gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Hafif Meyveli ve Sütlü Tatlı Tarifleri Buyrun

Konu, 'Tatlılar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Sütlü Ve Meyveli Tatlılar Sütlü Ve Meyveli Tatlı Tarifleri

Sevgili melekler, yazın bu sıcak günlerinde canımız sürekli soğuk içecekler ve yiyecekler istiyor. Soğuk mevsim meyveleri yanında dondurmadan başka bir alternatifimiz de sütlü ve meyveli tatlılar. Bu yazımızda serinletici birşeyler yiyerek tatlı ihtiyacını gidermek isteyenler için sütlü ve meyveli tatlı tarifleri vermek istiyoruz sizlere.. :)

ÇİLEKLİ PUDİNG

Malzemeler
    500 gram çilek
    4 su bardağı süt
    2 su bardağı tozşeker
    Bir buçuk çorba kaşığı tereyağı
    2 tatlı kaşığı nişasta
    1 çorba kaşığı limon likörü
    1 paket vanilya
    1 adet yumurta sarısı
    Süslemek için
    Çilek

ÇİLEKLİ PUDİNG TARİFİ
    Çilekleri temizleyip, yıkayın. Sütü tencereye alın. Çilekleri de ekleyip, 10 dakika kaynatın. Çilekli sütü süzgeçten geçirin. Sütü tekrar tencereye alın. Tozşeker ve tereyağını ekleyin. 5 dakika daha kaynatın. Nişastayı da katıp, koyulaşana kadar pişirin. Ocaktan aldığınız muhallebiye, likör ve vanilya katın. Yumurta sarısını ilave edin. Tencereyi, su dolu daha genis bir başka tencerenin içine koyun. Içine su kaçmamasına özen gösterip, 30 dakika pişirip, kuplara pay edin. Çilek ile süsleyin.

MEYVELİ JÖLE

Malzemeler
    1 paket vanilyalı puding
    3 su bardağı süt
    2'şer adet armut, elma ve muz
    1 su bardağı dondurulmuş vişne
    1 paket vişneli jöle

MEYVELİ JÖLE TARİFİ
    Vanilyalı pudingi 3 su bardağı sütle bir tencereye alın. Devamlı karıştırarak orta hararetli ocakta pişirin. Pudingi kupların yarısını dolduracak şekilde paylaştırın. Muz, vişne, kabukları soyulmamış elma ve armutları küp doğrayıp karıştırın. Karışık meyvelerı pudingin üzerine paylaştırın. Toz jöleyi, paketin üzerindeki tarife göre pişirin. Meyvelerin üzerine pay edin. Buzdolabinda 1-2 saat bekletip soğuk olarak servis yapın.

2. melekinci

melekinci Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    18
Hafif Meyveli ve Sütlü Tatlı Tarifleri Buyrun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Üç renkli sütlü tatlı tarifi;

Üç renkli sütlü tatlı tarifi;

sütlü tatlı tarifleri sütlü tatlılar tarifi yaz tatlıları çikolatalı tatlı tarifleri üç renkli Nefis bir sütlü tatlıyla sofralarınızı renklendirin... Renklendirin diyoruz çünkü bu tatlı tam üç renkli... Afiyet olsun... ÜÇ RENKLİ TATLI Malzemeler: 1 paket kakaolu toz puding (varsa çikolatalı ve vişne parçalı) 2 paket vanilyalı toz puding 3 su bardağı vişne suyu 1 litre süt 2 paket...
  2. Ayşe Tüter İmzalı Sütlü Hafif Tatlılar

Ayşe Tüter İmzalı Sütlü Hafif Tatlılar

ayşe tüter sütlü tatlılar ayşe tüter tatlılar Sevgili melekler, özellikle yazın sıcaklarda ve yaklaşmakta olan mübarek Ramazan ayında sütlü tatlılar tüketmek gerektiği konusunda halkı uyarıyorlar. Sıcaklar da bastırmışken, tatlılardan uzak kalmayalım dedik ve Ayşe Tüter sütlü tatlılar adı altında belki daha önce hiç yapmadığınız 3 lezzeti bir araya getirdik. Buyrun Ayşe Tüter imzalı...
  3. Sütlü Ve Meyveli Tatlılar nasıl yapılıyor

Sütlü Ve Meyveli Tatlılar nasıl yapılıyor

Kızlar bu yaz günlerinde sıcaklardan ne yemek yeniyor nede başka birşey anca meyve yiyebiliyoruz bende sizden bunun için Sütlü Ve Meyveli Tatlıların yapılışı hakkında bana tarifler yazmanızı rica ediyorum.
  4. sütlü ve çikolatalı tatlı tarifleriniz varsa yazın

sütlü ve çikolatalı tatlı tarifleriniz varsa yazın

Çikolata demek ben demek, ben demek çikolata demek :D Melekler, çikolataya bayılıyorum, çikolatasız bir hayat düşünemiyorum.Lütfen sütlü ve çikolatalı tarifleriniz varsa değişik yazarmısınız..
  5. sütlü muhallebili tatlı tarifleri arıyorum

sütlü muhallebili tatlı tarifleri arıyorum

En sağlıklı tatlılar bildiğiniz gibi sütlü tatlılar. Ve sizden sütlü muhallebili değişik tatlı tarifleri öğrenmek istiyorum :)

Sayfayı Paylaş