gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Güneş kremi kışın kullanılırmı?

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

güneş kremi kullanımı en iyi güneş kremi hangisi güneş kremi kaç faktör olmalı güneş kremi nasıl kullanılır güneş kreminin faydaları hakkında ve dahası tüm bilgiler burada arkadaşlar. Lazer Epilasyon yaptırdığım için, bu yaz boyunca güneş kremi sürmeden asla dışarı çıkmadım. Hatta bir ara kullandığım güneş kremi faktörü kaç olmalı diye bilmediğim için, ne yazık ki yetersiz gelmişti, seansa girememiştim ve daha sonrasında bana uygun en iyi güneş kremi hangisi nihayet öğrendim:) Lakin şimdi ise bilmeyenler için, güneş kremi kışın kullanılırmı diyenleri düşünüyor ve kışın güneş kremi kullanımı hakkında bilgiler aktarıyoruz sizlere Melek'ler.

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşın Köktürk, özellikle yaz aylarında kullanımı artan güneşten koruyucu kremlerin kışın da tercih edilmesinin faydalı olacağını bildirildi.

Prof. Dr. Köktürk, güneş ışınlarından korunmanın cilt sağlığı açısından son derece önemli olduğunu söyledi.

Güneş ışınlarının cildin kırışmasına ve yaşlanmasına neden olduğunu belirten Köktürk, "Aslında yaşlanmayı önleyici krem kullanılacağına güneşten koruyucu kremler kullanılırsa kırışıklıklar daha geç oluşur" dedi.

Güneş ışınlarının deride her zaman aynı etkiyi yaptığını ifade eden Köktürk, şöyle konuştu:"Güneş ışınlarının cilt üzerindeki etkisi sıcaklıklarla ve mevsimlerle ilgili değil. Bu nedenle güneş ışınlarının yoğun olduğu yaz mevsiminin yanı sıra kışın da güneşten koruyucu kullanmak önem taşıyor. Kış güneşi de olsa hatta direkt güneş ışığı gelmese bile korunmak gerekiyor. Çünkü ışınlar buluttan bile geçiyor. Bu nedenle koruyucu kremlerin en azından güneş gören el, yüz gibi yerlerde kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Sonuçta koruyucular, güneşin zararlı etkilerini önleyen birtakım maddeler katılmış ajanlardır. SPF (Sun Protective Factor) yani güneşten koruyucu faktör diye ifade edilen koruma değerleri var. Bunlar 30-40-50 diye belirtiliyor. Ayrıca ultraviyole A ve B değerleri de var. Koruma faktörünün en az 30 olması önem taşıyor. Yüksek olması pek önemli değil. Ancak SPF değeri 30’dan düşük koruyucu kullanmamakta fayda var."

"Evden çıkmadan yarım saat önce sürülmeli"

Prof. Dr. Köktürk, güneş koruyucu kremlerin genellikle 2-2,5 saat etkisini sürdürdüğünü söyledi.

Koruyucu kremi sabah evden çıkarken sürüp "gün boyu etkisini gösterecek" diye düşünmemek gerektiğini belirten Köktürk, şunları kaydetti:"Bu durumda beklenen etki elde edilemez. Bunlar için kimi yerlerde ’4 saat etkili, tüm gün etkili’ diyorlar. Tüm gün pek etkili olacağını sanmıyorum ama 4 saat olabilir. Evden çıkmadan yarım saat önce sürülürse tam fayda sağlanmış olur. Güneş koruyucu kremlerin kullanımının yaygınlaşması derinin sağlığı açısından fayda sağlayacaktır. Bu nedenle yaz aylarının bittiği şu günlerde kullanımının azalacağını düşündüğümüz koruyucu kremlerin kış aylarında da kullanılması cilt sağlığı açısından önem taşıyor."

2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    bu konuyu benim içinmi açtınnn:D:D bende koruyucu krem kullanıyordum önce kullanmadığımdan dolayı yüzümde lekeler oluştu rüyamın sayesinde kremi aldım:D:D kullanıyorum çokta iyi geldii bana bence herkes kullanmalı az güneş varsa bile sürüp öyle çıkıyorum dışarıya
    gerçekten güneşş cildi mahfediyorr çocuklarınızada sürünn herkes kullanmalıı

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Senin ve diğer güneş kreminin faydalarını bilmeyen hemcinslerimiz için açtım :)

Nedense, toplumumuzda güneş kremi sadece güneşlenirken, denizde sürülür diye biliniyor ve bir çok kişi tarafından da böyle uygulanıyor. Oysa ki adı üstünde güneş kremi, güneşe karşı koruyucu krem, bu da demek oluyor ki sadece denizde ya da yaz mevsiminde değil, güneşe çıkarken sürülmeli :)

Bu arada cildin ne alemde Cemocan :A

CeMoŞ bunu beğendi.
  4. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    valla bende eyle biliydim ne yala diyim hahahaha cildim çok iyi lekelerim baya azaldııı inş hepten kurtulurummm :D:D teşekkür ederim balım:kiss:

5. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hadi bakalım inş canım :) Diğer önerilerimide uyguluyorsundur umarım :) Bak seni 2012 yılında porselen cilt yarışmasına göndereceğim ona göre :A:A

CeMoŞ bunu beğendi.
  6. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    ivittt uyguluyorumm::A yolla beni yolla beniii heryere yolla benii:deli:

Güneş kremi kışın kullanılırmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güneş kremi seçerken

Güneş kremi seçerken

güneş kremleri güneş kremi, nasıl olmalıdır, nereden alınmalıdır, seçerken nelere dikkat edilmelidir hakkında herşey burada hanımlar Meleklerim Güneş kremi seçerken nelere dikkat edilmelidir biliyor musunuz? Yaz sıcağında yakıcı güneşin altında belki de asla yanımızdan ayırmamamız gereken tek bir şey vardır: Güneş kremi. Ancak herhangi bir mağazaya gidip rasgele bir ürün seçmek...
  2. Kışın güneş kremi kıullanımı hakkında merak edilen herşey burada!

Kışın güneş kremi kıullanımı hakkında merak edilen herşey burada!

kışın güneş kremi kullanımı güneş kremi seçimi en iyi güneş kremi hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Güneş yanıkları için ve cildinizde oluşan güneş lekeleri için önlem olan güneş kremi kullanımı sadece yaz aylarında değil, güneş kremini kış aylarında da kullanın arkadaşlarım. Meleklermekani.com olarak, sizlere daha önce güzel bir cilt için güneş kremi kullanımı hakkında önerilerde bulunmuş...
  3. Güneş Kremi Faktörleri

Güneş Kremi Faktörleri

Güneş Kremi Faktörleri hakkında bilgi verir misiniz yaz geliyor yeniden güneş kremi kullanmanın zamanıda geldi :S
  4. Doğal Güneş Kremi

Doğal Güneş Kremi

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için güneş kremine sarılıyoruz ancak piyasada bulunan güneş kremleri hakkında da içine katılan kimyasallar nedeniyle çıkan söylentiler kafamızı karıştırmaya devam ediyor. Tüm bunlar bir yana hepsi oldukça pahalı. Üstelik dermatolojik testler için hayvanlar üzerinde deney yapılması da oldukça sinir bozucu. Aşağıdaki güneş kremi piyasa standartlarına...
  5. Evde Güneş Kremi Yapılışı

Evde Güneş Kremi Yapılışı

güneş kremi doğal güneş kremi doğal güneş kremi tarifi Havaların iyice ısındığı ve güneşin yakıcı etkisini cildimizde iyice hissetmeye başladığımız şu günler de cildinizi mutlaka koruma altına almalısınız. Güneş kremi tercihiniz de tamamen doğal bir ürün istiyorsanız evde kendi yöntemleriniz ile son derece doğal güneş kremi yapabilirsiniz. Doğal güneş kremi malzemeleri için gerekenler ise...

Sayfayı Paylaş