gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

güzel vucudu herkes ister

Konu, 'Vücut Bakımı' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

güzellik duası saç güzelliği için dua güzel Vücudu Herkes İster Güzel ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için alınan besinlere özen gösterilmesi, bunun için de bedenin ihtiyacının bilinmesi gerekiyor.

Gözler için havuç, tırnaklar için yumurta, kulaklar için tavuk, kalp için balık ve cilt için portakal yenilmeli. Beslenme uzmanları, her organın ihtiyacının farklı farklı olduğunu ifade ederek, beslenmenin bu organların ihtiyaçlarına göre yapılmasını istiyor. Güzel ve sağlıklı görünüm için uzmanlar şu önerilerde bulunuyor:

Cilt

Cildin ihtiyacı C vitaminidir. Eğer cildin pürüzsüz ve sağlıklı görünmesi isteniyorsa her gün en az 60 mg C vitamini alınmalıdır. C vitaminin vücudun savunma sistemini artırıcı etkisi vardır. Bu vitamin vücuttaki yara izlerinin ve çürüklerin kapanmasına yardımcı olur, cilde pürüzsüz bir görüntü kazanır. C vitamini; taze meyve, meyve suları ve sebzelerde bol miktarda bulunur. Özellikle, portakal, greyfurt, limon, kiraz ve siyah üzüm C vitaminin bol miktarda bulunduğu besinlerdir.

Gözler

Gözlerin A vitaminine ihtiyacı var. A vitamini vücudun sağlıklı olabilmek için ihtiyaç duyduğu en önemli vitaminlerden biri. Göz sağlığına da etkisi büyük. Bunun için; havuç, ıspanak, rezene, patates, brokoli, fındık ve mercimek yenmeli.

Tırnaklar

Tırnaklar biyotine ihtiyaç duyar. Güzellik vitamini olarak da bilinen biyotin, saçları ve tırnak uçlarını güçlendirir. Yumurta, balık, süt, peynir, lahana ve patates biyotin içerir.

Kulaklar

İç kulakta meydana gelen kulak çınlamalarının ve duyma bozukluklarının, çinko eksikliğinden kaynaklanabileceği belirtiliyor. Bu nedenle tavuk, kuzu veya sığır eti yenmesi tavsiye ediliyor.

Diş ve dişetleri

Dişlerin kalsiyuma ihtiyacı vardır. Diş ve dişetlerinin sağlıklı görünmesini istiyorsanız günde en az 800 mg kalsiyum almalısınız. Süt, ıspanak, kuru incir, kayısı, rezene ve lahana ile kalsiyum ihtiyacı karşılanabilir.

Saçlar

Saçlar amino asitlere ihtiyaç duyar. Saçlarının sağlıklı uzaması ve yıpranmaması için ihtiyacın olan en önemli şey amino asittir. Bunun için; hem protein hem de amino asit içeren besinleri tercih edilmelidir. Peynir, yumurta, tavuk, hindi ve fındık gibi besinler alınmalıdır.

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: güzel vucudu herkes ister
    kıss kim istemez çok bildilendirici ellerine sağlık canım

3. melegimeren

melegimeren Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: güzel vucudu herkes ister

emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler

4. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: güzel vucudu herkes ister

paylaşımın için teşekkür ederim canım

güzel vucudu herkes ister konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ( Şehitlerimize.)Çiçekler Sende Herkesden Daha Güzel Açıyor.

( Şehitlerimize.)Çiçekler Sende Herkesden Daha Güzel Açıyor.

Takvim yaprağını koparmıyorum çok uzun süredir. Artık tv, radyo izlemiyor dinlemiyorum. Sokağa bakan pencereyi ise hiçç açmıyorum. Bilmek istemiyorum dışarıda neler var, kaç insan orada, bu gün hangi maskeleri takmışlar. Gideli ne kadar zaman geçti, ardından bakmadığımdan bilmiyorum. Gözlerimi alamam gittiğin yoldan diye, o yolun yönünü bile bilmek istemiyorum. Ama geçen gün 23 Nisanmış...
  2. Vucudunuz için herkese bir Formül

Vucudunuz için herkese bir Formül

damla ayarlama formülü damla ayarlama - DuS KReMiNiZi KeNDiNiZ HaZiRLaYiN -Ökaliptus yağı banyosu, sivilceli deri için Banyo suyunu doldurmaya başlayın ve su bir karış kadar yükseldiğinde, biraz kremanın veya sütün içine karıştırdığınız 5 damla ökaliptus yağını suya ekleyin. Bu katkının eşit oranda dağılabilmesi için, küveti duş süzgecinden akan suyla doldurun. -Şifalı...
  3. güzel bir ekmek sepeti yapmak ister misiniz?

güzel bir ekmek sepeti yapmak ister misiniz?

ekmek sepeti süsleme sepet süslemek bebek sepeti süsleme ekmek yapımı sepet yapılışı Ekmekliğin alt ve üst kenarları ince bir çıta gibi geliyor ele Belki kalın plastikten de yapılabilir Baş ve boyun kısmına pamuk doldurulmuş Gövde de ve tabanda ise bir kat ince sünger var
  4. çok güzel bir dua .. herkes okumalı bence..

çok güzel bir dua .. herkes okumalı bence..

ÖZLÜ BİR DUA Ya Rabbi! Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür. Ya Rabbi! Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür. Ya Rabbi! Eğer Allah'ı birlememe şirk...
  5. Merhaba, herkese güzel günler diliyorum :)

Merhaba, herkese güzel günler diliyorum :)

Arkadaşlar hepinize merhaba. Sitenize yeni üye oldum. Ay çok heyecanlı :deli: Öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum. 22 yaşındayım, Tarih öğretmeniyim. Henüz atanamamışgillerdenim :smokin:Bursa'lıyım. Canımdan bile çok sevdiğim bir sevdiceğim ve yakında düğünüm var :d040: Dertleşeceğimiz, güzel bilgi alışverişleri yapacağımız, güzel dostluklar kuracağımız mutlu günler diliyorum hepimize.. Bu...

Sayfayı Paylaş