gebe
  1. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

Günümüz Gençleri !!

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında * MuCiZé * tarafından paylaşıldı.

internette dolaşırken çok güzel çok anlamlı bir yazıyla karşılaştım ve sizlerle de paylaşmak istedim.Can Dündar gene konuşturmuş kalemini... okumanızı öneriyorum,çok çok yerinde bir yazı gerçekten!!!...
    Son zamanlarda bir lise mezuniyet balosunda bulundunuz mu hiç? Gitseniz, gördüğünüz ağır makyajlı, cesur dekolteli, yüksek topuklu, cep telefonlu kızların 16 - 17 yaşında olduğuna inanabilir miydiniz acaba?

Levent'te bir estetik kliniğinde görevli bir uzmanla görüştüm. Dinlediklerime inanamadım 14 - 15 yaşında kızlar, ana babalarından habersiz gelip kaşlarını kaldırmak, fazla yağlarını aldırmak, selülit tedavisi yaptırmak istiyor"muş.

Geçenlerde bir kız elinde Angelina Jolie'nin fotoğrafıyla gelmiş ve "Bununki gibi dudak istiyorum" demiş 18'lik bir kiz da göğüslerini büyütmesi için yalvarmış. "En büyük istekleri" neymiş biliyor musunuz? Zara'nın ya da Diesel'in 34 bedenine sığmak...

Bunun için yarışıyorlarmış: "Çünkü televizyon da gördükleri mankenler 34 beden giyiyor. Onu giyebilmek için 44 kilo kalmaları lazım. Bunun için resmen aç geziyorlar. Gün boyu yedikleri, bir kase yoğurt, iki tas salata, sigara, kahve ve kola... 500 kaloriyle yaşamaya çalışıyorlar. O yüzden vücutlarında demir, sodyum eksikliği var. Yanlış beslendikleri için vücutları hızla deforme oluyor, müdahale için de bize geliyorlar." Uzman, bunun son 3 yılda gözlenen bir "patlama" olduğunu söylüyor: "Ben de anneyim, 18'lik 'lipolu' (yağ aldırmış) kızları görünce dehşete kapılıyorum. Biriktirdiği 300 - 500 milyonla gelip 'Dudağımızı şişir' diyenleri 'Bırakın dudağınızı da gidin kafanızı şişirin' diye geri yolluyorum."

Genelde üst gelir grubundan hastaları bulunan bir jinekoloğun gözlemleri daha da çarpıcı: Genç nüfusta müthiş bir uyanma var" diyor. 17 - 18 yaşlarında lise öğrencilerinin kürtaj için başvurduğunu söylüyor ve bazı gözlemlerini aktarıyor: Batı'da ergenlik yaşı 16 - 17'den 11 - 12'ye geriledi. Amerika'da 10 yaşa kadar düştü. Genç kızlar annelerinden çok daha erken adet görüyor artık... Bunun, iklimden beslenmeye kadar pek çok nedeni olabilir ama en önemli nedenlerinden biri "psiko - seksüel uyarımın artması"... Yani, okulda, çevrede ve özellikle de medyada cinsel teşhirin yaygınlaşması...

Baştan çıkarıcı klipler, uyarıcı filmler, c**nsellik yüklü diziler, çıplaklığa çağıran reklamlar, beyinde ergenliği erken uyandırıyor, cinselliğin keşfini hızlandırıyor. Özellikle varlıklı kesimden gençler, lise çağında, özentiyle büyük ve seksi görünme derdine düşüyor. Karşı cinsi de sadece bir **** nesnesi olarak görüyor. Anneleri mi? Onlar da kızlarının ponponlu çorapları ve lastik ayakkabılarıyla genç görünme çabasında...Küçükler büyük, büyükler küçük görünmek için yarışıyor adeta...

Kimseyi suçlamayalım; bu tablo bizim eserimiz: İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkeden ne bekliyordunuz ki? Kafasını çalıştıranların kafasını koparırken, kalçasını çalıştıranları baş tacı eden bir toplumda nasıl çocuklara "Göğsünü değil, kütüphaneni büyüt" öğüdü verebiliriz ki? Yasak çare değil... Beyin faaliyetine itibar kazandırmaya ve öncelikler konusunda topyekün bir hesaplaşmaya ihtiyacımız var.

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Lise mezuniyet partisi liseyi bitiren bir gençlik :)Görmemiş bilmemiş değil aksine eğitimli.Şu söz bence her şeyi anlatıyor...

''Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz oLacaktır!''(Kemal Atatürk)

Kimin eseri ki bu gençlik ?!?

3. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63

vayyy hayall cok dogruu konuşmuşun tebriklerrr...
    bizlerle böle degerli bir yazıyı paylaştıgın için de sana tşklerr mucize....dediğin gibi can dündar yine döktürmüşş....

Günümüz Gençleri !! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Günümüz Gençlerinin En büyük Sorunu?

Günümüz Gençlerinin En büyük Sorunu?

Günümüz Gençlerinin En büyük Sorunu?
  2. gençlerle iletişim

gençlerle iletişim

İletişim,nitelikleri ne olursa olsun iki sistem arasındaki bilgi alış verişi olarak tanımlanabilir. Burada en önemli olan nokta iletişimde bilgi aktarımının iki yönlü olmasıdır. Bilgi aktarımı tek yönlü ise bilgilendirme,çift yönlü ise iletişim olarak adlandırılır. Dolayısı ile bireyler arasındaki her konuşma iletişim olarak tanımlanamaz. Ana babaların çocuklarına,öğretmenlerin...
  3. genç

genç

Rüyada görülen genç, hisleriyle hareket eden düşmana yahut şükrü gerektiren varlık ve kuvvete, Yaşlının kendini genç görmesi noksanlığa, Genç kadın, kendi hemcinsleri için düşmana, iş ve dünyalıkta onunla yarışan birine, İffteli, güzel kadın sevine, zayııf ve çirkin lanı üzüntüye, Bakire genç kız kazancı bol alışverişe, Genç kadının kendini yaşlı görmesi din ve itikadının güzelliğine, Yaşlı...
  4. genç giyimmm

genç giyimmm

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Genç kızlar için özel gün ve gecelere özel abiyeler

Genç kızlar için özel gün ve gecelere özel abiyeler

15 yaşındaki kızlar için abiyeler kızların özel günü Genç kızlığa adım atan küçük kızınız için birbirinden güzel ve şık abiyeler ister özel bir gün veya gecede ister mezuniyet balosunda rahatlıkla giyinebilecek şık modeller:)

Sayfayı Paylaş