gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Güveçte Yumurta tarifi

Konu, 'Yumurta Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Güveçte Yumurta Malzemeler
    1 ufak kangal sucuk
    4 adet yumurta
    2 yemek kaşığı zeytinyağı
    Yeteri kadar tuz, karabiber

Yemeğin Tarifi
    Sucuğu zarından ayırın. Halka halka doğrayın. Güveci hafif ateşe koyup ısıtın. Yağı içine ilave edin. Bu yağda sucukları arkalı önlü hafifçe kızartın.
    Aralıkla olarak yumurtaları tencereye kırın. Üzerine kapağını kapatarak yumurtaların pişirin. Tuzunu ve biberini ilave edip sıcak olarak servise sunun.

Güveçte Yumurta tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güveçte Yumurta nasıl yapılır

Güveçte Yumurta nasıl yapılır

Güveçte Yumurta MALZEMELER 1 ufak kangal sucuk 4 adet yumurta 2 yemek kaşığı zeytinyağı Yeteri kadar tuz, karabiber HAZIRLANIŞI Sucuğu zarından ayırın. Halka halka doğrayın. Güveci hafif ateşe koyup ısıtın. Yağı içine ilave edin. Bu yağda sucukları arkalı önlü hafifçe kızartın. Aralıkla olarak yumurtaları tencereye kırın. Üzerine kapağını kapatarak yumurtaların pişirin. Tuzunu ve biberini...
  2. Güveçte Patates Yemeği Tarifi

Güveçte Patates Yemeği Tarifi

güveçte patates yemeği güveçte patates yemeği tarifi hakkında bilgiler burada arkadaşlar. akşam yemeği düşünme derdine son melekler..pratik,zaman almayan ve bir o kadar da lezzetli güveç yemeğimiz güveçte yemeğimiz bu akşam lezzetli yemek tarifleri arasına girecektir arkadaşlar diyor ve sizlere güveçte patates yemeği tarifini sunuyorum 2-3 patates 1 soğan 1 çorba kaşığı salça tuz pulbiber...
  3. Mantarlı Tavuklu Güveç Tarifi Bayılacaksınız

Mantarlı Tavuklu Güveç Tarifi Bayılacaksınız

mantarlı tavuklu güveç mantarlı tavuklu güveç tarifi Güveç, Osmanlı'dan bu yana mutfaklarımızdan çıkmayan, yemeklerin tadına tat katan bir mutfak kültürü melekler :) Toprak kaplarda pişen yemeklerin lezzetini hepimiz biliyoruz. Kuru fasülyei sebze güveç, deniz ürünleri, kırmızı et hatta mis gibi sütlaç gibi muhteşem lezzetler güveçte daha leziz oluyorlar:) Bu yazımızda da muhteşem bir...
  4. Etli Güveç Tarifi nasıl oluyor

Etli Güveç Tarifi nasıl oluyor

Selam kızlar eşim benden etli güveç istedi kayınvalidemlerde gelecek yarın:) Ve üzgünüm ben hiç etli güveç yapmadım daha doğrusu bir güveç tenceremiz var ve hala içinde hiç birşey pişirmedim acaba Etli Güveç Tarifini bana buran yazacak biri var mı?
  5. Harem Güveci Tarifi

Harem Güveci Tarifi

Harem Güveci Tarifi MALZEMELERI Yeteri kadar Tuz Yeteri kadar Karabiber 2 Su Bardağı Süt (Sos İçin) 2 Çorba kaşığı Un (Sos İçin) Yarım çay bardağı Sıvı yağ (Sos İçin) 1 Adet Yumurta (Sos İçin) Çeyrek Limon (Sos İçin) 100 Gram Rendelenmiş Kaşar Peyniri (Sos İçin) 1 Kilogram Dana Kuşbaşı 1 Adet Kuru Soğan 2 Çay Bardağı Sıvı yağ 3 Adet Sivri Biber 3 Adet Domates 1 Su Bardağı Arpa Şehriye...

Sayfayı Paylaş