gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

(H)iç bir şeyindim… Ve (h)içinde kaybolmak adına gittim…

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Yüreğim neden bu kadar serseri? Beni sende sonsuz kılan neydi? Ellerim neden bu kadar asi? Söylesene… Kelimelerini içime batıra batıra geldin bir Haziran gecesi…
    Üşümüştü kelimesizliğim…
    Tümcesizliğim nasır tutmuştu,yokluğa vuslatı kendine masal saymaktan…
    Bilinmezliğim sinsi bir kanserdi yazgımda…
    Ve çözülmeyen bir düğümdü adım;kırgın bir güle bestelenmiş hüzzam şarkının hiç yazılmamış nakaratında…
    Oysa sen ümmiliğimin kalemini konuşturacak kadar kelimeliydin…

Ve bana yazmayı öğretecek kadar sabırlı…
    Kırgın bir gülün kırıklığıydı acımı acına yakıştıran…
    Ayak basılmamış bilinmezliklerdi belki de seni uçurumlarımdan hiçliğime savuran…
    Usul bir sessizlikle yanaştın yalnızlığımın kıyılarına…
    Masum bir soru işareti batırdın yalnızca adıma…
    Çocuk aklımla nerden bilebilirdim ki satırlarının içimdeki okyanusu yakacağını?
    Ve nerden bilebilirdim bu koca adamın bilinmezliğime ayak basacağını?
    Bak ! Annem pamuk prensesi getirmekten dönüyor masalıma…
    Oysa yedi cüceler kabuslarımı basmakta… Ve intiharım gelişine ramak kala infazda…
    Tek celsede kelimelerim darağacında…
    Devler ülkesinde sol omzu yere yakın bir bücür ölüme kucak açmakta…

Gittim… Can yakmayacaktı gidişim… Masum bir suskunluktan dem vuracaktı zaman…
    İçime içsiz kalsa da gidişim,beni oynayacaktı yine gözlerim…

Olmadı… Canını yakmamak adına yaktım canımı…
    “Hiç” bir şey insanı bu kadar yakar mı?Hiç bir şeyim!
    Gittim ve paçavraya döndü cesedim… Üstüme örtecek kadar bile yok kelimelerim…

Susacak kadar kelimesiz,yazacak kadar bensizim… Bilinmek yaksa da canımı;
    Söylesene (h)içimin en (h)iç yanı! Ölsem biter mi bu hiçlik?
    Sen;şakağına el yordamıyla bir kurşunluk acıların değil,bin atımlık yalnızlıkların dayandığı bir haziran gecesinde sınırımı ihlal ettin…
    Ben;elim kalemimde,kuşandım kelimelerimi ve çevirdim sessizliğimi adına beklemekteyim…

Oysa çok geç… Bilinmezliğimi ele geçirdin… Zafer senin…
    Şimdi sür saltanatını bildiğin her yanımda…Ben senin hiçinim aslında…

2. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...
    çok güzel bir şiir ellerıne sağlık canım

(H)iç bir şeyindim… Ve (h)içinde kaybolmak adına gittim… konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir gün içimden gittin, anladım.

Bir gün içimden gittin, anladım.

. Bir gün içimden gittin, anladım. Nereye gittiğin değildi önemli olan... Kiminle gittiğin, hangi havayı soluduğun, hangi şehrin, hangi sokağında yürüdüğün önemli değildi. Sen içimden gitmiştin... İçimde ne varsa bana ait, seninle gitmişti. Renklerim, ruhumdaki yaz, güneşim gitmişti. “Bana kalan, Beni kalansız bölen bu şehir. Ah! bu şehir, yalan şehir” demek isterdim; ama yalan olan...
  2. (h)iç bir şeyindim ..

(h)iç bir şeyindim ..

Beni sende sonsuz kılan neydi? Ellerim neden bu kadar asi? Söylesene… Yüreğim neden bu kadar serseri? (H)iç bir şeyindim… Ve (h)içinde kaybolmak adına gittim… -------------------------------------------------------------------------------- (h)iç bir şeyindim… Ve (h)içinde kaybolmak adına gittim… Beni sende sonsuz kılan neydi? Ellerim neden bu kadar asi? Söylesene…...
  3. Mantar ve kestaneli iç pilavla doldurulmuş hindi tarifi

Mantar ve kestaneli iç pilavla doldurulmuş hindi tarifi

doldurulmus hindi hindi tarifleri tarifi nasıl doldurulur nasil doldurulur Yılbaşı akşamı sofraları şenlendiren hindi tariflerinden biri olan lezzetiyle ve görüntüsüyle gönüllerde taht kuracak mantarlı ve kestaneli iç pilavla doldurulmuş hindi tarifini sizler için paylaşıyorum.Afiyet olsun canlarım:) Malzemeler: 10-12 kişilik 5-8 kg’lık bütün hindi yarım limonun suyu tuz, karabiber 1 çorba...
  4. 2013 yılbaşı için hindi tarifi verir misiniz lütfen

2013 yılbaşı için hindi tarifi verir misiniz lütfen

Yılbaşı akşamı hayatımda ilk defa hindi yapmak istiyorum ama inşaallah becerebilirim.Var mı daha önce hindi yapıp bana tavsiyelerde bulunacak olan ?
  5. yılbaşı için fırında hindi tarifi varmı ?

yılbaşı için fırında hindi tarifi varmı ?

Melekler merhaba.Ben Asuman.Yılbaşı için hindi aldım ama bir sürü hindi fırın tarifi var. Siz de bir tarif yazarsanız orta yolu bulup nasıl pişireceğime karar vereceğim :)

Sayfayı Paylaş