gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Güneş Yanığına Ne Sürülür lütfen yardım edin

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar oğlum denize gitmiş ve güneş kremi de sürmemiş şuan sırtı omuzları yanık içersinde inanın yatamıyor acıyor acaba Güneş Yanığına Ne Sürülür bu konuda ne önerirsiniz

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Güneş Yanığı Tedavisi

Güneş Yanıklarına Ne İyi Gelir

-Öncelikle çok ciddi güneş yanıklarımız olduysa ve ağrıdan duramıyorsanız, bir sağlık ocağı doktoru ya da dermatoloğa gitmelisiniz.

-Bol su içmelisiniz vücudunuzun kaybettiği suyu geri kazanmanız gerekir.

-Bir örtünün arasına buz doldurup, güneş yanığı olan bölgeye buz uygulamak ağrının kesilmesine ve yanığın iyileşmesine yardımcı olur. (Buzu direk derinizle, yanan bölgenizle temas ettirmememlisiniz.)

-Nemli bir beze nemlendirici sürerek yanna bölgeye koyabilirsiniz.

-Demlenmiş siyah çayı soğuduktan sonra bir bez yardımıyla yanık bölgeleri pansuman yapabilirsiniz. Bu sizi rahatlatacaktır.

-Yarım bardak süte yarım çay kaşığı karbonat ya da kabartma tozu koyarak karıştırın ve bunu yanık yere sürün.

-Eğer içi su dolu kabarcıklar patlamışsa bu bölgelere doktorunuzun tavsiye ettiği antibiyotikli kremler kullanabilirsiniz.

Güneş Yanığına Ne Sürülür lütfen yardım edin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ne yapmalıyım yardım edin lütfen :(

ne yapmalıyım yardım edin lütfen :(

Ben 17 yaşındayım. yaz tatillerimiz annanemlerde yani Sakarya'da geçiyor. annemin yaklaşık 25 yaşındaki kuzeni beni sevdiğini söyledi ve niyeti hiç iyi değil. geçen yazım ondan kaçmakla geçti malesef. çok fazla rahatsız ediyor. numarasını engelledim. başka telefonlardan arıyor. annemlerle pek samimi değiliz her şeyi anlatamıyorum. tatile gitmesem burda bazı sebeplerden dolayı ( hiç...
  2. Ne yapacağım?yardım edin lütfen!!!

Ne yapacağım?yardım edin lütfen!!!

Merhaba sevgili melekler; yeni üyelerdenim.aranıza katılmak istedim çünkü fikirlerinize ihtiyacım var eminim benden daha tecrübelileriniz vardır aranızda.konuya gelirsek; ben 3.5 ay önce tanıştığım erkek arkadaşıma yalan söyledim ilişkimiz başında.daha doğrusu söylemek zorundaydım eski erkek arkadaşımla ilgiliydi.bu da bir şekilde çıktı ortaya.şimdi bana inanmıyor.ayrılcağımıza kesin...
  3. yardım edin lütfen

yardım edin lütfen

Sevgilimle 1 seneden beri birlikteyiz daha ilk defa sürtünme yoluyla ilişki yaşadık bakireyim sürtunurken vajinama zevk suyu geldi sizce zevk suyuyla hamile kalinirmi bide hamile kalirmiyim basım çok ve karnim cok agriyor akintida var çok pismanim inşallah birşey cikmaz yorumlarınizi bekliyorum daha 17 yaşındayım :((
  4. Kızlar yardım edin lütfen

Kızlar yardım edin lütfen

Merhaba kızlar benim bu ay adetim 4 gün önce lekelenme seklinde az az geldi ve 2. Günün sonunda kesldi implantasyon kanaması sandım hcg tahlili 0.26 cıktı. Daha sonra kesik süt gibi akıntım başladı kasıklarımda sızlama ile birlikte dün jinekologa gittim alttan muayene etti ve iltihap var dedi tekrar hcg istedi 0.100 çıktı fitil ve antibityotk verdi.. Gebe olsam bir günde sonuç 0.26 dan 2 ye 3...
  5. Güneş Yanıkları Nasıl Geçer ?

Güneş Yanıkları Nasıl Geçer ?

Havaların ısınması ile birlikte bir çok insan soluğu denizde havuzda alıyor.Denize girip çıktıktan sonra ,güneşlenip bronzlaşmak isteyenler güneş yanıklarına maruz kalabiliyor.Cilt güneş yanığından ötürü kızarıp hassaslaşıyor.Ve dayanılmaz yanık acısı başlıyor.Peki güneş yanığına ne iyi gelir,güneş yanığı nasıl geçer tüm detayları yazımızın devamın da bulabilirsiniz.Öncesi ; Güneş yanığına...

Sayfayı Paylaş