güzellik tüyoları

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
güzellik tüyoları
Öncelikle şunu söyliyim,ne yaparsanız yapın cildiniz için eğer doğru beslenmiyorsanız hiç birşey işe yaramıyor.

Sabahları sodayla yüzü yıkamak bir müddet sonra sivilce lekeleri dahil tüm cilt lekelerini hafifletiyor.

Ayrıca yüzünüzü soğuk suyla yıkayın..Kan dolaşımını hızlandırıp daha canlı bir cilt görünümü için...

Ben adaçayı ve limondan hazırladığım doğal toniğimi kullanıyorum yüzüme.Toniği buzdolabında saklıyorum.Soğuk olduğu için etkisi çok daha iyi oluyor.

Alkolsüz ürünleri tercih etmektede fayda var, çünkü alkol yüzü daha erken yaşlandırıyor...

Kil + bal + limon karışımı süper bi maske.. test edildi onaylandı özellikle karma ve yağlı cilt tipleri için

Uyumakta insanı güzelleştiren en önemli unsur kanımca... Açıkçası ben kendimi uykudan kalkınca çok güzel hissediyorum :dil:

Cilde yapılcak bakımı önce cilt tipimizi öğrenerek belirlemeliyiz.Örneğin yağlı cilde herhangi bir bitkisel yağı uyguladığımızda sivilceler beliriyor...:hasta:

Elma yemeyi aksatmayın cildi pürüzsüzleştiriyorr..

Domates cildi sıkılaştırıyor.Özellikle sıkı gözeneklere sahip olmak isteyenler kil + domates suyunu macun kıvamına getirip yüzlerine uygulasınlar :)

Sivilceler için Maske Tarifleri :
Kuru maya
Bi kaç damla limon
1 adet asprin
Tüm malzelemeleri bir kapta karıştırıyoruz ve haftada 3 kez uyguluyoruz...

1 adet asprin 'i
1 bardak soda katıp yüzümüzü bununla siliyoruz... 20dk sonra yıkıyoruz.

Bu da Suna Dumankaya'dan :
Kil + mısır unu + su ; hepsinden eşit miktarda alıp karıştırıyoruz maske kıvamına gelene kadar...Bu sayede cildimiz porselen gibi bir görünüm kazanıyor...

hepsini yaapacağımada özellikle bunu yapacağım :dil:

Uyumakta insanı güzelleştiren en önemli unsur kanımca... Açıkçası ben kendimi uykudan kalkınca çok güzel hissediyorum

arkadaşlar bi öneri de benden portakal yağı sivilceleri kurutuyor gerçekten deneyin derim ben kullandım kullanmaya da dewam ediyorum... napıosnz bi aktardan yağı alıosnz aksamları sivilcelerinize sürüosnz dikkat edin gündüz sürmeyin günese çıkmamanız lazım..kesinlikle sivilceye birebir cokta pahalı degil ucuza güzellik bu olsa gerek:parfum:

Son düzenleme:
Geri