gebe
  1. tarber

tarber Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

hafif bayram tatlısı önerisi

Konu, 'Tatlılar' kısmında tarber tarafından paylaşıldı.

kolay bayram tatlıları bayram tatlisi hafif tatlıları hafif tatlısı Arkadaşlar eminim çoğunuz biliyorsunuzdur ama bir hatırlatmak istedim,bayramda yalancı tavuk göğsü yapabilirsiniz... 1 kg süt
    2,5 kahve fincanı un
    10 çorba kaşığı şeker
    yarım paketten biraz fazla yağ(ben becel kullanıyorum)
    1 paket vanilya
    1 tutam tuz
    1-2 ufak parça damla sakızı

Yağ ve un kavruluyor ve sütü yavaş yavaş ekliyoruz.Şekeri ve tuzu ekliyoruz ve kaynamaya başlarken dövülmüş damla sakızını ve vanilyayı da ilave ediyoruz.Hem ocakta hemde ocaktan aldıktan sonra sürekli karıştırıyoruz.
    Afiyet olsun,iyi bayramlar...........

2. hatidzhe

hatidzhe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
hafif bayram tatlısı önerisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bayram

bayram

küçük iskender bayram slm melekler herkesin bayramini kutluyorum
  2. Güzellik önerisi !!!!

Güzellik önerisi !!!!

-Sürdüğünüz ojenin daha çabuk kuruması için tırnaklarınızı çok soğuk suya tutun.. -Rimeliniz kuruduysa bir bardak kaynar sıcak suyun içinde bekletin,en azından o anlık işinizi görecektir.. -Rujunuzun tüpteki renginin aynısını dudakta da görmek istiyorsanız sürmeden önce dudağınıza fondöten sürün.. -Kurumuş dudaklar için bir çay kaşığı bal ile bir çay kaşığı şekeri karıştırıp dudaklarınızı...
  3. telefon önerisi

telefon önerisi

telefonum artık daynamıyor bana bozuldu zaten eskimişti de yeni bir telefon almak istiyorum arkadaşalr dokunmatiği olan facebook ve twittera girebilne internet çekim gücü yüksek olan bu tarz telefon kullanıpta önerisi olan arkadaşalr varsa ayrdımcı olurlarsa sevinirim..
  4. Ramazan Bayramı İçin Sütlü Bayat Ekmek Tatlısı

Ramazan Bayramı İçin Sütlü Bayat Ekmek Tatlısı

bayram tatlıları ramazan bayramı tatlı tarifleri sütlü bayat ekmek tatlısı Sevgili melekler, hem ramazan bayramında misafirlerinize ikram edebileceğiniz harika bir tatlı hem de bayatlayan ekmeklerinizi değerlendirebileceğiniz süper bir tarif olan sütlü bayat ekmek tatlısı tarifimizi paylaşıyoruz... Malzemeler: 1.5 bayat ekmek 1.5 su bardağı süt 3 çorba kaşığı margarin 3...

Sayfayı Paylaş