gebe
  1. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Hadisin verdiği mesajlar

Konu, 'Hadis-i Şerifler' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

Enes bin Malik (ra) anlatıyor: Çölden gelen bir bedevi, Peygamber Efendimiz’e (sas) “kıyamet ne zaman kopacak?” diye sordu. Allah Rasulü (sas): “Sen ona ne hazırladın?” dedi. Bedevi, “Allah ve Rasulüllah’ın sevgisini amel olarak hazırladım (ben onları çok seviyorum).” Sevgi Peygamberi şöyle buyurdu: “O halde sen sevdiklerinle berabersin.” (Müslim, Bir ve’s-Sıla, 161)

Hadisin verdiği mesajlar
    1. Pratik değeri olan sorular sormalıyız ki faydalı şeyler öğrenelim.
    2. İnsanın ne bildiği değil, ne kadarıyla amel etttiği önemlidir.
    3. Amele dönüşen sevgi de bir ameldir, ibadettir.
    4. Kimleri seviyoruz. Dikkat! Onlarla beraber olacağız. Dünyada ve ahirette.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hadisin verdiği mesajlar
    emeğine sağlık

Hadisin verdiği mesajlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk'ün Eğitime Verdiği Önem

Atatürk'ün Eğitime Verdiği Önem

atatürkün eğitime verdiği önemi atatürkün eğitime verdiği önem atatürk ün önem vikipedi eğitim politikasına Türkiye Cumhuriyeti M. Kemal’in ileri görüşlülüğü sayesinde eğitim konusuyla çok erken meşgul olmaya başlamıştır. I. Dünya Savaşı sonrasında yürütülen Milli Mücadele sırasında Atatürk’ün binlerce, onbinlerce Türk çocuğunu kurtaran ve. toplumumuzun geleceğini güvenli hale getiren iki...
  2. Mesaj

Rüyada size mesaj geldiğini görmeniz yaşamınızda bazı değişiklikler olacak demektir. Mesaj yollamak ise, sıkıntılarla karşılaşacağınız anlamına gelir. Rüyada size mesaj geldiğini görmeniz yaşamınızda bazı değişiklikler olacak demektir. Mesaj yollamak ise, sıkıntılarla karşılaşacağınız anlamına gelir. Size mesaj geldiğini gördüyseniz hayatınızda bazı değişiklikler olacak. Mesaj yolladığınızı...
  3. Atatürk'ün heykeltraşa verdiği önem

Atatürk'ün heykeltraşa verdiği önem

atatürkün heykeltraşa verdiği önem atatürkün heykeltraş atatürkün heykele verdiği önem atatürkün sanata verdiği önem hakkında bilgielr burada arkadaşlar. Ulu Önder Musta Kemal Atatürk'ü saygı ile anıyor ve Atatürk'ün heykele verdiği önem hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda. Atatürk'ün heykeltraşa verdiği önem nedir diye merak edenler işte aradığınız bilgiler burada Melek'ler....
  4. Verdiğiniz Kiloları Nasıl Koruyacaksınız ?

Verdiğiniz Kiloları Nasıl Koruyacaksınız ?

verilen kiloları geri almamak için verilen kilo nasıl korunur Yana yakıla verdiğiniz kiloları geri almaktan mı korkuyorsunuz melekler ? Binbir zahmet ve emekle verdiğiniz kiloları iradenize sahip olduğunuz ve küçük noktalara dikkat ettiğiniz sürece almazsınız. Nasıl mı ? Buyrun makalemize... :) Önce verin. Şimdi verdiğinize göre, bunu koruyun. İlk kısım kolay. İkinci kısımda neredeyse...

Sayfayı Paylaş