gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Güvenli İnternet Günleri Eğitim Semineri

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

"Güvenli İnternet Günleri" Eğitim SemineriBilişim Eğitim Merkezi, ailelere, çocuklarını internetin zararlarından koruma yöntemleri ile ilgili “Güvenli İnternet Günleri” eğitim seminerlerini başlattı.
    Bilişim Eğitim Merkezi, ailelere, çocuklarını internetin zararlarından koruma yöntemleri ile ilgili “Güvenli İnternet Günleri” eğitim seminerlerini başlattı.

Bilişim Eğitim Merkezi, “Güvenli İnternet Günleri” başlığında düzenlediği aileleri bilinçlendirme eğitim seminerleri Beyoğlu Belediyesinde 8- 15 ve 22 Mayıs 2007 tarihlerinde gerçekleştirildi. İkincisi Bahçeşehir Belediyesi ile 1 Haziran 2007 tarihinde yapılan seminerlerde ailelerin bilinçlendirilmesi hedefleniyor. Ailelere “İnternet Nesli Yetiştirmeyi Biliyor muyuz?” içeriği ile 05-15 yaş arasında çocuklarını internetin zararlarından nasıl koruyacaklarının eğitimleri ve Volsoft web filtre yazılım programı ücretsiz olarak veriliyor.

Beyoğlu Belediyesi ve Bahçeşehir Belediyesinde düzenlenen Güvenli İnternet Günleri kapsamında “İnternet Nesli Yetiştirmeyi Biliyor muyuz?” içeriği ile hazırlanan eğitimlere 4 gün boyunca toplam 250 aile katıldı. Beyoğlu belediyesine bağlı semt konaklarında düzenlenen eğitimlerde annelerin çocuklarıyla kurdukları teknolojik dil ve hangi yöntemlerle çocuklarını internetin zararlarından koruyabileceklerinin eğitimi verildi. Bu proje ile İstanbul’daki tüm belediyeler ile düzenli olarak eğitim seminerlerine devam ederek ücretsiz olarak ailelerin bilinçlendirilmesi sağlanacak. Belediyelerin ve ailelerin yoğun ilgisi ile karşılanan proje 2007 yılı sonuna kadar devam edecek.

Bilişim Eğitim Merkezi, bu eğitimlere, toplumumuzun kendileri yetişirken yeni bir olguya karşı çocuklarını ve gençlerini iyi yetiştirebilmeleri için hazırlanmış bir bilinçlendirme proje hedefi ile yola çıktı.

Bilişim Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilen “İnternet Nesli Yetiştirmeyi Biliyormuyuz” sorularını cevaplayan bilinçlendirme ve eğitim seminerlerinde; anne ve babalara çocuklarını internetten nasıl koruyacakları, hangi araçlar ve yöntemler ile tedbir alabilecekleri konusunda 8 farklı başlıkta bilgiler veriliyor. Çocukları internetin zararlarından koruma eğitimlerini Bilişim Eğitim Merkezi Sistem ve Network Bölümü Koordinatörü İrfan Bostancı, Filtre programı kullanımı ile ilgili eğitimi Volsoft Yazılım Satış Müdürü Atilla Aydınalp ve İstanbul İnternet Kafeciler Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necmi Karademir ise internetin yaşamımızdaki genel görüşü ile ilgili bilgiler veriyor.

Güvenli İnternet Günleri Eğitim Semineri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eğitim Aracı Olarak İnternet

Eğitim Aracı Olarak İnternet

INTERNET ve EĞİTİM En genel tanımı ile Internet, dünya çapında bilgisayarların birbiri ile bağlandığı ağ olarak tanımlanabilir. Boldt, Gustafson ve Johnson (1995)'a göre Internet, öğrencilerin öğrenme alışkanlıklarını ve deneyimlerini zenginleştirmek için kullanabilecekleri mükemmel bir araçtır. Bu aracın kullanılmasında ilk hedef, öğrencileri Internet ile tanıştırıp, onların dünya çapında...
  2. Çocuklar ve Güvenli İnternet Kullanımı

Çocuklar ve Güvenli İnternet Kullanımı

aile filtresi nasıl konulur çocuklarda internet kullanımı aile filtresi nasıl konur güvenli internet kullanımı İnternet ateş gibidir yemek yapar, çay pişirebilir bununla birlikte evi de yakabilirsiniz. Bu çok tehlikeli ve faydalı aracı en az kötüler kadar bizlerde cesurca ve dikkatli kullanmalıyız. İnternet iyi kullanıldığında güçlü bir eğitim aracıdır. Pek çok web sitesi çocuklarımız için...
  3. Güvenli internet üye olma işlemi nasıl olunur

Güvenli internet üye olma işlemi nasıl olunur

GÜvenli internete geçtikte bende çocuklarım için buna üye olmak istiyorum. Nasıl üye olunur hangi linke bakılır teşekkürler.
  4. TTnet İçin Güvenli İnternet Sistemi Nasıl İşleyecek?

TTnet İçin Güvenli İnternet Sistemi Nasıl İşleyecek?

ttnet güvenli internet nedir güvenli internet kullanımı güvenli internete geçiş güvenli internet hizmeti 2011 ile ilgili bilgiler burada melekler. İnternet kullanırken aniden ortaya çıkıp sizi yanınızda bulunan çocuklarınıza ya da yakınlarınıza mahcup eden resim ve içeriklerden rahatsız oluyorsanız, bu makalemizi dikkatle okuyun melekler :) Güvenli internet hizmeti bugünden itibaren baçladı....
  5. TTnet Güvenli İnternet Sistemi Pc'den Nasıl Kaldırılır?

TTnet Güvenli İnternet Sistemi Pc'den Nasıl Kaldırılır?

ttnet güvenli internet ttnet güvenli internet sistemi kaldırma Sevgili melekler, internetin zararlı içeriklerinden çocukları korumak için Ttnet'in uyguladığı bir sistem olan Ttnet Güvenli İnternet hizmeti, ADSL hattı üzerinden, seçtiğiniz güvenli internet hizmeti profili nedeniyle internet sitelerine erişemediğinizde, Uyarıcı ve bilgilendirici internet sayfasına yönlendirir. Güvenli...

Sayfayı Paylaş