gebe
  1. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0

Güzel bir Namaz örnegi

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında cns_01 tarafından paylaşıldı.

Güzel bir Namaz örnegi, Namaz, Hatem-i Zahid

Güzel bir Namaz Örnegi

Hâtem-i Zâhid (k.s.)hazretleri Âsım İbn-i Yûsuf hazretlerinin yanına geldiğinde Âsım (kuddise sırruh) ona sordu:

-Ey Hâtem namaz kılmayı güzel becerebiliyor musun?

O da 'Evet'deyince, Âsım (k.s.):

-Peki, nasıl kılıyorsun? diye sordu. Hâtem-i Zâhid hazretleri başladı anlatmaya:

-Namaz vakti yaklaştığında abdestimi sünnet üzere tazeliyorum ve namaz kılacağım yere dikiliyorum. Tâ ki her uzvum yerleşiyor.

Sonra Kâbe'yi iki kaşımın arasında, Makâm-ı İbrahimi göğsümün hizasında, Allah Teâlâ'yı mekândan münezzeh (pâk ve uzak) olduğu halde başımda hâzır ve kalbimdeki her şeyi bilir halde görüyorum.

Sanki ayağım sırat köprüsünün üzerinde; cennet sağımda, cehennem solumda, ölüm meleğini de arkamda hissediyorum ve kılacağım namazın son namazım olduğunu düşünüyorum.

Sonra ihsan ile (Mevlâ'yı görür gibi) iftitah tekbirini tekbirini alıyorum, tefekkürle okuyorum, tevâzû ile rükûa eğiliyorum, tazarrû ile secdeye kapanıyorum.

Sonra tamamıyla oturuyor, ümitle teşehhütte bulunuyor ve sünnet üzere selâm veriyorum.

Sonra da o namazı ihlâsa teslim ediyor, korkuyla ümit arasında kalkıyorum ve bu hâl üzere sabra devam ediyorum.

Bunu duyan Âsam hazretleri:

-Ey Hâtem!Senin namazın böylemi? diye sordu. O da:

- Evet otuz senedir böyle namaz kılıyorum! deyince Âsım hazretleri ağlayarak şunları söyledi:

-Ben daha bu zamana kadar hiç böyle bir namaz kılamadım.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Haziran 2011
    seyma_rky ve PİNKİ bunu beğendi.
  2. uyuzmuyum_neyim:)

uyuzmuyum_neyim:) Banned

Beğenilen Mesajlar:
    687
    Ödül Puanları:
    0
    HEPİMİZ namazda dünya işlerini düşünüyoruz maalesef ,şeytanın vesvesesi peşimizi bırakmıyor bir türlü , ALLAH hepimizi namazı huşu ile kılanlardan ve şeytanın vesvesesinden kurtulmuşlardan eylesin ..

seyma_rky bunu beğendi.
Güzel bir Namaz örnegi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. GÜzel Namaz Kilabİlİyor Muyuz?

GÜzel Namaz Kilabİlİyor Muyuz?

بِسْــــــــــــــــــــــمِاﷲِارَّحْمَنِارَّحِيم / Bismillahirrahmanirrahim.. Hâtem-i Zâhid (k.s.)hazretleri Âsım İbn-i Yûsuf hazretlerinin yanına geldiğinde Âsım (kuddise sırruh) ona sordu: -Ey Hâtem namaz kılmayı güzel becerebiliyor musun? O da 'Evet'deyince, Âsım (k.s.): -Peki, nasıl kılıyorsun? diye sordu. Hâtem-i Zâhid hazretleri başladı anlatmaya: -Namaz vakti...
  2. en güzel dost namaz

en güzel dost namaz

en güzel dost en güzel namaz şiirleri namaz dost Biz her namazı son namaz olarak kılarız. İkindiyi kıldık. Şu an ölebiliriz. Akşama yetişirsek, akşamı da son namazımız gibi kılarız. Yatsıya yetişmek diye bir garanti yok elimizde... İnsanın ölmesi çok basit... Kalp durdu mu işimiz bitti. Kalbimizi çalıştıran Allah, kalbimize dur dese, bir sonraki namaza yetişemeyiz! İnsanda tembellik kulağı...
  3. teravih namazıyla ilgili güzel bir hadis!

teravih namazıyla ilgili güzel bir hadis!

teravih hadis teravih ile ilgili hadisler namazıyla ilgili hadisler namazı ile ayetler namazı Ebû Hureyre'nin naklettiği bir hadise göre Resulullah (s.a.s), Ramazan gecelerini ihya etmeyi teşvik etmiş, fakat bunu kesin olarak emretmemiştir. Bu konuda; "Her kim inanarak ve karşılığını Allah'tan bekleyerek Ramazan'ı ihya ederse, geçmiş günahları bağışlanır" (3) diye buyurmuştur....
  4. Namazla ilgili güzel sözler

Namazla ilgili güzel sözler

namaz ile ilgili sözler namaz ile ilgili güzel sözler namazla ilgili güzel sözler namazla ilgili güzel yazılar namazla ilgili güzel şiirler namaz ile ilgili güzel sözler namazla ilgili sözler namaz ile ilgili sözler burada arkadaşlar. Dinimiz gereğince günde beş vakit Allah'a şükretmek için dilemek için, el açıp ibadet ettiğimiz namazla ilgili güzel sözler sunuyoruz bu sayfamızda Melek'ler....
  5. Namaz hakkında güzel sözler

Namaz hakkında güzel sözler

namazla ilgili güzel sözler namaz ile ilgili güzel sözler namazla ilgili güzel yazılar namaz hakkında güzel sözler burada arkadaşlar. Yanlış hatırlamıyorsam şayet, dün akşam sizlere namaz ile ilgili güzel sözler sunmuştuk. Şimdi ise namaz hakkında güzel sözler versiyonunun 2. sunuyor ve namazla ilgili güzel yazılar sunmaya devam ediyoruz Melek'ler. *İbâdet içinde en büyük namaz… Onunla...

Sayfayı Paylaş