gebe
  1. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

GÜzel Namaz Kilabİlİyor Muyuz?

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

بِسْــــــــــــــــــــــمِاﷲِارَّحْمَنِارَّحِيم / Bismillahirrahmanirrahim..

Hâtem-i Zâhid (k.s.)hazretleri Âsım İbn-i Yûsuf hazretlerinin yanına geldiğinde Âsım (kuddise sırruh) ona sordu:

-Ey Hâtem namaz kılmayı güzel becerebiliyor musun?

O da 'Evet'deyince, Âsım (k.s.):

-Peki, nasıl kılıyorsun? diye sordu. Hâtem-i Zâhid hazretleri başladı anlatmaya:

-Namaz vakti yaklaştığında abdestimi sünnet üzere tazeliyorum ve namaz kılacağım yere dikiliyorum. Tâ ki her uzvum yerleşiyor.

Sonra Kâbe'yi iki kaşımın arasında, Makâm-ı İbrahimi göğsümün hizasında, Allah Teâlâ'yı mekândan münezzeh (pâk ve uzak) olduğu halde başımda hâzır ve kalbimdeki her şeyi bilir halde görüyorum.

Sanki ayağım sırat köprüsünün üzerinde; cennet sağımda, cehennem solumda, ölüm meleğini de arkamda hissediyorum ve kılacağım namazın son namazım olduğunu düşünüyorum.

Sonra ihsan ile (Mevlâ'yı görür gibi) iftitah tekbirini tekbirini alıyorum, tefekkürle okuyorum, tevâzû ile rükûa eğiliyorum, tazarrû ile secdeye kapanıyorum.

Sonra tamamıyla oturuyor, ümitle teşehhütte bulunuyor ve sünnet üzere selâm veriyorum.

Sonra da o namazı ihlâsa teslim ediyor, korkuyla ümit arasında kalkıyorum ve bu hâl üzere sabra devam ediyorum.

Bunu duyan Âsam hazretleri:

-Ey Hâtem!Senin namazın böylemi? diye sordu. O da:

- Evet otuz senedir böyle namaz kılıyorum! deyince Âsım hazretleri ağlayarak şunları söyledi:

-Ben daha bu zamana kadar hiç böyle bir namaz kılamadım
    بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم /

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: GÜzel Namaz Kilabİlİyor Muyuz?
    +100 rep emeğinize sağlık olsun

3. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: GÜzel Namaz Kilabİlİyor Muyuz?

teşekür ederim m.c mod konusunda bana yardımcı olrsan sevinirim canım.

4. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: GÜzel Namaz Kilabİlİyor Muyuz?

emeğine sağlık

GÜzel Namaz Kilabİlİyor Muyuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu Namazı Tanıyor musunuz?

Bu Namazı Tanıyor musunuz?

Hz.Ali Bacağındaki okun çıkarlıması için namaza durayım öyle çıkarın diyordu..Niye acaba?Çünkü öylesine huşu içindeydi ki öylesine rabbine teslimdi ki bırakın ok çıkarmayı kolunu bacağını koparsanız öldürseniz birşey demezdi;çünkü o rabbirahiminin huzurundaydı Allah bize Hz.Ali şuurunda namaz kılmayı nasip etsin..Amin...
  2. namazı layıkıyla kılıyor muyuz?

namazı layıkıyla kılıyor muyuz?

Yazıyı okuduktan sonra cevap vermenizi istiyorum:) Hâtem-i Zâhid (k.s.)hazretleri Âsım İbn-i Yûsuf hazretlerinin yanına geldiğinde Âsım (kuddise sırruh) ona sordu: -Ey Hâtem namaz kılmayı güzel becerebiliyor musun? O da 'Evet'deyince, Âsım (k.s.): -Peki, nasıl kılıyorsun? diye sordu. Hâtem-i Zâhid hazretleri başladı anlatmaya: -Namaz vakti yaklaştığında abdestimi sünnet üzere...
  3. Güzel bir Namaz örnegi

Güzel bir Namaz örnegi

Güzel bir Namaz örnegi, Namaz, Hatem-i Zahid Güzel bir Namaz Örnegi Hâtem-i Zâhid (k.s.)hazretleri Âsım İbn-i Yûsuf hazretlerinin yanına geldiğinde Âsım (kuddise sırruh) ona sordu: -Ey Hâtem namaz kılmayı güzel becerebiliyor musun? O da 'Evet'deyince, Âsım (k.s.): -Peki, nasıl kılıyorsun? diye sordu. Hâtem-i Zâhid hazretleri başladı anlatmaya: -Namaz vakti yaklaştığında...
  4. Namazla ilgili güzel sözler

Namazla ilgili güzel sözler

namaz ile ilgili sözler namaz ile ilgili güzel sözler namazla ilgili güzel sözler namazla ilgili güzel yazılar namazla ilgili güzel şiirler namaz ile ilgili güzel sözler namazla ilgili sözler namaz ile ilgili sözler burada arkadaşlar. Dinimiz gereğince günde beş vakit Allah'a şükretmek için dilemek için, el açıp ibadet ettiğimiz namazla ilgili güzel sözler sunuyoruz bu sayfamızda Melek'ler....
  5. Namazda Bir Yerimizi Kaşırsak Namaz Bozulur mu?

Namazda Bir Yerimizi Kaşırsak Namaz Bozulur mu?

namazı bozan şeyler namazı bozmayan şeyler namazı mekruh eden şeyler Buluğ çağına gelen kadın ve erkek her müslümana farz kılınan namaz esnasında istem dışı eğer bir yerimizi kaşıdığımız da namazın bozulup bozulmayacağını merak edenler için faydalı bilgiler sizlerle... Namazda bir yeri kaşıma fiili namazda olmayan bir hareket olduğundan bir rekâtta üç defa kaşırsa namazı bozar. Bir rekatta...

Sayfayı Paylaş