Güneş kremi kışın kullanılırmı?

M

Misafir

Forum Okuru
Güneş kremi kışın kullanılırmı?
güne? kremi kullan?m? en iyi güne? kremi hangisi güne? kremi kaç faktör olmal? güne? kremi nas?l kullan?l?r güne? kreminin faydalar? hakk?nda ve dahas? tüm bilgiler burada arkada?lar. Lazer Epilasyon yapt?rd???m için, bu yaz boyunca güne? kremi sürmeden asla d??ar? ç?kmad?m. Hatta bir ara kulland???m güne? kremi faktörü kaç olmal? diye bilmedi?im için, ne yaz?k ki yetersiz gelmi?ti, seansa girememi?tim ve daha sonras?nda bana uygun en iyi güne? kremi hangisi nihayet ö?rendim:) Lakin ?imdi ise bilmeyenler için, güne? kremi k???n kullan?l?rm? diyenleri dü?ünüyor ve k???n güne? kremi kullan?m? hakk?nda bilgiler aktar?yoruz sizlere Melek'ler.

gunes%20kremi-17b.jpg

Mersin Üniversitesi (MEÜ) T?p Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dal? Ö?retim Üyesi Prof. Dr. Ay??n Köktürk, özellikle yaz aylar?nda kullan?m? artan güne?ten koruyucu kremlerin k???n da tercih edilmesinin faydal? olaca??n? bildirildi.

Prof. Dr. Köktürk, güne? ???nlar?ndan korunman?n cilt sa?l??? aç?s?ndan son derece önemli oldu?unu söyledi.

Güne? ???nlar?n?n cildin k?r??mas?na ve ya?lanmas?na neden oldu?unu belirten Köktürk, "Asl?nda ya?lanmay? önleyici krem kullan?laca??na güne?ten koruyucu kremler kullan?l?rsa k?r???kl?klar daha geç olu?ur" dedi.

Güne? ???nlar?n?n deride her zaman ayn? etkiyi yapt???n? ifade eden Köktürk, ?öyle konu?tu:"Güne? ???nlar?n?n cilt üzerindeki etkisi s?cakl?klarla ve mevsimlerle ilgili de?il. Bu nedenle güne? ???nlar?n?n yo?un oldu?u yaz mevsiminin yan? s?ra k???n da güne?ten koruyucu kullanmak önem ta??yor. K?? güne?i de olsa hatta direkt güne? ????? gelmese bile korunmak gerekiyor. Çünkü ???nlar buluttan bile geçiyor. Bu nedenle koruyucu kremlerin en az?ndan güne? gören el, yüz gibi yerlerde kullan?lmas?n? tavsiye ediyoruz. Sonuçta koruyucular, güne?in zararl? etkilerini önleyen birtak?m maddeler kat?lm?? ajanlard?r. SPF (Sun Protective Factor) yani güne?ten koruyucu faktör diye ifade edilen koruma de?erleri var. Bunlar 30-40-50 diye belirtiliyor. Ayr?ca ultraviyole A ve B de?erleri de var. Koruma faktörünün en az 30 olmas? önem ta??yor. Yüksek olmas? pek önemli de?il. Ancak SPF de?eri 30’dan dü?ük koruyucu kullanmamakta fayda var."

"Evden ç?kmadan yar?m saat önce sürülmeli"

Prof. Dr. Köktürk, güne? koruyucu kremlerin genellikle 2-2,5 saat etkisini sürdürdü?ünü söyledi.

Koruyucu kremi sabah evden ç?karken sürüp "gün boyu etkisini gösterecek" diye dü?ünmemek gerekti?ini belirten Köktürk, ?unlar? kaydetti:"Bu durumda beklenen etki elde edilemez. Bunlar için kimi yerlerde ’4 saat etkili, tüm gün etkili’ diyorlar. Tüm gün pek etkili olaca??n? sanm?yorum ama 4 saat olabilir. Evden ç?kmadan yar?m saat önce sürülürse tam fayda sa?lanm?? olur. Güne? koruyucu kremlerin kullan?m?n?n yayg?nla?mas? derinin sa?l??? aç?s?ndan fayda sa?layacakt?r. Bu nedenle yaz aylar?n?n bitti?i ?u günlerde kullan?m?n?n azalaca??n? dü?ündü?ümüz koruyucu kremlerin k?? aylar?nda da kullan?lmas? cilt sa?l??? aç?s?ndan önem ta??yor."

bu konuyu benim içinmi açtınnn:D:D bende koruyucu krem kullanıyordum önce kullanmadığımdan dolayı yüzümde lekeler oluştu rüyamın sayesinde kremi aldım:D:D kullanıyorum çokta iyi geldii bana bence herkes kullanmalı az güneş varsa bile sürüp öyle çıkıyorum dışarıya

gerçekten güneşş cildi mahfediyorr çocuklarınızada sürünn herkes kullanmalıı

bu konuyu benim içinmi açtınnn:D:D bende koruyucu krem kullanıyordum önce kullanmadığımdan dolayı yüzümde lekeler oluştu rüyamın sayesinde kremi aldım:D:D kullanıyorum çokta iyi geldii bana bence herkes kullanmalı az güneş varsa bile sürüp öyle çıkıyorum dışarıya

gerçekten güneşş cildi mahfediyorr çocuklarınızada sürünn herkes kullanmalıı

Senin ve diğer güneş kreminin faydalarını bilmeyen hemcinslerimiz için açtım :)

Nedense, toplumumuzda güneş kremi sadece güneşlenirken, denizde sürülür diye biliniyor ve bir çok kişi tarafından da böyle uygulanıyor. Oysa ki adı üstünde güneş kremi, güneşe karşı koruyucu krem, bu da demek oluyor ki sadece denizde ya da yaz mevsiminde değil, güneşe çıkarken sürülmeli :)

Bu arada cildin ne alemde Cemocan :A

valla bende eyle biliydim ne yala diyim hahahaha cildim çok iyi lekelerim baya azaldııı inş hepten kurtulurummm :D:D teşekkür ederim balım:kiss:

Hadi bakalım inş canım :) Diğer önerilerimide uyguluyorsundur umarım :) Bak seni 2012 yılında porselen cilt yarışmasına göndereceğim ona göre :A:A

Geri