gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Haberler hiç de harika değil

Konu, 'Doğa bilimleri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Amazon ormanları, Himalaya buzulları, mercan adaları veya Bengal kaplanı gibi doğa harikası türler veya bölgeler, küresel ısınma tehdidiyle karşı karşıya bulunuyor. Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından yayımlanan araştırma, 40 bin bitki ve 47 memeli türünün yaşadığı Amazon ormanlarının yüzde 30 ila 60'ının, iklim değişikliği yüzünden Afrika savanlarına döneceğini gösteriyor.

Liste çok uzun
    Araştırmaya göre, Şili ve Arjantin'deki Valdivian ormanları da aynı şekilde tehdit altında bulunuyor. ABD ile Meksika arasında, 3 bin 500 bitki ve hayvan türünü barındıran Chihuahua çölü de alarm listesinde yer alıyor.

Avustralya açıklarındaki büyük mercan adaları, yine tehdit altında. Zira okyanusun ısınan suları mercanların ağarmasına ve yavaş yavaş ölmesine yol açıyor. Listede, Karayipler ve Güney Amerika sahillerinin konukları deniz kaplumbağaları da bulunuyor.

Nadir türler yok oluyor
    Isınmanın diğer bölgelerden iki kat hızlı olduğu Kuzey Kutbu'na gelince, Alaska sahillerinin sombalıkları, namlunun ucundaki hedef olarak gözüküyor.

Asya'da Hindistan'la Bangladeş arasındaki ormanlarda yaşayan Bengal kaplanı gibi nadir türler, küresel ısınmanın hedefi olarak beliriyor.

WWF araştırması, Çin'de pandaların yaşadığı Yangçe nehrinin yukarı kısımlarının da tehdit altında olduğuna işaret ediyor.

Taşkınlar kapıda
    Kutuplar dışında dünyanın en fazla buzuluna sahip Himalayalar'da buzullar hızla eriyecek ve taşkınlara yol açacak. WWF'nin geleceğinden endişe ettiği bir bölge de doğu Afrika sahilinde Kenya, Tanzanya ve Mozambik boyunca uzanan ormanlar.

Haberler hiç de harika değil konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Deniz Seki - Hiç Kimse Değilim

Deniz Seki - Hiç Kimse Değilim

Hiç kimse değilim Üzgünüm, güçsüzüm, yalnızım Sende ruhum Gel tükensin acıların birden Sev beni ölesiye Yandım aşkın ateşi içinde Gez dolaş dokun hep senindi bedenim Ya ıslat, süzül toprağıma esmerim Umudumu yol yaptım Saçının teline Kapılarını açtım Hadi gel gir içeriye Sanadır savunmasızlığım Sanadır bu tutarsızlığım Uzanıp ulaşamadığım çarem avucunda Söz - Müzik : Yıldız Tilbe Düzenleme...
  2. Hiç iyi değilim

Hiç iyi değilim

İyi değilim aşkım; umutsuzca uyanıyorum sabahları.. Güneş yüzüme vurdukça daha bir karanlık oluyor günlerim. Kahvaltı saatlerimi hep kaçırıyorum. Bilirsin sigara iştahımı kesiyor.. Öyle pek özenmiyorum üstüme başıma.. Ne geçerse elime giyiyorum. sen yoksun ya "güzel görünüyorsun" demesinler istiyorum.. Yine en arka koltuğunda oturuyorum minibüsün yine camda oluyor...
  3. İnce görünmek hiç de zor değil

İnce görünmek hiç de zor değil

Giydiğimiz çevremizden iltifat almak, her zaman biz kadınların arzusu olmuştur. İnce yapılı veya kilolu olmamız fark etmez, hepimiz daima şık olmak ve beğenilmek isteriz. Sizi olduğunuzdan daha geniş gösteren giyim hatalarını bilirseniz, hem daha şık olabilir hem de daha ince görünebilirsiniz. Zayıf ya da şişman, her koşulda zarif ve narin gösterecek şekilde giyinmenin inceliklerine ne...
  4. onları mutlu rtmrk hiç de zor değil

onları mutlu rtmrk hiç de zor değil

onları mutlu etmek hiç de zor değil Aşk hayatınızda uzun zamandır yolunda gitmeyen, içinize sinmeyen bir şeyler mi var? Cevabınız evetse; monotonlaşan ilişkinizi kurtarmak için çevremizdeki erkeklerden öğrendiğimiz ve sizi yakınlaştıracağına inandığımız bu basit ve işe yarar önerileri uygulayabilirsiniz:) 1. Sevgilinizle sohbet ederken, bir yandan da bir kutu bitter çikolata paylaşın....
  5. Karpuz-Peynir Hiç de O Kadar Masulm Değil!

Karpuz-Peynir Hiç de O Kadar Masulm Değil!

karpuz peynir karpuz peynir zayıflatır mı karpuz peynir diyeti Sevgili melekler, yaz geldiği zaman fazla kiloları olan bayanların en çok tercih ettikleri diyet karpuz-peynir diyeti oluyor. Doyasıya karpuz ve peynir tüketen bayanlar tabi kilo falan veremiyor. Aynı zamanda sağlıksız bir beslenme şekli olan ana öğünlerde karpuz ve diğer meyveleri tüketmek yerine ara öğünlerde kısıtlı...

Sayfayı Paylaş