Gürcü Mantısı HİNKAL Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım)

Konu, 'Videolu Yemek Tarifleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. hınkal nasıl yapılır hinkal yapımı
    gürcü mantısı, hinkal, nasıl yapılır, hazırlanışı, tarifi, videosu, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

Sevgili Melekler,
    Hinkal Gürcülere özgü yemek çeşitidir.İsmi, katlama farkı ve sunuş şekilleri farklılık gösterse de bizim mantımızla aynı özellikleri taşır.Bu mantıyı yaparken en dikkat edilecek nokta katlayış şekli olduğundan videolu anlatımın daha iyi olacağını düşündüm.Videonun ardından kısaca hinkalin tarifini de bulabilirsiniz.Kolay gelsin.. :tik:

Hamuru için;
    2 adet yumurta
    1 kg un
    tuz
    su

İç harcı için;
    1 kg koyun kıyması
    4 adet soğan
    yarım demet maydanoz
    yarım demet taze kisnis otu
    1 tutam fesleğen
    tuz
    kara biber

Hinkalinin öncelikle iç harcını hazırlayın.Bunun için derin bir kasede kıymayı,ince ince kıyılmış soğanları,tuzu,karabiberi,fesleğeni,maydonozu,taze kişniş otunu karıştırın.

Hamuru için unu,tuzu,suyu ve yumurtayı karıştırarak yoğurun.Hamurun çok yumuşak olmamasına dikkat edin.Hamuru 3\'e veya 4\'e bölerek dinlenmeye bırakın,Dinlenen hamurları oklava yardımı ile incecik açın.Bir fincan yada bir bardak yardımı ile yuvarlaklar kesin.Kesilen bu dairelerin içine kıymalı içten koyarak ağzını büzerek kapatın.Hazırlanan hinkalileri kaynamış tuzlu suyun içerisinde 15 dk kadar pişiriyoruz.Üzerine kızdırılmış tereyağ dökerek servis yapın.Afiyet olsun...
    1 kişi bunu beğendi.
  2. Bu harika bir şey, özellikle kapama şekline bayıldım, bu şekli börek çöreklerdede kullanabilirz, ellerinize Sağlık.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. hinkal tarifi

,
  2. hinkal nasıl yapılır

,
  3. hınkal yapılışı

,
  4. hinkal mantisi,
  5. gurcistan mantisi,
  6. gurcu mantisi sekli nasil yapilir