gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  9.575
  Beğenilen Mesajlar:
  1.516
  Ödül Puanları:
  113

  Günlük pedleri kullanmanın zararı varmı ?

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  Günlük pedlerin kadınların olmazsa olmazı.Vajinal akıntıların çamaşıra bulaşmasını engellemek için kullanılır.İç çamaşırı temiz kadını da konforlu kılar.Özellikle fazla akıntısı olanlar için kullanılan günlük pedler hakkında çeşitli spekülasyonlar dolaşmakta.Bir çok hekim günlük pedlerin zararlı olduğu kanısında.Günlük pedleri kullanmak gerçekten zararlmı detayları yazımızın devamın da bulabilirsiniz .Öncesi Günlük ped kullanmak zararlımıdır , Günlük Pedleri Nasıl Kullanmalıyız adlı konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.
  Genital hijyenin sağlanması ve vajinal sıvıları tutmak için kullanılan günlük pedler bir çok kadının tercihi.Vajinal akıntıları hapseden ve çamaşıra sızmasını engelleyen günlük pedler kolaylık sağlasa da kullanımı bazı hastalaıklara davetiye çıkarabiliyor.Özellikle tek pedin uzun süre kullanılması mantar gibi enfeksiyonlara yol açabiliyor.Organın sürekli sürtünmeye maruz kalması ve sıvının pette uzun süre durması organı tahriş edip kaşıntıya ve idrar yolların da yanmaya sebebiyet verebiliyor.Uzmanlar günlük ped kullanımı hakkında uyarıyor.Günlük ped kullanan bayanların en az 1- 2 saatte pedlerini değiştirmesi gerekiyor.Ped seçimi de önemli .Pedi alırken muhteviyatına bakmak gerekir.Naylon oranı en düşük ped sağlıklı pettir.Pamuğu bol olan pedleri tercih edin.Her markada pedin içeriği üretim bilgisi olmaya biliyor bu yüzden bilindik marakaları tercih edin .Aynı zaman da kullanırken hangi markanın daha rahat olduğunu anlayabilirsiniz.Eğer her gün ped kullanmaktan vazgeçemiyorsanız uzmanların dan derlediğimiz önerileri dikkate alın.  ped kullanmak zararlımı.Jpeg

  İç çamaşırlarını temiz ve sıvılardan uzak tutmak amacıyla, ped kullanımı kadınlar arasında her gün daha da yaygınlaşıyor. Pedler aynı zamanda olası kötü kokuları da önleyerek genel anlamda daha fazla temizlik hissi veriyor. Ama… bunları kullanmak gerçekten sağlıklı mı? Yoksa bize daha çok zarar mı veriyor? Bu yazıda, bu tarz şüphelerin üzerine ışık tutacak, ve genital bölgelerimizi daha sağlıklı ve zararlı enfeksiyonlardan uzak tutmanın yollarını anlatacağız.

  Marketlerde her gün yeni bir markanın çıkmış olduğunu görüyoruz. Ancak, sıvıyı daha iyi emdiği veya çeşitli iç çamaşırlarına daha çok uyum sağladığı öne sürülen bu ürünler reklamlarda övüldüğü kadar faydalı ve kullanışlı olmayabilir.

  Genital bölgelerimizin sağlıklı kalmak, yanma, kaşınma gibi rahatsız edici durumlardan muzdarip olmaması için belli başlı gereksinimleri vardır. Bu durumlar günlük yaşantımızda bile problemlere neden olabilir. Kişinin öz saygısını yitirmesine neden olup, partneriyle özel hayatını kötü yönde etkileyebilir.

  Eğer her gün ped kullanmaktan vazgeçemiyorsanız, akabinde gelebilecek rahatsızlıklardan korunmak için bu ipuçlarını aklınızda tutmanızı öneririz.

  Sağlıklı bir genital bölge için ipuçları
  Her kadın farklıdır, birine yardımcı olan yöntem, diğerine zarar verebilir.

  Genel öneriler:

  Öncelikle, pedlerinizi satın alırken, hava aldığından emin olun. Gözenekli ve plastik kaplamasız olmalıdır. Genital bölgenin hava alması çok önemlidir. Aksi takdirde, bölgede biriken nem enfeksiyonlara zemin hazırlar


  Pedinizi günde birden fazla kez değiştirmelisiniz. Bu sayı en az 4ten 6ya kadar olmalıdır.

  Tuvalete girmeden önce ve girdikten sonra, ve hijyenik pedleri kullanacağınız esnada ellerinizi iyice yıkamanız çok önemlidir.

  Enfeksiyonlara karşı diğer ipuçları:
  Vajinal bölgenizi tamamen tıraş etmeyin. Kıllar bölgeyi korumak için vardır.
  Kişisel bakım ve hijyen, özellikle adet dönemlerinde hayati önem taşır.
  Toz sabun kullanmaktan kaçının, bunlar vajinanın ph dengesini bozabilmektedir. Doğal sabunlar ya da özellikle bunun için üretilmiş olan çeşitli sabunlar daha uygundur ve kadın sağlığı için daha iyidir. Ph oranı bölgeyi temiz ve sağlıklı tutacak olanlardan birini seçmeniz en iyisidir.
  Pamuklu iç çamaşırı giyin. Bu havalandırmayı kolaylaştıracaktır.
  Uzun süre dar pantolonlar giymekten kaçının. Bunlar bölgedeki sıcaklığı ve nemi arttırarak, fırsat kollayan bakteri ve virüslere uygun iklimi yaratır.
  Sentetik maddelerden üretilmiş kıyafetler giymeyin.
  Uyku kıyafetinizin geniş ve rahat olmasına dikkat edin.
  Çok uzun süre oturmaktan kaçının.
  Genital bölge için satılan deodorantlardan kullanmayın. Sadece kötü kokuyu bastıran bu ürünlerin tahriş etmekten başka özelliği yoktur.
  Bölgeyi mümkün olduğu kadar kuru tutmaya çalışın.
  Enfeksiyona zemin hazırlayan faktörler
  Uzun süreli antibiyotik kullanımı, hamilelik ve diyabet. Bu faktörlerin hepsi kişiyi enfeksiyona açık hale getirir. Eğer bu kategorilerden birinde iseniz, daha da sıkı önlemler almanız gerekiyor.

  Bu semptomlardan herhangi birine sahip iseniz dikkat edin:
  Vajinal akıntıda belirgin bir artış ve yoğunluk.
  Salgı renginde değişiklik.
  Kötü kokular
  İdrar sırasında acı ve yanma
  İlişki sırasında acı
  Kendi kendinizi tedavi etmeyin
  Birçok kadın, gerek korkudan gerek utangaçlıktan, bir uzmana danışmaktan kaçıyor. Unutmayın ki enfeksiyonla geçirdiğiniz her gün, tedaviyi daha da zorlaştıracaktır.

  Eğer vajinal enfeksiyon kaptığınızdan şüpheleniyorsanız, kendiniz tedavi etmeye çalışmayın ve bir doktora görünün. Erken tedavi her şeyi çok daha kolay kılacaktır. Kendinizi tedavi etmeye çalışmanız durumu ancak daha kötüye götürür.

  Doktorun, özel durumunuz için en uygun ilacı vermesi çok önemlidir. Eğer vajinal enfeksiyon gibi duran bazı semptomlarınız var ise, ped kullanımına ara verin.

  Uygun tedavisi yapılmayan bir vajinal enfeksiyon, idrar yollarında da enfeksiyona sebep olur. Bu da daha büyük sağlık sorunlarına yol açacaktır.

  Uzmanlar kadınların büyük çoğunluğunun herhangi bir çeşit vajinal enfeksiyon geçirdiğini veya geçireceğini söylüyor. Ama, fırsatımız var iken buna engel olmak daha iyi değil

   
 2. BEYZA21

  BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  9.575
  Beğenilen Mesajlar:
  1.516
  Ödül Puanları:
  113
  Kadınların , önemli gereksinimlerinden dir günlük pedler.Her bayanın çantasın da mutlaka vardır. Kullanım amacı vajinal akıntıların,iç çamaşıra sızmasını engellemektir.Doğru kullanılmadığı taktirde ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Mesela vajinal mantar, vajinal enfeksiyon gibi. Ayrıca bikini bölgesinde tahrişler de görülebiliyor.Bunların nedenleri pedi değiştirmeden uzun süreli kullanmak ve uygun olmayan naylon içeren pedleri tercih etmek.Günlük ped alırkenpamuk oranının yüksek olmasına dikkat edin ve pedinizi günde 3-4 defa değişin.Böylece olası olumsuz etkilerinden korunabilir, pedin konforunu hissedebilirsiniz..
   
Günlük pedleri kullanmanın zararı varmı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hayatın son kullanma tarihi varmı?

  hayatın son kullanma tarihi varmı?

  Hepimizin yaşadıklarımıza dair pişmanlıkları vardır. İtiraf ettiğimizde çok geç kaldığımız. "Keşke" dediğimizde, "keşke" demenin bile vaktinin geçtiği zamanlarımız. Bir anlık öfkeyle söylenen sözlerimiz. Başkalarına danışarak aldığımız kararlar, bunun neticesinde yanlışlıklarımız vardır. Daha sonra hata yapıldığı bilindiği halde, geriye dönemediğimiz için sancılarımız....
 2. Akıllı Günlük Kadın Pedi

  Akıllı Günlük Kadın Pedi

  kadın pedi kadın pedi kullanımı günlük ped kullanımı Genesis İlaç, bir ilki gerçekleştirerek, bayanlara genital akıntı sorunu ile karşılaştıklarında, teşhis ve tanı kolaylığı sağlayan Vi Sense isimli günlük akıllı ped ürünü satışa sundu. Özellikle yaz aylarında deniz ve havuz yoluyla geçebilecek mikroplar için Vi Sense en öncelikli tanı ürünü özelliğinde. Rahat bir günlük ped...
 3. Günlük Pedleri Nasıl Kullanmalıyız?

  Günlük Pedleri Nasıl Kullanmalıyız?

  günlük pedlerin kullanımı günlük pedlerin zararları günlük pedlerin yan etkileri Hemen hemen her bayan günlük pedleri kullanmaktadır. Bazen bu günlük pedler akıntıdan sizi korumak yerine enfeksiyonlara neden olarak hastalıkların oluşmasına neden olabilir. Günlük pedleri eğer kullanıyorsanız uzmanların önermiş olduğu ve sağlığınız için bu çok önemli bilgilere mutlaka göz atmanızı tavsiye...
 4. Kantaron yağının zararları varmıdır?

  Kantaron yağının zararları varmıdır?

  kantaron yaı nedir,kantaron yağı ne için kullanılır,kantaron yağı neye iyi gelir,kantaron yağı hakkında bilgiler İçeriğinde A vitamini, C vitamini ve çeşitli mineraller bulunan kantaron bitkisinden yapılmaktadır. Kantaron yağı, vücudunuzda oluşan yaraların tedavisi için kullanılmaktadır. İlk yardım durumlarında kullanılan bu yağ, hücre yenilenmesi sağladığı için açık yaraların, iltihapların...
 5. Hamilelikte bitkisel ilaç kullanmanın zararı varmı?

  Hamilelikte bitkisel ilaç kullanmanın zararı varmı?

  Bitkisel ilaçlar birçok ülkede yüzyıllar boyunca çok çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bitkisel ilaçlar çoğunlukla natüropatlar, homeopatlar, bitki ve diğer sağlık bakım uzmanları tarafından önerilmekte ve yazılmaktadır. Bu bilgi notu yalnızca rehber olarak hazırlanmış olup, içindeki bilgiler bitkisel ilaçlar ve etkilerine ilişkin mevcut bilgilere dayanmaktadır. Hamilelik...

Sayfayı Paylaş