gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

güzellik tüyoları

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Öncelikle şunu söyliyim,ne yaparsanız yapın cildiniz için eğer doğru beslenmiyorsanız hiç birşey işe yaramıyor.Sabahları sodayla yüzü yıkamak bir müddet sonra sivilce lekeleri dahil tüm cilt lekelerini hafifletiyor.

Ayrıca yüzünüzü soğuk suyla yıkayın..Kan dolaşımını hızlandırıp daha canlı bir cilt görünümü için...

Ben adaçayı ve limondan hazırladığım doğal toniğimi kullanıyorum yüzüme.Toniği buzdolabında saklıyorum.Soğuk olduğu için etkisi çok daha iyi oluyor.

Alkolsüz ürünleri tercih etmektede fayda var, çünkü alkol yüzü daha erken yaşlandırıyor...

Kil + bal + limon karışımı süper bi maske.. test edildi onaylandı özellikle karma ve yağlı cilt tipleri için

Uyumakta insanı güzelleştiren en önemli unsur kanımca... Açıkçası ben kendimi uykudan kalkınca çok güzel hissediyorum :dil:

Cilde yapılcak bakımı önce cilt tipimizi öğrenerek belirlemeliyiz.Örneğin yağlı cilde herhangi bir bitkisel yağı uyguladığımızda sivilceler beliriyor...:hasta:

Elma yemeyi aksatmayın cildi pürüzsüzleştiriyorr..

Domates cildi sıkılaştırıyor.Özellikle sıkı gözeneklere sahip olmak isteyenler kil + domates suyunu macun kıvamına getirip yüzlerine uygulasınlar :)

Sivilceler için Maske Tarifleri :
    Kuru maya
    Bi kaç damla limon
    1 adet asprin
    Tüm malzelemeleri bir kapta karıştırıyoruz ve haftada 3 kez uyguluyoruz...

1 adet asprin 'i
    1 bardak soda katıp yüzümüzü bununla siliyoruz... 20dk sonra yıkıyoruz.

Bu da Suna Dumankaya'dan :
    Kil + mısır unu + su ; hepsinden eşit miktarda alıp karıştırıyoruz maske kıvamına gelene kadar...Bu sayede cildimiz porselen gibi bir görünüm kazanıyor...

2. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık canım

3. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    deneyeceğim , kil gerçekten çok iyi geliyor cilde

4. düş macunu

düş macunu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Sabahları sodayla yüzü yıkamak bir müddet sonra sivilce lekeleri dahil tüm cilt lekelerini hafifletiyor

dogru

5. SEVDAARSLAN

SEVDAARSLAN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hepsini yaapacağımada özellikle bunu yapacağım :dil:

Uyumakta insanı güzelleştiren en önemli unsur kanımca... Açıkçası ben kendimi uykudan kalkınca çok güzel hissediyorum

6. esma-yurtkul

esma-yurtkul Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kil, kısır unu ve su karışımı ilginç geldi , deniyeyim ben bunu

7. goncafül

goncafül Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler bilgilendirdiğiniz noktalar harika yağlı cilt de uygun olanı deneyecem

8. asi&mavi

asi&mavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bi öneri de benden portakal yağı sivilceleri kurutuyor gerçekten deneyin derim ben kullandım kullanmaya da dewam ediyorum... napıosnz bi aktardan yağı alıosnz aksamları sivilcelerinize sürüosnz dikkat edin gündüz sürmeyin günese çıkmamanız lazım..kesinlikle sivilceye birebir cokta pahalı degil ucuza güzellik bu olsa gerek:parfum:

Son düzenleme: 11 Kasım 2009
  9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

uğraşıp yazmışsn eline koluna sağlık

10. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
  11. tülina

tülina Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    "Kil + bal + limon karışımı süper bi maske.. test edildi onaylandı özellikle karma ve yağlı cilt tipleri için"

kesinlikle katılıyorum, bal ve kil özellikle cok etkili oluyor

12. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    güzel bilgiler tsk

güzellik tüyoları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yazlık güzellik tüyoları!

Yazlık güzellik tüyoları!

Yazlık güzellik tüyoları Kendinizi daha güzel hissetmenizi sağlayacak basit birkaç tüyoya ne dersiniz? 1- Kusursuz yapılmış bir manikür ve pedikür. Artık koyu renkler yerine daha canlı tonlarda oje kullanma zamanı. 2- Ayak parmaklarına takılan değişik yüzükler hem seksi hem de bakımlı bir görüntü veriyor. 3- Mercan, yazın favori rengi. Mümkünse aksesuvarlarınızı ve ojenizin rengini mercan...
  2. Yeşil Çaylı Güzellik Tüyoları

Yeşil Çaylı Güzellik Tüyoları

Yeşil çayı hiç sevmem içmemde normal çayı bile içmem:Dçayı sevmiyorum ama bir tek içmeye değil başka şeylere yarıyorlarmış:DBuyrunuz... Evde hazırlayacağınız kozmetiklerle Yeşil çaylı güzellik tüyoları Yeşil çayın sağlık üzerindeki olumlu etkilerini artık hepimiz biliyoruz. Ancak bu kez size önereceğimiz bu özel reçeteler sağlığınız değil güzelliğiniz için. Sadece birkaç poşet yeşil çay...
  3. Etkili güzellik tüyoları

Etkili güzellik tüyoları

İşte size güzelliğe giden pratik yollar Melek'ler:) Bu tüyolar sayesinde, güzelliğinize güzellik katacak ve kusursuz görüneceksiniz Melek'ler:) Saçlarınızı düzenleyin Eliniz için kullandığınız, nemlendiricilerden biraz saçınıza sürerseniz uçuşan ve elektiriklenen saçlarınızı yatıştırmış olursunuz. Nemlendiriciyi banyo sırasında sürerseniz saçlarınızı kuruladıktan sonra daha parlak ve canlı...
  4. Pratik Güzellik Tüyoları

Pratik Güzellik Tüyoları

Güzellik Tüyoları Kolay Ve Pratik Güzellik Tüyoları İşte size her kadının bilmesi gereken basit ve etkili güzellik tüyoları diyor ve bu önerileri dikkate aldığınız taktıride aynada ki size, siz bile şaşıracaksınız diyoruz Melek'ler:) Nemlendiricinize Bebe Yağı Karıştırın Parlak ama çok yağlı olmayan bacaklara sahip olmak için günlük vücut nemlendirinizin içerisine bir damla bebe yağı...
  5. Miranda Kerr'den Güzellik Tüyoları!

Miranda Kerr'den Güzellik Tüyoları!

miranda kerr, miana kerr güzellik sırları, miranda kerr güzelliği Sevgili melekler, dünyanın imrenerek baktığı sayılı güzellerden Miranda Kerr tam 15 dakikalık güzellik sırrını açıkladı. Top modele ait güzellik markası Kora Organics’teki blogda yer alan bilgiye göre Kerr, sabahları uyguladığı güzellik rutini için sadece 15 dakikasını ayırıyor. Başlangıç için ılık su içine organik limon...

Sayfayı Paylaş