gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Güneşin Kızları Haluk Mertoğlu-Emre Kınay Kimdir?

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

Emre-KINAY-güneşin-kazları.jpg Ben Emre Kınay,

1970 yılında İstanbul’da doğdum. İlk, orta, lise eğitimimi K.Çekmece’de tamamladım. 1990 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü kazandım ve kaydoldum. 1992 yılı itibariyle hocam Zeliha Berksoy’un davetiyle Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda oyunculuk yaşamıma profesyonel olarak başladım.

1995 yılında Konservatuvardan mezun oldum. Bakırköy Belediye Tiyatroları’ndaki görevim halen devam etmekte. Tiyatro’nun yanında 1997 yılından beri televizyon ve sinema filmlerinde oyunculuk yapmaktayım.

Bunun yanında Konservatuvar eğitimim sırasında çocuklarla başlayan eğitimciliğim de aralıklarla halen devam etmekte. M.S.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda başladığım Yüksek Lisans eğitimimi de tez safhasında durdurmuş bulunuyorum. İlk fırsatta tezimi vererek doktora yapmak ilk hedefim.

2005 yılı mart ayı itibariyle “Duru Tiyatro”yu kurdum. Halen “Duru Tiyatro”nun ilk oyunu “Kara Sohbet” in temsillerine devam etmekteyim.

ugüne kadar görev aldığım yapımlar aşağıdadır;

Emre kınayın oynadığı Tiyatro

Lourcine Sokağı Cinayeti- Yönetmenekcan Koşar

Nikah Kağıdı - Yönetmen: Pekcan Koşar

Ayyar Hamza - Yönetmen: Turgay Kantürk

Barış - Yönetmen: Işıl Kasapoğlu

Antigone – Yönetmen: Robert Sturua

Sınır - Yönetmen: Emre Kınay

Simyacı - Yönetmen: Mehmet Ulusoy

(Dostlar Tiyatrosu prodüksiyonu - Avni Dilligil En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü)

Bozuk Düzen - Yönetmen: Müşfik Kenter

Ölümsüzler - Yönetmen: Murat Karasu

Mary...Mary - Yönetmen: Müşfik Kenter - Emre Kınay

(Afife Jale Ödülleri - En iyi Erkek Oyuncu adayı)

İkinci caddenin Mahkumu -Yönetmen: Emre Kınay

(Afife Jale Ödülleri - En iyi Erkek Oyuncu adayı)

Lütfen Kızımla Evlenir misiniz?: Yönetmen: Burak Karaman

Sınır - Yönetmen: Emre Kınay

Kara Sohbet : Yönetmen: Arzu Bigat Baril (Duru Tiyatro Prodüksiyonu)

Ayrıca TRT’de “Yol Geçen Hanı” ve Kanal D’de “Sen Gidince” adlı bir yarışma programında sunuculuk

Emre kınayın oynadığı Oynadığı Diziler

Karamel

İki Aile

Esir Şehrin İnsanları

İstanbul Şahidimdir

Berivan

Yılan Hikayesi

Yeditepe İstanbul

Emre kınayın oynadığı Oynadığı Sinema Filmleri

Dün Gece Bir Rüya Gördüm

Kurtlar İmparatorluğu

İnşaat

Yüzleşme

Güneşin Kızları Haluk Mertoğlu-Emre Kınay Kimdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Emine Ün - Emre Kınay Boşanıyor

Emine Ün - Emre Kınay Boşanıyor

emine ün hayatı emine ünün gelinliği ün gelinliği gelinlik emre kınay boşandı Yahu evi almışsın hayat arkadaşına yani onda kalsa ne olur ki senin çocuğunun anası değilmi ne yapsın ortada mı kalsın yazık gerçekten yazık :şey: EMİNE ÜN-EMRE KINAY ÇİFTİNİN EVLİLİKLERİ ÜZERİNDE KARABULUTLAR DOLAŞIYOR. Ün'ün istemesine rağmen boşanmaya yanaşmayan Kınay'ın, eşinin üzerine yaptığı evin tapusunu...
  2. Emre Kınay hayatı

Emre Kınay hayatı

emre kınay hayatı, kimdir, kısaca hayatı, hakkında bilgiler, biyografi, filmleri, resimleri "Yılan Hikayesi" adlı dizi ile tanıdık bir çoğumuz Emre Kınay'ı... Emre Kınay hayranları için ünlü oyuncunun hayatı hakkında bilgiler sunuyoruz Melek'ler:) 1970 yılında İstanbul'da doğdu. Dostlar Tiyatrosu gibi topluluklarda görev yapan sanatçı, çeşitli sinema filmi ve tv dizilerinde de...
  3. Emre Kınay Annesini Kaybetti

Emre Kınay Annesini Kaybetti

Bu sayfa; Emre Kınay Annesini Kaybetti haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, başarılı oyuncu Emre Kınay annesini kaybetti. Kınay bu acı haberi twitter hesabından duyurdu. "Sevgili arkadaşlarım, annemi tüm uğraşlara rağmen kaybettik. Bu süreçte dua ve sağlık dilekleriniz için ailem ve kendi adıma teşekkür ederim. Benim annem artık melek..." şeklinde bir mesaj...
  4. Güneşin Kızları Evrim Alasya(Güneş Kimdir)

Güneşin Kızları Evrim Alasya(Güneş Kimdir)

Ekranların sevilen dizisi"Güneşin Kızları" gün geçtikçe ilgileri üzerine çekmeye devam ederek reytingleri altüst ediyor. Dizide Güneş karakterini canlandıran Evrim Alasya hakkın da sizlere merak edenler için biyografi bilgilerini sunuyoruz. Evrim Alasya 5 Mayıs 1979 senesinde İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır.Küçük olduğu zamanlarda bile oyunculuğa merak salmış ve o yaşlardan...
  5. Güneşin Kızları Tolga Sarıtaş(Ali) Kimdir?

Güneşin Kızları Tolga Sarıtaş(Ali) Kimdir?

Güneşin kızları dizisin de Ali Mertoğlu karakterini canlandıran Tolga Sarıtaş, aslın da ekranlara pek yabancı olmayan bir isim... Muhteşem Yüzyıl dizisinin de şehzade Cihangir karakterini canlandıran Tolğa Sarıtaş bugüne kadar başka dizilerde de yer almıştı. Son olarak kendisini Güneşin kızları dizisin de izliyoruz. Özellikle son dizi de genç kızların yoğun ilgisini ve beğenisini kazanan...

Sayfayı Paylaş