gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Güzellik Ürünleri Alırken Aman Dikkat Edin Melekler !

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

güzellik ürünleri kozmetik ürünleri

Sevgili melekler, daha mağazadan girer girmez kendimizi kaybettiğimiz güzellik ürünleri reyonları aslında tam bir para tuzağı melekler. Kimimizin bir servet harcadığı güzellik ve kozmetik ürünleri az ya da çok herkes tarafından rağbet görür. Peki ama bu ürünler ne derece sağlıklı ? Hem kesemize hem de cildimize zararlı olabilecek bu ürünleri alırken nelere dikkat etmeliyiz, makalemizden hep birlikte öğrenelim...

Yapabileceğiniz en iyi şey bilinen markaları kullanmaktır; ama bunların bazıları bile cilde ancak bir bilim kurgu filminde nüfuz edecek bileşenleri içermektedir. Bu nedenle etiketi okumalı ve sadece bu bölümde anlatılan, bilimsel olarak onaylanmış bileşenleri kullanmalısınız.

“Aktif bileşen” ve belirli bir konsantrasyon içeren ürünleri arayın. Vitamin ve takviyelerin, size ve cildinize yararlı olabilmeleri için, cilt losyonlarında, kremlerde ve iksirlerde % 1 ila 10 oranında bulunmaları gerekir. Formülasyonlar aynı zamanda pH dengesine sahip olmalı ve aktif bileşen cilde işleyebilmelidir (A vitamini çok daha düşük bir konsantrasyonda çalışır).

Unutmayın, kozmetik ürünler, adı üstünde, kozmetiktir. Tedavi edici özelliğe sahip oldukları iddiasında bulunan ürünler güvenli ve etkin oldukları bilimsel olarak onaylanmalı ve bunlar Sağlık Bakanlığı tarafından tıpkı ilaçlar gibi denetlenmelidir.

Güzellik Ürünleri Alırken Aman Dikkat Edin Melekler ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arsa Alırken Dikkat Edin

Arsa Alırken Dikkat Edin

Bir arazinin imar durumunu bulunduğu bölge, çevresinde göl olup olmadığı, yola olan cephesi gibi hususlar belirler. Alınması planlanan arazinin imar durumunu, bağlı bulunulan belediyenin imar işleri bölümünden veya alacağınız arazi belediye sınırları içerisinde değil ise il imar müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz. 2-Arazinin Satın Alınma Durumu Bir arazi alınırken arazinin sahibinin...
  2. Ayakkabı alırken bunlara dikkat edin!

Ayakkabı alırken bunlara dikkat edin!

* Ayakkabılarınızı akşama doğru alın. Gün boyu ayaklarınıza yük bindiği için akşama doğru ayaklar şişer ve genişler. Akşam alınan ayakkabı rahat ise, gün boyu giydiğinizde de sizi rahatsız etmez. * Ayakkabı alırken her iki ayağa da denenmeli. Çoğu kişide, iki ayağın boyu aynı değildir. * Burkulmaları önlemek için geniş ve kısa topukları tercih edin. Ayakkabının topuk yüksekliği 2.5 cm'yi...
  3. Kaş alırken bunlara dikkat edin!!

Kaş alırken bunlara dikkat edin!!

güzel kaş alan kuaförler en iyi kaş alan kuaför en güzel kuaför iyi kuaförler istanbul Benim size tavsiyem kaşınızı iyi bir kuaförde aldırın kendiniz almayın yoksa sonradan siz üzülürüsünüz:Dkendimden biliyorum:Ddersimi aldım artıkın kuaföre gidiyorum:DAma ben iyi kaş alırım diyorsanız o zaman bunlara dikkat edin:) Kaş almayı hafife almayın kaş şeklinizin ruhunuzu ve duygularınızı...
  4. Melekler Aman Dikkat !

Melekler Aman Dikkat !

Kızlar gerçektende artık günlük hayatta çok kullandığımız ürünler zehir saçıyor sağlığımıza çok dikkat etmemiz lazım :( ● Arabanızda bulunduracağınız plastik su şişesindeki su çok tehlikelidir. ● Plastik su şişeleri Sheryl Crow'un göğüs kanseri olmasının en büyük nedenidir. ... ● Plastik şişeler özellikle Avustralya’da yüksek sayıda görülen göğüs kanseri vakalarının en büyük nedenidir. ●...
  5. Çikolata Alırken Bunlara Dikkat Edin!

Çikolata Alırken Bunlara Dikkat Edin!

çikolatanın kalori miktarı, çikolata kilo yaparmı, çikolatanın kalori miktarları Birçok bayan gibi benim de vazgeçemediğim lezzet ve yediğimde oldukça mutlu olduğum çikolata, bazen basit bir atıştırmalık gibi görünsede kilo olarak tehlike yaratabiliyor. Çikolata alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar hakkın da sizlere merak ettiğiniz bilgileri paylaşıyoruz. Siz de çok sık...

Sayfayı Paylaş