gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    698
    Ödül Puanları:
    113

Hadi Meleklerim Akşama Yemeğiniz Hazır Manisa Kebabı Yapılışı ...

Konu, 'Kebaplar' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Manisa Kebabı Yapılışı Manisa Kebabı Tarifi
    Evet Hanımlar akşama ne yapacağım diye düşünüp durmayın...Bakın imdadınıza yetiştik...Hamur ve etin muhteşem tadla birleştiği Manisa Kebabını tatmaya ve tattırmaya hazırmısınız?....İşte bakalım Manisa Kebabı nasıl yapılıyormuş...

Malzemeler

Hamuru için;

3 yumurta

2 su bardağı süt

2 su bardağı un

3 yemek kaşığı ayçiçeği yağı

Tuz

Harcı için;

350 gr kuşbaşı et

4 yemek kaşığı zeytinyağı

2 soğan

2 havuç

Yarım su bardağı bezelye

300 gr haşlanmış mantar

Tuz, karabiber, kimyon, kekik

Üzeri için;

1 su bardağı süt

1 yemek kaşığı un

15 gr tereyağı

60 gr rendelenmiş kaşar peyniri

Sivri biber

Cherry domates

Tuz

Kebabın tarifi

Yumurta, süt, ayçiçeği yağı, un ve tuzu mikserle çırpın. Karışımdan birer kepçe alarak ısınmış tavaya dökün. İki tarafı da kızarıncaya kadar pişirin. Bir tabağa dizerek soğumaya bırakın.

Etleri zeytinyağında suyunu bırakıp çekinceye kadar kavurun. Piyazlık doğranmış soğanları, yuvarlak doğranmış havucu ekleyip 2-3 dakika kavurun. Tuz, karabiber, kimyon, kekik ve üzerini geçecek kadar su ekleyip yumuşayıncaya kadar pişirin.

Mantar ve bezelyeyi ilave edip karıştırın ve ılınmaya bırakın. Krepleri küçük çukur bir kaseye yerleştirin. İçlerine suyu süzülmüş etli karışımdan bir miktar yerleştirip krebi kapatın ve kaseyi ters çevirerek fırın kabına yerleştirin.

Tereyağını eritip unu kavurun. Sütü azar azar ekleyip karıştırın ve katılaşıncaya kadar pişirin. Tuz ekleyin. Sosu bohçaların üzerine gezdirin. Rendelenmiş kaşar peynirini serpiştirin. Biber ve domates yerleştirip 200 dereceye ayarlı fırında üzerleri kızarıncaya kadar pişirin.

Sıcak servis yapın.

Hadi Meleklerim Akşama Yemeğiniz Hazır Manisa Kebabı Yapılışı ... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. manisa usulü patlıcan yemeği

manisa usulü patlıcan yemeği

patlıcan yemekleri patlıcanlı yemekler yöresel patlıcan yemekleri ile yapılan yemekler patlıcanla yapılan malzemeler:2 orta boy patlıcan 3 adet sivri biber 3 adet domates 2 diş sarımsak 1 yemek kaşığı sıvı yağ 1/2 çay bardağı su yapılışı:tencereye serçe parmağı şeklinde patlıcanı üstüne biberi en üste domatesleri doğrayıp sarımsakları ilave edin.yağı tuzu ve suyu ekleyip karıştırmadan ağır...
  2. Bir Erkekle Akşam Yemeğine Çıkarken!

Bir Erkekle Akşam Yemeğine Çıkarken!

Elinde koca bir buket papatya ile girdi kapıdan. Beyaz gömlek erkeğe neden bu kadar yakışır? “Giyin üstünü çıkıyoruz” dedi. İyi de ben giyiniğim zaten! Çok özledi herhalde, çıplak görüyor diye düşündüm. Gülümsedim. Yemeğe gideceğiz derken o da gülüyordu. Aklımdan geçenleri okuyor sanıyorum bazen. Artık çok iyi tanıyor, ondan. Böyle gelsem olmuyor mu? Olmuyor! Balık yemeğe gidecekmişiz,...
  3. Hadi Yemek Hazır

Hadi Yemek Hazır

Annemizi deli ederiz değil mi o bize hadi dedikçe biz tamam deriz ama o tamam hiç tamam olmaz.Aynı şey anniş meleklerimize de çocukları tarafından yaşatılıyor.Ah bu tamam anneler yok mu :D Hadi yemek hazır -kızım hadi gel kahvaltı +geliyorum -kızım kahvaltı +geliyorum -kızım hadi +anne bi sus geliyorum dedim -bak toplarım masayı -Yemek hazır hadi gel +bisküvi yedim ben yemicem...
  4. Bu akşam ne yemek var ?????

Bu akşam ne yemek var ?????

Melekler bu akşam kocişinize naptınız söleyin bakim hem benim gibi napacagını dusunenlerde vardır belki gelin burda paylaşalım birbirimize fikir danışalım
  5. akşam yemeği için ne giymeli?

akşam yemeği için ne giymeli?

mrb, bir akşam yemeği organizasyonumuz var ve tekne de olmasını planlıyoruz. çarpıcı olmak ile birlikte başarılı görünmek istiyorum. yardım :)

Sayfayı Paylaş