gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

güney kore gelenekleri görenekleri nelerdir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Tam bir psy hastası oldum. Doğal olarak yaşadığı yeri de merak ediyorum.Güney Kore geleneklerinden bahsedebilir misiniz biraz ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Aradan geçen onca yıla rağmen,geleneklerini sürdürme konusunda en ısrarcı ülkelerden birdir Güney Kore.Geleneksel düğünlerinde masaların üstlerine konan yiyecekler ve onların anlamları,masanın hemen yanına konulacak canlı tavuklara kadar,geleneklerini canlı tutmakta ısrarcıdır.

Masalardaki tatlı yiyecekler,evliliğin tatlı olması için.Çam ağaçları ise bu evliliğin sonsuza kadar sürmesi için konulmuş. Kırmızı taneciklerle dolu olan kap bereketli bir evliliği,kullanılan mavi renkler mutluluğu simgeler.

Gelinlik ve Damatlık geleneksel kore gelinlik ve damatlığı.Düğünlerde damat ata bindirilir,gelin ise özel tahta bindirilerek taşınır.

Dilek ağaçları ve onlara bağlanan çaputlar şamanizmden kalan Güney korelilerin inançlarındandır .

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

PSY güney korenin gangnam semtinde yaşıyor

güney kore gelenekleri görenekleri nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güney Kore

Güney Kore

Güney Kore Coğrafi Verileri Konum: Doğu Asya, Kore yarımadasının güney kısmında, Japon Denizi ve Sarı Deniz kıyısında yer alır. Coğrafi konumu: 37 00 Kuzey enlemi, 127 30 Doğu boylamı Haritadaki konumu: Asya Yüzölçümü: 98,480 km² Sınırları: toplam: 238 km sınır komşuları: Kuzey Kore 238 km Sahil şeridi: 2,413 km İklimi: Ilıman. Arazi yapısı: Çoğunlukla tepelikler ve dağlar. Deniz...
  2. kocaeli gelenek ve görenekleri

kocaeli gelenek ve görenekleri

kocaeli gelenek ve görenekleri kocaelinin gelenekleri kocaeli nin gelenek ve görenekleri gelenekleri kocaelinin KOCAELİ ÖRF-ADET-GELENEK-GÖRENEKLERİ Düğün Yörede genellikle söz kesimi için kız evine giden damat anası gelinimi getirin diye seslendikten sonra yere kumaş serer ve kız bunun üstünden yürüyerek kaynanasının önünde oturur. Kıza takılar...
  3. Gelenek ve Görenek Ne Demektir?

Gelenek ve Görenek Ne Demektir?

gelenek ve göreneklerimiz türk gelenek ve göreneklerini yansıtan yazı göreneklerimiz vikipedi görenek nedir vikipedi türk göreneklerini yansıtan yazılar Toplumların yaşantılarını, zevklerini, tutum ve davranış biçimlerini, gelenek ve göreneklerini yansıtan, en önemli öğelerin başında kültür ve uygarlık gelmektedir. Kültür dil, din, sanat vb. zamanla kazanılabilen öğeler, uygarlık ise bilim ve...
  4. Güney Kore- Gangnam Tanıtımı

Güney Kore- Gangnam Tanıtımı

Bu konu; Güney Kore Gangnam tanıtımı hakkında bilgiler vermektedir. Güney Koreli Psy'nin 'Gangnam Style' adlı şarkısı şu an itibariyle sosyal medyada 497,420,974 kişi izledi.Yani yuvarlarsak yarım milyar insan demek. Güney Koreli Park Jae Sang gençlerin yapamadığını yaptı ve bir Kore parçasını Amerika ve İngiltere'de 1.sıraya taşımayı başardı. Takdir edilecek bir başarı doğrusu :clapping:...
  5. güney korenin en meşhur yemekleri neler

güney korenin en meşhur yemekleri neler

Gangnam style sağolsun, Psy sağolsun, Güney Koreye aşırı bir ilgi duymaya başladık.Neresidir, nasıl bir yerdir, ne yer ne içerler . Ben de güney korenin yemeklerini merak ediyorum.Gerçi uzakdoğunun neler yediğini biliyoruz ama :S

Sayfayı Paylaş