gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

güneş olmadan olmaz

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

İlkokuldan beri bizlere öğretilen bir atasözü vardır. “ Güneş girmeyen eve doktor girer” diye. O zamanlar bu nedir diyenler şimdi bunun önemini çok iyi anlıyorlar.
    Yapılan araştırmalara göre günde 10 dakika güneş ışığı altında kalmak vücuttaki D vitaminin kendini ortaya çıkarması için önemli bir unsur. Yani vücuda besinler yoluyla giren bu vitamin güneşi görmeden çalışmaya başlamıyor.
    Bunla beraber kemik erimesi sorunu ile karşı karşıya kalanlar içinde 10 dakika güneş ışığı çok iyi bir tedavi yöntemi. Her gün fazla sıcakta olmamak şartı ile güneşlenmek kemik erimesi sorununa büyük oranda engel olmaktadır.
    Ülkemizde özellikle kadınlarda görülen kemik erimesine bağlı kalça kırıklığı yani Osteoporoz içinde en etkili önlem günde 10 dakika güneşlenmek. Yani günde 10 dakika kendinizi güneşin kollarına bırakın. Aman dikkat edin, güneşi aşırı kaçırıp yanıklarla uğraşmayın…

2. çatlak

çatlak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten çok yararlı paylaşım için tşkr

güneş olmadan olmaz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. emek olmadan ekmek olmaz

emek olmadan ekmek olmaz

emek olmazsa yemek olmaz emek olmadan yemek olmaz hikayesi ekmek olmayınca olmadan kompozisyon ekmek olmayınca anlamı kelimelerin güzelliği nedeniyle kulağa hoş gelen ama benim birazdan açıklamaya çalışacağım fikirlerim nedeniyle nefret ettiğim önerme. şahsen insanın yaşayabilmek için emek harcamasını, sevdiği ya da sevmediği bir işte fiziksel ve zihinsel olarak kendi kendini tüketmesi bana...
  2. Burcu Güneş - Olmazsan Olmaz

Burcu Güneş - Olmazsan Olmaz

olur ha dünya güzeli bir sevgili buldunuz ve onunla dosta düşmana övünüp durdunuz bir krallık hegemonya şatolar kurdunuz zil takip ta ulu orta oynatıp durdunuz sanmayın bir ömür boyu tılsımlar sürer sanmayın şansınız açık hep bu böyle gider sanmayın bu efsaneler hiç bir gün göze gelmez sanmayın imrenenlerin nazarı değmez aşık oldum yaman oldum ben ne oldum demeyin kanat açmış siz...
  3. güzellik maskeleri olmadan olmaz

güzellik maskeleri olmadan olmaz

Günlük bakım ürünlerini destekleyerek daha etkili sonuçlar sağlamak için sorun çözücü ürünlerden destek almak gerekir. Maskeler bu kategori içindeki ürünlerdir. Maskeler diğer cilt bakım ürünlerinin tamamlayıcılarıdır. Günümüz koşullarında cilt sağlığımızı korumak için her gün düzenli bakım yapmamız gerektiğini biliyoruz. Temizleme, tonikleme ve nemlendirmeden oluşan temel bakım cildin o...
  4. Parmakarası Terlik Olmadan Yaz Olmaz

Parmakarası Terlik Olmadan Yaz Olmaz

Yaz mevsiminin olmazsa olmazı terlikler özelliklede flipflop yani parmakarası terlikler...Gündüz gece sahilde denizde heryerde rahatlıkla kullanılan parmakarası terlik modellerinden birkaç örnek kızlar :tik:
  5. evet kızlar olmazsa olmanız neler???

evet kızlar olmazsa olmanız neler???

evet kızlar olmazsa olmazınız neler??? evet kızlar olmazsa olmazınız neler anlatın bakim :)

Sayfayı Paylaş