirik bedava olur süper olurdu D:D

Güneş enerjisi alırken dikkat edilmesi gerekenler! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Devremülk Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Devremülk Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

devremülk şikayetleri devremülk şikayet sözleşmesi almak tatil dünyası şikayet Eğer satın almak istenilen mülkün tamamı ile kullanımı değil de belirli bir işletim sistemi içerisinde yılın belirli dönemleri kullanım hakkı verilmekte ise, bu sisteme devremülk adı verilmektedir. Bir devremülk alınırken dikkat edilmesi gereken devremülk mü devre tatil mi satıldığıdır. Devremülk alımında mülkün...
  2. Mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler

Mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler

İnsanlar genelde mobilya alırken kullanın malzemelerin özelliklerini bilmediklerinden yanlış seçenekler yapabiliyor, ve sorunlu, dayanıklı olmayan mobilyalar alabiliyor. Panel mobilya almadan önce; 1- Dolap kapakları kolay açılıp kapanmalı 2- Çekmeceler rahat ve düzgün sürülebilmeli 3- Sürgü olan dolaplar ve kapılar sürülürken ses çıkarmamalı. 4- Uzun kapakların menteşeleri sağlam...
  3. klima alırken dikkat edilmesi gerekenler

klima alırken dikkat edilmesi gerekenler

klimada uyku modu nedir arrow klima kullanım kılavuzu klima uyku modu nedir alırken dikkat edilmesi gerekenler bu kışı klimayla mı geçirmeyi düşünüyorsunuz?Hem yazında kullanırım diyorsunuz.Haklısınız ne de olsa yazında lazım olacak ama herseyde oldugu gibi klimada da arastırıp sorusturmadan almayın derim işte dikkat etmeniz gerekenler.............. BÜYÜK KLİMA HER ZAMAN DAHA İYİ DEĞİL •...
  4. Halı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Halı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Halı alırken dikkatli olunmalı Halı seçiminin kullanılacak mekâna göre yapılması önem taşıyor ve halının dokusu, bu anlamda belirleyicidir. Örneğin çocuk ve oturma odalarında yoğun kullanım etkisi düşünülerek, aşınma ve kirlenmeye dayanıklı, sık ilmekli halılar tercih edilmelidir. Kaliteli yönlerle dokunan halının ömrü uzun ve lekelere karşı direnci yüksek oluyor. Bunun için fiyat,...
  5. Baklava Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Baklava Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

baklava nasıl seçilir, baklava alırken, baklava seçimi Sevgili melekler, asırlardır süregelen zengin mutfak külürümüzde tatlıların yeri bir başkadır. Sütlüsünden şerbetlisine, meyvelisinden yemişlisine türlü türlü tatlı çeşitlerimiz arasında en makbulü şüphesi baklava. Ülkemizde de en çk tüketilen baklava nasıl seçilir, güzel baklava nasıl lur bu sayfamızdan sizleri bilgilendirmek...

Sayfayı Paylaş