gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

Güveçte Patates Yemeği Tarifi

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

güveçte patates yemeği güveçte patates yemeği tarifi hakkında bilgiler burada arkadaşlar. akşam yemeği düşünme derdine son melekler..pratik,zaman almayan ve bir o kadar da lezzetli güveç yemeğimiz güveçte yemeğimiz bu akşam lezzetli yemek tarifleri arasına girecektir arkadaşlar
    diyor ve sizlere güveçte patates yemeği tarifini sunuyorum

2-3 patates
    1 soğan
    1 çorba kaşığı salça
    tuz pulbiber
    sıvı yağ

yağı tavaya koyup soğanları kavuruyoruz ve küp küp kesilen patatesleri tavaya koyup sotelemeye devam ediyoruz salçayı tuzu pulbiberide ekleyip biraz su ekliyoruz 5 dk pişiriyorz
    daha sonra patatesleri güveçe alıp 150 derecede fırında 10 dk pişiriyoruz.
    güveçleri çıkarıp üzerine kaşar koyuyoruz ve 5 dk daha pişirip servis ediyoruz

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Kasım 2011
    CeMoŞ ve SadmiN bunu beğendi.
  2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Yahu iyide, benim karnım acayip aç şimdi hatta açlıktan kendimi yiyorum desem yeridir. Bu bu bana yapılır mı yahu :D:D sıcak pide ekmeği olan var mıııı bu güvece azıcık banayım ya lütfen :D

CeMoŞ bunu beğendi.
  3. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    ımmm çok leziz görünüyor bir güveç alıp en yakın zamanda denemek lazım hem çok pratik hem de kolaymış gerçekten :)

4. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    sadminim valla sen hep açsın loo bu neee hahaha ama ne yalan diyim sıcak eğğek olsa bende yirim :D:D yeni D. Modumuzun ilkk konusu kendi yemeklerini bizimle paylaşıcak:D:D

5. SadmiN

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Yahu ben size beni asacaklar diyorum, sizler hala fındık fıstık peşindesiniz arkadaşlarım. Bi sıcak pide istedik varya.... :samar:

6. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    somun olurmu sadminimmmmm burda gece sıcakk somun çıkıyoooo:D:D alam gelem sana hemen bi koşu hahaha

7. SadmiN

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Koyunun olmadığı yerde, keçiye Abdurrahman Çelebi derlermiş, artık somun olsun napim. Bu arada Güveçte Patates Yemeği diye arattırdım googlede yerimiz süper süper :D:D

CeMoŞ bunu beğendi.
  8. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113

he olsun pide gibi olmasa sıcak somun iyidirr :D:D yerimizz hakkat süper yavvv :yahoo:

arkadaşımız daha acemi yarından sonra dahada iyi olacakkk:D:D

9. tesadüf

tesadüf Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.943
    Ödül Puanları:
    0
    süper görünüyor canım ellerine sağlık

10. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0
    sağol tatlımm
    sende dene biran önce çok lezzetli oluyor

11. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ellerine ve emeğine sağlık tatlım :)

12. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0
Güveçte Patates Yemeği Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güveçte Yumurta tarifi

Güveçte Yumurta tarifi

Güveçte Yumurta Malzemeler 1 ufak kangal sucuk 4 adet yumurta 2 yemek kaşığı zeytinyağı Yeteri kadar tuz, karabiber Yemeğin Tarifi Sucuğu zarından ayırın. Halka halka doğrayın. Güveci hafif ateşe koyup ısıtın. Yağı içine ilave edin. Bu yağda sucukları arkalı önlü hafifçe kızartın. Aralıkla olarak yumurtaları tencereye kırın. Üzerine kapağını kapatarak yumurtaların pişirin. Tuzunu ve...
  2. Güveçte Etli Sebze Yemeği ( resimli)

Güveçte Etli Sebze Yemeği ( resimli)

güveçte etli sebze yemeği tarifi güveçte etli sebze yemeği nasıl yapılır melekler sizler severmisiniz bilmiyorum ama güveç yemekleri çok hoşuma gidiyor benim sadece lezzet olarak değilde görüntü olarakta hoş gözüküyor.4 minik güvecim var bir tanede büyük tencere gibi alsam iyi olucak o zaman ocaktada yapabilicem yemeklerimi şimdilik fırında idare ediyorum.yemeğimizin malzemelerine gelince...
  3. Mantarlı Tavuklu Güveç Tarifi Bayılacaksınız

Mantarlı Tavuklu Güveç Tarifi Bayılacaksınız

mantarlı tavuklu güveç mantarlı tavuklu güveç tarifi Güveç, Osmanlı'dan bu yana mutfaklarımızdan çıkmayan, yemeklerin tadına tat katan bir mutfak kültürü melekler :) Toprak kaplarda pişen yemeklerin lezzetini hepimiz biliyoruz. Kuru fasülyei sebze güveç, deniz ürünleri, kırmızı et hatta mis gibi sütlaç gibi muhteşem lezzetler güveçte daha leziz oluyorlar:) Bu yazımızda da muhteşem bir...
  4. Etli Güveç Tarifi nasıl oluyor

Etli Güveç Tarifi nasıl oluyor

Selam kızlar eşim benden etli güveç istedi kayınvalidemlerde gelecek yarın:) Ve üzgünüm ben hiç etli güveç yapmadım daha doğrusu bir güveç tenceremiz var ve hala içinde hiç birşey pişirmedim acaba Etli Güveç Tarifini bana buran yazacak biri var mı?
  5. Harem Güveci Tarifi

Harem Güveci Tarifi

Harem Güveci Tarifi MALZEMELERI Yeteri kadar Tuz Yeteri kadar Karabiber 2 Su Bardağı Süt (Sos İçin) 2 Çorba kaşığı Un (Sos İçin) Yarım çay bardağı Sıvı yağ (Sos İçin) 1 Adet Yumurta (Sos İçin) Çeyrek Limon (Sos İçin) 100 Gram Rendelenmiş Kaşar Peyniri (Sos İçin) 1 Kilogram Dana Kuşbaşı 1 Adet Kuru Soğan 2 Çay Bardağı Sıvı yağ 3 Adet Sivri Biber 3 Adet Domates 1 Su Bardağı Arpa Şehriye...

Sayfayı Paylaş