Güney Doğu gezimden kareler

bende senin konuna benim çektiklerimden yükleyim bari :D aynı urfa balıklı göl

grnt182.jpg

Güneş doğudan doğar diyerek biz de bir ara eşim ve çocuklarımla birlikte her sene batıya tatile giderken o sene doğuya gitmeye karar vermiştik.Doğuda o kadar çok güzellikler varki insanlar sanırım biraz çekiniyor o taraflara gitmeye ama insanları ve örf adetleri o kadar güzel ve insana öyle değer veriyorlarki hiç tanımadığınız bir evin kapısını bile çalsanız size ne ikram edeceğinizi şaşırıyorlar.
Ben Adıyaman'ı çok iyi bilirim malum eşim Adıyaman'lı ama ondan daha çok gitmişliği vardır oraya:)
84d568c2192e9a.jpg

Meşhur Atatürk heykeli hakkında eklemek istediğim birşey var.Heykelin hemen çaprazına düşen yerde demirciler çarşısı var arkadaşlar özellikle el emeği göz nuru bir çok eşyayı burada bulabilirsiniz.Nazara iyi geldiği söylenilen ve adına üzerlik denilen duvara asılabilen şeyleri bu çarşıda bulabilirsiniz ben her gittiğimde mutlaka uğrar değişik farklı şeyler bulur alırım:) Ayrıca yine yolu düşen kişilere tavsiyem şehrin hemen ortasında Adıyaman kalesi var buraya çıktığında eşsiz bir Adıyaman manzarası seyredebiliyorsunuz.Kalenin iç kısmı ve etrafı çay bahçesi konumunda yani açkende gitseniz burada karnınını doyurup dinlenebiliyosunuz.Yolunuz düşerse buralara ve meşhur çiğ köfte dükkanlarına uğramadan gelmeyin evinize:tik:

Abla bizi de çekseneeee" diyen ve resimlerini çektikten sonrada bir kaç sokak peşime takılıpta "abla hangi kanalda çıkacaz" diyen zıpır veletler hahaha öldüm bu kısma hahahaha

Harika kareler objektifine takılmış özellikle önde yürüyen amcayla arkasındaki hatunu güneydoğuda doğuda sık rastlanılacak görüntüler.Urfaya 3 kez gittim gerçekten otantik bir şehir.Paylaşım için teşekürler zevkle okudum:)

:D:D rüyammmmmmmmm :deli: ayy çok güzel yerler buralar balıklı gölde süper ama orada olmak o havayı solumak eminimki bambaşkadır. kıss rüyamm iyiki teyzeden bi zılgıt yememişin :hhh: bidaha ki sefere de tokata git tavsiye ederim yaniiii :D:D
ellerine ayaklarına bacaklarına sağlık ( iki karede kendinden koysaydın ya :D:D ) :kiss:

Lavinya'm sen yaz mevsiminde gitmişsin :) O mevsimde daha keyifle gezilir:) Tabi o zamanda "ay aman çok sıcaktı" derdim ama işte insanoğlu hep şikayet edecek bişeyler bulur :D:D Sende harika resimler çekmişsin, seneye yazın birlikte gidelim hemde Cemoş'a çiğköfteye gideriz akşamında da :A:A + rep geliyor kap kapp :D:D

84d568fd505d24.jpg

Enee bu balıklar şimdi benim balıklarım öyle mi. Benim dileğimi gerçekleştiren balıklarım. :)

Saol bitanem belki de şu an öğretmenlik yapmamı senin dualarına ve bu balıkçıkların hayrına borçluyum.

Seviyorum seni. Fotoğraflarının hepsine de bayıldım.

Gezip gördüğüm yerlerdi ve senin karenden tekrar görmek güzel oldu.

Teşekkürler kardeşlik... :kiss:

Geri