gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Hacze Iştirak Halinde Davet:

Konu, 'İcra ve İflas Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Madde 104 - Yeni alacaklıların iştiraki ve bu yüzden ilave suretiyle yapılan yeni hacizler tutanağın altına işaret olunur. Hacze iştirak eden her yeni alacaklı isterse tutanağın tam bir suretini alabilir.

Evvelce haciz vazedenlerle borçlular dahi yeni iştirak ve ilaveler kendilerine bildirilmek üzere 103 üncü madde mucibince davet olunurlar.

Hacze Iştirak Halinde Davet: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Iştirak :

Iştirak :

Madde 41 - 1- Askeri cürümlerde ve kabahatlerde iştirak halinde, Türk Ceza Kanununun 64 üncüden 67 nciye kadar olan maddeler hükmü tatbik olunur. 2 - Hizmete mütaallik hususlarda verilen emir bir suç teşkil ederse bu suçun işlenmesinden emir veren mesuldur. 3 - Aşağıdaki hallerde maduna da faili müşterek cezası verilir : A : Kendisine verilen emrin hudutlarını aşmış ise, B...
  2. Paraya çevirmenin Diğer Tarzi. Iştirak Halinde Mülkiyet Hisseleri:

Paraya çevirmenin Diğer Tarzi. Iştirak Halinde Mülkiyet Hisseleri:

iştirak halinde mülkiyet iştirak halinde mülkiyette hisse satışı mülkiyet hisse satışı müşterek mülkiyette satış Madde 121 - Bir intifa hakkı veya taksim edilmemiş bir miras veya bir şirket yahut iştirak halinde tasarruf olunan bir mal hissesi gibi yukarki maddelerde gösterilmeyen başka nevi malların satılması lazım gelirse icra memuru satışın nasıl yapılacağını icra mahkemesinden *1* sorar....
  3. Hacze Iştirak Derecelerinin Teşkili:

Hacze Iştirak Derecelerinin Teşkili:

Madde 100 - İlk haciz üzerine satılan malın tutarı vezneye girinceye kadar aynı derecede hacze iştirak edebilecek alacaklılar: 1 - İlk haciz ilamsız takibe müstenitse takip talebinden ve ilama istinat ediyorsa dava ikamesinden mukaddem yapılmış bir takip üzerine alınan aciz vesikasına, 2 - Yukarki fıkrada yazılı tarihlerden önce açılmış bir dava üzerine alınan ilama, 3 - Aynı...
  4. Iştirak Halinde Tasarruf Edilen Mallar :

Iştirak Halinde Tasarruf Edilen Mallar :

iştirak halinde mülkiyette hisse satışı iştirak halinde mülkiyet hisse satışı müşterek mülkiyette devri Madde 94 - (Değişik madde: 18/02/1965 - 538/52 md.) Bir intifa hakkı veya taksim edilmemiş bir miras veya bir şirket yahut iştirak halinde tasarruf edilen bir mal hissesi haczedilirse icra dairesi, yerleşim yerleri bilinen ilgili üçüncü şahıslara keyfiyeti ihbar eder. Bu suretle borçlunun...
  5. Davet...!!!

Davet...!!!

Yuvam ol istemiştim. Evim, ocağım… Memleketim… Gurbette dağılan parçalarımı sende tamam etmeye niyetlenmiştim. İçimdeki o boşluk hissini silersin, beni bir edersin diye düşlemiştim. Gözlerinden gayrısı değmesin istemiştim bende mahrem ne varsa. Ellerini tutup bir yola çıkmaya kararlı, beklemeye sabırlı ve sana inançlıydım. Aşıktım! Gel demek istiyordum sana. O tenha ve serin kapı...

Sayfayı Paylaş