gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Güzel Bir Aşk Hikayesi ve Bir Şarkının Doğuşu

Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

bir şarkının hikayesi seni ben ellerin olsun diyemi sevdim şarkısının hikayesi bir şarkı ve Kahramanımız genç ve yakisiklidir, askerden yeni dönmüs tekrar eski isinde çalismaya baslamistir. Hayati sevmekte ve ileriye daima umutla bakmaktadir. Bir gün evinden çikip ise giderken bir evin penceresinde genç bir kiz gözüne ilisir. Birden afallar. Aman Allahim o ne güzellik. Masum bir yüz, kalem kaslar, badem gözler,lepiska saçlar sanki tanrinin isi gücü yokmus da durmus bu kizi özene bezene yaratmis.
    Birden içinde birseyler kipirdar ve yildirim aski bu olsa gerek diye düsünür. Bütün gün boyunca kizin hayali gözlerinin önünden gitmez ve aksami iple çeker. Aksam eve dönerken kiz yine pencerededir ve manali manali kendisine bakmaktadir. Belli ki kiz da kendisine karsi birseyler hissetmektedir. O gece sabaha kadar kizin hayali ile yataginda bir saga bir sola döner ve gözüne uyku girmez.
    Ertesi gün kararini vermistir. Bu dünya güzeli kizla muhakkak tanismalidir. Bütün cesaretini toplayip kizin bulundugu evin dibine yanasir ve kendisini takdim ederek telefon numarasini verir ve aramasini ister. Kiz gecikmeden arar kendisini ve uzun uzun konusurlar, birbirlerini tanirlar. Bir süre devam eden ve karsilikli sevgi görüsmelerinden sonra nihayet son sözünü söyler ve "benimle evlenir misin?" der.

İste o anda kizin konusmasi birden degisir ve hüzünlü bir sesle "Bu imkansiz, zira dogustan benim ellerim yoktur" der. Oğlan ne söyleyecegini sasirmistir, biran sessizce durur ve "Olsun ben yine de seninle evlenmek istiyorum, zira ben senin yüz güzelliginden ziyade ruhunun güzelligini sevdim" der. Kiz ummadigi bu cevap karsisinda gözyaslarini tutamaz ve oglanin gösterdigi bu fedakarliktan ötürü hüngür hüngür aglamaya baslar.

Artik telefon görüsmeleri daha bir bambaskadir ve Leyla ile Mecnun misali birbirlerini çilginca sevdiklerini sıkca tekrarlarlar. Iste artik mucize baslamistir. Kiz bir gün uykudan uyandiginda ellerinin yavas yavas olustugunu görür. Bu sevginin bir mucizesidir. Kisa zamanda eller tamamen olusur ve normal hale gelir. Bunu artik sevgilisine açiklama zamani gelmistir.
    O gün oglan isten dönerken pencerede bekler ve tam önünden geçerken coskulu bir sekilde oglana saslenir ve pencereden yeni olusan
    ellerini göstererek: "Bak sevgilim askimizin kuvvetinden bir mucize oldu ve ellerim çikti" der.
    İste o anda birden oglanin yüz ifadesi degisir ve dudaklarindan su sarkinin kelimeleri dökülür:

SENI BEN "ELLERIN OLSUN" DIYE MI
    SEVDIM...

İşte bir Sarkinin doğuşunun iyi bir geyigini okudunuz...

Son düzenleme: 24 Ocak 2010
Güzel Bir Aşk Hikayesi ve Bir Şarkının Doğuşu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir Şiir Ve Aşk Hikayesi

Bir Şiir Ve Aşk Hikayesi

Üniversiteli delikanlı, kolejli kıza bir voleybol maçında rastladı. Okul salonundaydı maç. Tribünsüz, minik bir salon. Seyircilerle oyuncular arasında sahanın çizgisi vardı sadece... O kadar yakındılar. Delikanlı bu tatlı, bu güzel, bu dünyalar şirini kızı ilk defa görüyordu takımda. Ondan hoşlandığını hissetti. Az sonra birşeyi daha hissetti. uzun zamandan beri maçı değil o güzel kızı...
  2. Mutlaka Okuyun Cok Güzel Bir Aşk Hikayesi

Mutlaka Okuyun Cok Güzel Bir Aşk Hikayesi

.ÖLEN SEVGİLİ. . . Sabah uyandığında midesinde bir yanma hissetti. Yanmanın nedeni aksam yedikleri değil, uyanır uyanmaz bugün yapacaklarının aklına gelmesiydi. Bugün 2 yıldır götürmeye çalıştığı bir birlikteliği bitirecekti. Aslında bunu yapmakta geç bile kalmıştı. Bitmeli dedi içinden, her gün bu tatsız uyanış bitmeli.’ Genç adam bunları düşünürken suratı şekilden sekile giriyordu....
  3. Güzel bir aşk hikayesi....

Güzel bir aşk hikayesi....

Bu haberi okuduğumda çok duygulandım ve sizinle paylaşmak istedim. Eminim sizde beğeneceksiniz... Adana'da bir genç, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde ilkokula giderken ''aşık'' olduğu, ancak 3. sınıfta ailelerinin farklı illere taşınması sonucu görüşemediği kızın izini 15 yıl sonra internetten bularak evlendi. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, ulusal bir gazetenin Adana Bölge Müdürlüğünde...
  4. güzel bir aşk hikayesi

güzel bir aşk hikayesi

Çiçeğin peşinde Hikaye... Kocam bir muhendisti. Onunla sâkin tabiatini sevdigim icin evlenmistim. Bu sâkin adamin gogsune basimi koymak icimi nasil da isitirdi… Gel gor ki iki yil nisanlilik ve bes yil evlilikten sonra bu sâkinlik beni yormaya baslamisti. Esimin -bir zamanlar cok sevdigim- bu ozelligi artik beni huzursuz ediyordu. Is iliskiye gelince oldukca icli, hattâ asiri hassas bir...
  5. Çok Güzel Bir Aşkın Hikayesi

Çok Güzel Bir Aşkın Hikayesi

LİSE 1.SINIF Ingilizce dersinde yanimda bir kiz oturuyordu onun için "benim en iyi arkadasim" diyordum.. ama ben onun ipek gibi saçlarina bakip onun benim olmasini istiyordum.. Ama o bana benim ona baktigim gözle bakmiyordu bunu biliyordum, dersten sonra kalkti ve geçen gün sinifta olmadigi için o günün notlarini istedi ona notlari verirken bana tesekkür etti ve yanagimdan öptü....

Sayfayı Paylaş