gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Hadise, ilk yarı dokuzuncu sırada

Konu, 'Müzik Haberleri' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Moskova'da yapılacak 54. Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'yi Düm Tek Tek adlı parçasıyla temsil edecek olan Hadise, 1. yarı finalde 9. olarak sahneye çıkacak.
    12 Mayıstaki yarı finalde 18 ülkenin sanatçıları, Karadağ, Çek Cumhuriyeti, Belçika, Beyaz Rusya, İsveç, Ermenistan, Andorra, İsviçre, Türkiye, İsrail, Bulgaristan, İzlanda, Makedonya, Romanya, Finlandiya, Portekiz, Malta ve Bosna Hersek sırasıyla sahne alacak. Hadise'nin grup liderliği şansı olduğu yorumu yapılırken, İzlanda adına yarışan Yovanna, Malta adına yarışan Chiara ve Bosna Hersek adına yarışan, Goran Bregovich'in desteklediği Regina grubu, liderlik yarışında önde gelen rakipler olarak gösteriliyor.

Gürcistan'ın çekilmesiyle, Türkiye'nin grubunda yer alan ülkelerin sayısı 18'e düşmüştü. Gürcistan'ın şarkısının, ev sahibi Rusya'nın başbakanı Vladimir Putin'e göndermeler yapmasından ötürü Avrupa Yayın Birliği (EBU) bu ülkeden eseri değiştirmesini istemiş, bu talep Gürcü televizyonu tarafından olumsuz yanıtlanmış ve bu ülke yarışmadan çekilmişti.
    14 Mayısta yapılacak olan 2. yarı finalde ise sırasıyla Hırvatistan, İrlanda, Letonya, Sırbistan, Polonya, Norveç, Kıbrıs Rum kesimi, Slovakya, Danimarka, Slovenya, Macaristan, Azerbaycan, Yunanistan, Litvanya, Moldova, Arnavutluk, Ukrayna, Estonya ve Hollanda yarışacak.
    16 Mayısta yapılacak finalde yeni bir oylama sistemi uygulanacak. Telefon mesajlarıyla atılan oyların ve 6 kişilik uzman jürinin oylarıyla, ülke puanları belirlenecek.

Hadise, ilk yarı dokuzuncu sırada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ilk yardım (organ kopması)

ilk yardım (organ kopması)

ilk yardım organ kopması Parmak, el, kol, ayak, bacak, penis, kulak, burun gibi vücut uzantılarının vücutla olan bütünlüğünün bozulmasına, organ kopması denir. Bütünlüğün bir kısım dokularla devam ettiği hallere kopma değil, kesi demek doğru olur. Organ kopmasına müdahale edilmezse; 1. Kanama nedeniyle kazazedenin yaşamı tehlikeye girer 2. Organın kaybı fiziksel görünüm bozukluğu,...
  2. Şoka girenlere ilk yardım..

Şoka girenlere ilk yardım..

şoka girenlere ilk yardım.... Değişik nedenlerle kalbin pompalama etkinliğinin zayıflaması, ya da, damarlarda pompalanacak yeterli kan olmaması halinde, ciltte, bilinçte ve kaslarda ortaya çıkan ilerleyici nitelikte belirtilerin tümüne şok denir. Müdahale edilmezse, belirtiler ilerler, kişi ölebilir. Aşırı kanamalar, ishal, yanıklar, kusma, kalp krizi, aşırı korku ve heyecan, allerjik...
  3. ilk yardım organ kopması

ilk yardım organ kopması

rüyada saç kopması rüyada parmak kopması kolun saçın kulak Parmak, el, kol, ayak, bacak, penis, kulak, burun gibi vücut uzantılarının vücutla olan bütünlüğünün bozulmasına, organ kopması denir. Bütünlüğün bir kısım dokularla devam ettiği hallere kopma değil, kesi demek doğru olur. Organ kopmasına müdahale edilmezse; 1. Kanama nedeniyle kazazedenin yaşamı tehlikeye girer 2. Organın kaybı...
  4. İlk Yardım Kuralları

İlk Yardım Kuralları

ilk yardım, nedir, nasıl uygulanmalıdır, nasıl olmalıdır, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar. İlkyardım bir kaza anında ya da hayatı tehlikeye düşüren durumlarda bilinçli kişilerce uygulanır… Uzmanlar temel yaşam desteği programının herkesin bilmesi gerektiğini belirterek, acil durumlarda yapılması gerekenleri şöyle sıralıyor: Kaza yerindeki yaralıları...
  5. Kalp krizinde İlk Yardım

Kalp krizinde İlk Yardım

kalp krizi, ilk yardım, nasıl olmalıdır, kuralları nasıldır, kalp krizi esnasında yapılan yardım buradan bulabilirsiniz Kalp krızı geçiren bir hastaya nasıl ilk yardım uygulanmalıdır bu konu hakkında siz meleklere bilgile rvermek istiyorum.. Kalp krizinde ilk yardım nasıl yapılır? Kalp krizi son derece tehlikeli bir durumdur. Kalp krizinin belirtilerinin iyi takip edilmesi ve...

Sayfayı Paylaş