gebe
  1. merve_69

merve_69 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16

Günlük Cilt Bakımı

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında merve_69 tarafından paylaşıldı.

Günlük Cilt Bakımı Cilt bakımı için ilk önce cildinizi tanımalısınız. Hangi cilt tipine sahip olduğunuzu bilmek için yüzünüzü makyajdan önce veya makyajınızı temizledikten üç dört saat sonra incelemelisiniz.

Günlük Cilt Bakımında

1. Cilt tipine uygun ürünleri seçmek önemlidir.

2. Çevreden biriken kirlerin, ter yağ gibi kişisel salgılarımızın ve dökülmekte olan ölü cilt hücrelerimizin temizlenmesi ikinci adimdir.

3. En hafif temizlemeyle bile bozulabilen cildin üst tabakasındaki doğal nemlendirme sistemlerinin nemlendiricilerle takviye edilmesi. Genel kural olarak da nemlendiricilerin yüz ve vücut halen nemliyken kullanılması vücuttaki nemi hapsetmektedir.

4. UV ışınlarının verdiği hasarı önlemek için güneşten koruyucu kullanmak.

5. Normal cildin bilhassa foto yaslanma ve hasarı için tedavi edici ürünlerin kullanılması uygundur.

Yağlı cilt parlaktır ve çoğunlukla cilt gözenekleri açıktır. Yumuşak bir kağıt mendil ile silindiğinde mendilin üzerinde lekeler kalır. Yağlı cilt hasta cilt olarak kabul edilir. Sivilce çıkması için müsait bir ortam meydana getirir. Çabuk kirlenir. Gündüzleri korunması ve bakımının yapılması gerekir, geceleri ise hava ile temas edebilmesi için açık bırakılması yani temizlendikten sonra yatılması gerekir.
    Yağlı cildin günlük temizliği su ve sabunla yapılabilir. Fakat kükürtlü sabun kullanmakta fayda vardır.
    Kuru cilt gergin, ince ve saydamdır. Hatta bazen bakıldığında kılcal damarlar cildin altından görünür.Bazen pul pul soyulur. Kağıt mendil ile silindiğinde kağıdı lekelemez.
    Kuru ciltlerin özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Sıcak suyla, kireçli suyla ve sabunla temizlenmemelidir. Sabun yerine cildinizi bir temizleme kremi ile temizleyin. Bu kremlerin bazıları cildi sabundan daha iyi temizler. Akşamları cildinizi bademyağı veya yağlı bir kremle nemlendirip kalan fazla yağları kağıt mendil ile silebilirsiniz. Karma cilt tipinde genellikle yanaklar kuru, burun, çene, alın yağlıdır. Bu tip ciltler en çok rastlanan cilt tipidir ve bakımı diğer cilt tiplerine göre biraz daha zordur. Çünkü, yağlı olan kısımların bakımı yağlı cilt tipinin bakımı gibi, kuru olan kısımların bakımı ise kuru cilt tipinin bakımı gibi yapılmalıdır.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ce: Günlük Cilt Bakımı
    emeğine sağlık canım :)

Günlük Cilt Bakımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. günlük cilt bakımı

günlük cilt bakımı

kızlarr hepimiz iyi kötü cildimize bakım yapıyoruz.ben çokk seviyorum bakımlı olmayı yupisama marak ediyorum sizler nasıl bi yöntem uyguluyorsunuz cildinize???cilt tipiniz nasıl???(karma-yağlı-normal)hangi markanın ürünlerini tercih ediyosunuz??? cildinize neler iyi neler kötü geliyo??? paylaşırsanız sevinirim:cheer2:
  2. Günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı

Günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı

Günlük cilt bakımı günlük cilt bakımı nasıl yapılır, günlük cilt temizliği, günlük cilt bakımı nasıl olmalı, günlük cilt maskesi, günlük cilt bakım, Cildiniz, sizin en değerli hazinenizdir. Bu hazinenizi korumak aslında o kadar da zor değildir Melek'lerim. Örneğin, cilt tipinize uygun bakımlar yapmalı ve günlük cilt bakımınızı asla aksatmamalı sınız:) Sevgili Melek'ler, işte sizenormal...
  3. Günlük Cilt Bakımı

Günlük Cilt Bakımı

Günlük Cilt Bakımı & Arkadaşlar ben cildim için sanırsam yanlış bakım yapıyorum sizden Günlük Cilt Bakımı önerileri bekliyorum kendi yöntemlerinizi yazarsanız.
  4. günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı

günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı

günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı ? kızlar cildime bakım yapmaya karar verdim ve sizdende günlük cilt bakımı nasıl yapılır diye ardım istiyorum
  5. Günlük Cilt Bakımınız Nasıl Olmalı?

Günlük Cilt Bakımınız Nasıl Olmalı?

Bu konu; Günlük Cilt Bakımınız Nasıl Olmalı hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, cilt bakımı kadınların en çok önem verdiği bakımlardan biridir. İlk adımının temizlik olduğu cilt bakımı için antioksidanlar, sağlıklı beslenme, yeterli su tüketimi ve egzersiz önemlidir. Aşağıdaki makalede günlük cilt bakımının nasıl olması gerektiğiyle ilgili bilgiler veriyoruz.....

Sayfayı Paylaş