Gürcü Mantısı HİNKAL Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım)

Konu, 'Videolu Yemek Tarifleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

hınkal nasıl yapılır hinkal yapımı gürcü mantısı, hinkal, nasıl yapılır, hazırlanışı, tarifi, videosu, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

Sevgili Melekler,
    Hinkal Gürcülere özgü yemek çeşitidir.İsmi, katlama farkı ve sunuş şekilleri farklılık gösterse de bizim mantımızla aynı özellikleri taşır.Bu mantıyı yaparken en dikkat edilecek nokta katlayış şekli olduğundan videolu anlatımın daha iyi olacağını düşündüm.Videonun ardından kısaca hinkalin tarifini de bulabilirsiniz.Kolay gelsin.. :tik:

Hamuru için;
    2 adet yumurta 1 kg un
    tuz
    su

İç harcı için;
    1 kg koyun kıyması
    4 adet soğan
    yarım demet maydanoz
    yarım demet taze kisnis otu
    1 tutam fesleğen
    tuz
    kara biber

Hinkalinin öncelikle iç harcını hazırlayın.Bunun için derin bir kasede kıymayı,ince ince kıyılmış soğanları,tuzu,karabiberi,fesleğeni,maydonozu,taze kişniş otunu karıştırın.

Hamuru için unu,tuzu,suyu ve yumurtayı karıştırarak yoğurun.Hamurun çok yumuşak olmamasına dikkat edin.Hamuru 3\'e veya 4\'e bölerek dinlenmeye bırakın,Dinlenen hamurları oklava yardımı ile incecik açın.Bir fincan yada bir bardak yardımı ile yuvarlaklar kesin.Kesilen bu dairelerin içine kıymalı içten koyarak ağzını büzerek kapatın.Hazırlanan hinkalileri kaynamış tuzlu suyun içerisinde 15 dk kadar pişiriyoruz.Üzerine kızdırılmış tereyağ dökerek servis yapın.Afiyet olsun...

Arzu 18 ve ßeLeN bunu beğendi.
  2. feryall

feryall Yeni Üye

Bu harika bir şey, özellikle kapama şekline bayıldım, bu şekli börek çöreklerdede kullanabilirz, ellerinize sağlık.

Gürcü Mantısı HİNKAL Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Balıksırtı örgü nasıl yapılır? (Videolu Anlatım)

balık sırtı nasıl örülür balıksırtı nasıl örülür balık sırtı yapılır videolu anlatım ters balıksırtı saç örgüsü, nasıl örülür, nasıl yapılır, şekilleri, videolu anlatım, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili Melekler, En çok ta çocuklarımızın saçlarını örerken balıksırtı modelini kullanırız.Hem derli toplu hem de şık duran bu örgü şeklini bilmeyenler için videolu anlatımını...
  2. Saç Düzleştiricisiyle Dalga Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım)

düzleştiriciyle dalga nasıl yapılır düzleştirici ile bukle yapma resimli anlatım saç düzleştiriciyle dalga, bukle, nasıl yapılır, nedir, video, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili Melekler, Son zamanlarda saçlarda bukleler ve doğal dalgalar çok revaçta.Saçlarınızda bu hoş hareketlenmeyi yapabilmek için kuaförlere gitmeye hiç gerek yok.Artık her evde bulunan düzleştiriciyle...
  3. Parmak Dalgası Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım)

hürrem saçı nasıl yapılır parmak dalgası saç yapımı video ders dersleri parmak dalgası, nedir, nasıl yapılır, nasıl uygulanır, saç modelleri, video, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili Melekler, Herşeyde olduğu gibi saçta da eskiye dönüş moda.1920-1930 larda çok revaçta bir saç modeli olan parmak dalgası nasıl yapılır öğrenmek ve uygulamak isterseniz,buyrun...:tik:...
  4. French (Fransız) Manikür Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım)

fransız manikürü, french, nasıl yapılır, malzemeleri, video, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili Melekler, Rengarenk ojelerden ziyade , daha çok tercih edilen fransız manikürünü videolu anlatımla sizlere sunuyorum..Buyrun..:tik: http://www.youtube.com/watch?v=lZEcHil7kDs&feature=related
  5. Origami-Kağıttan Hayvan Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım)

origami hayvan yapımı origami nasıl yapılır resimli anlatım origami, kağıttan hayvan nasıl yapılır, kağıt katlama, teknikleri, çeşitleri, video, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili Melekler, Bir dönem ,daha bizler çocukken ,origami- japon kağıt katlama sanatı çok meşhur olmuştu.Televizyonlarda konuyla ilgili çocuk programları olur,bütün çocuklar o saatlerde ellerinde...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. balik sirti modeli manti

,
  2. hinkal şapkalı gürcü mantısı resimli