gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Güzel sanat dallarının özellikleri hakkında bilgi istiyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Güzel Sanatlara girmek istiyorum. En büyük hayalim heykeltraş olmak. Ama önce güzel sanatlarla ilgili bilgi almam gerektiğini düşündüm ve size sormak istiyorum güzel sanat dallarının özellikleri neler ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Dans: Musikiye uyularak yapılan ritmik hareketlere dans adı verilir.
    Musiki (Müzik): Sesleri melodi haline getirme sanatına müzik adı verilir. Müzik, pek çok bölümlere ayrılır. Musiki bestecilerine musıkişinas denir.

Tiyatro: Bir hikâyenin, sahnede, oyuncular tarafından canlandırılarak temsil edilmesi sanatı tiyatrodur. Bugün tiyatro eserleri, sinemalarda, radyolarda, televizyonlarda yer almaktadır. Eseri oynayan sanatçılara aktör, aktris adı verilir.

Resim: Yağlı, sulu ya da kuru boyalarla bir zemin üzerine çizgiler çizme ve boyama suretiyle yapılan güzel sanata resim adı verilir. Resim yapan kişiye ise ressam denir.

Edebiyat: Kelimelerle yapılan güzel sanata edebiyat denir. Nazım ve nesir olan bütün eserler edebiyat koluna aittir.

Mimarlık: İnsanların estetik zevklerine hitap edecek yapılar yapma sanatına mimarlık denir. Sanatçılarına ise mimar adı verilir.

Heykel: Heykel tabiatta var olan ya da hayalde canlandırılan varlıkları,taş, çamur, tahta, maden gibi maddeler kullanmak suretiyle üç boyutlu olarak yapma işine verilen addır. Heykel yapan kişilere heykeltıraş adı verilir.

Güzel sanat dallarının özellikleri hakkında bilgi istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sanat nedir? Sanatı İnceleyen Bilim Dalları, Sanat Bilimi Hakkında, Sanatçı nedir

Sanat nedir? Sanatı İnceleyen Bilim Dalları, Sanat Bilimi Hakkında, Sanatçı nedir

Sanatı konu alan bilimlerin sayıca çok olması, sanat olayının, içinde barındırdığı sayısız kavram ve inceliklerin zenginliğine bağlanabilir. Her bir alan, bunlardan bir veya birkaçını esas alarak çalışmalarını sürdürür. Bu alanlar arasında ilk akla geleni, sanat felsefesi veya estetik olarak bilinenidir. Sanat tarihi ve arkeoloji, sanatı tarihsel boyutta incelerler. Sanat psikolojisi; izleyici...
  2. Resim Sanatı hakkında bilgiler

Resim Sanatı hakkında bilgiler

ressam vural yurdakul vural yurdakul mehmet mehmet uygun ressam neşet günal anne ve çocuk Resim. 1910’larda sanat eğitimi için Avrupa’ya giden İbrahim Çallı, Hikmet Onat, Namık İsmail, Avni Lifij ve Feyhaman Duran gibi ressamlar, Cormon Atölyesi’nde öğrenim görmelerine karşın izlenimcilik akımının ilkelerini ya da sembolist yorumları Türk resmine kazandırmışlardır. “1914 Kuşağı” olarak anılan...
  3. Denizsaçı Özellikleri Hakkında Bilgi

Denizsaçı Özellikleri Hakkında Bilgi

Deniz saçı otu Denizsaçı yararları Deniz saçının Faydaları nelerdir Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden biri olan denizsaçı bitkisinin özellikleri ve kullanım alanları ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Deniz saçı bitkisi, denizdeki kayalıklarda yetişen bir bitkidir. Kokusu diğer deniz bitkileriyle aynıdır. Deniz saçının yararları Bağırsaktaki solucanların...
  4. Suyosunu Özellikleri Hakkında Bilgi

Suyosunu Özellikleri Hakkında Bilgi

Suyosununun Yararları Suyosunu Neye İyi Gelir Suyosunu Hakkında Bilgi Doğada ki şifalı bitkilerden suyosunu bitkisi, özellikleri ve alternatif tıpta ki kullanım alanları ile ilgili bilgileri aşağıda ki makalemizde bulabilirsiniz melekler :) Tatlı bitkiler şubesinden; genellikle suda yaşayan klorofilli bitkidir. Yeşil, esmer, kırmızı ve mavi su yosunları diye sınıflara ayrılır ve değişik...
  5. samsung galaxy s3 özellikleri hakkında bilgi istiyorum

samsung galaxy s3 özellikleri hakkında bilgi istiyorum

samsung galaxy s3 özellikleri nelerdir lütfen bana samsung galaxy s3 özellikleri hakkında bilgi verin arkadaşlar ben samsung galaxy s3 almayı düşünüyorum sizce alayım mı?

Sayfayı Paylaş