Hadise: "Çok hastaydım, mucize eseri iyileştim"

kaprisli

Yeni Üye
Üye

Türkiye'yi Eruovision şarkı Yarışmasında temsil eden Hadise, yarı finali aşarak 16 mayısta Moskova'da yapılacak finale katılmaya hak kazandı.
Eurovision'un bu akşam yapılan yarı finalinde 9'uncu sırada sahneye çıkan Hadise, gelen SMS'ler sonucunda finale kaldığı açıklanan ilk yarışmacı oldu.
Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen 54'üncü Eurovision Şarkı Yarışması'nın birinci yarı final elemelerinde finale kalmayı başaran Hadise, yarışma öncesi çok hasta olduğunu ancak mucize sayılacak şekilde iyileştiğini söyledi.
Hadise, düzenlediği basın toplantısında bir Rus gazetecinin "siz bu basın konferansının değil, tüm Eurovision'un en güzel kızısınız. Ben sizden daha güzel kimseyi göremiyorum. Siz, kendinizden daha güzel bir kadın görüyor musunuz" şeklindeki sorusuna, salondaki Rus kızları göstererek, "burada o kadar çok güzel kız var ki, bu soruya nasıl cevap vereceğimi bilmiyorum. Bakın, solumdaki kızlara, sağımdaki kızlara, hepsi bir birinden güzel ve ben burada böyle bir seçim yapamam" yanıtını verdi.
Soyunma odasında ekip arkadaşlarıyla sohbet ettiklerini ve finalistler arasında ilk olarak kendilerinin adının okunmasını beklemediklerini söyleyen Hadise, "Türkiye'nin adı ilk olarak açıklanınca çok şaşırdık, ve 'aa, öyle mi' dedik. Ülkemi finalde temsil edeceğimden çok mutluyum. Ancak hiç duygulanmadım; şaşırmam ile anlamam aynı ana denk geldi. Ancak ilk kez bir yarı final yarışmasında Türkiye'nin birinci olarak finale yükselmesi beni çok gururlandırdı. Benim için oy kullanan herkese teşekkür ediyorum ve diğer finalistlere başarılar diliyorum" dedi.
Hadise şu anda çok mutlu olduğunu ve "sanki bu anı yaşamıyor" gibi hissettiğini belirterek, "Çok heyecanlıyım. Birinci olduğumuzu duymak inanılmaz bir şey. Çok mutluyum. Çok duygulandım ve çok da yorgunum şu an. Çok güzeldi. İnanılmaz bir duygu. Finale doğru daha yüksek moralle gideceğiz. Ben de iyileştim sayılır, çok hastaydım. Bu finale kalmak benim moralimi çok düzeltti ve enerji verdi. Çok mutluyum"dedi.
Sağlığının şu anda çok iyi olduğunu ancak 3 gün boyunca yataktan kalkamadığını söyleyen Hadise, "tüm programları iptal ettik. İyileşmem bir mucize. Önümüzdeki günlerde Belçikalı doktorumla görüşerek, tedaviye devam edeceğim" dedi.

Geri