gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Hafızanız güçsüzmü? O halde böğürtlenin mucizesini keşfedin

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Hafızamız zaman zaman gerek yaşam standartlarımızdan,gerek ruhsal durumumuzdan gerekse zayıf beslenme alışkanlığımızdan dolayı zayıf düşebilir arkadaşlarım.Peki bunun için ne yapmalıyız? Tabiki Allah'ın bize sunduğu nimetlerden faydalanarak hafızaya karşı böğürlenin mucizesini keşfetmeliyiz.:) Böğürtlenin faydaları sizler için arkadaşlarım...

Hafıza kaybından, ishale kadar bir çok rahatsızlığa iyi gelen böğürtlene olan ilgi, her geçen gün arttıyor. Uzmanlar, böğürtlenin çiçeklerinin ve taze meyvesinin bir çok hastalığa iyi geldiği belirtiyor.
    Böğürtlenin sıkılarak elde edilen suyunun ishal rahatsızlıklarına, taze veya kurutulmuş 20 gram böğürtlen yaprağından yapılan çayın ise, ağız yaralarına iyi geldiğini açıklayan uzmanlar, antioksidanlar açısından zengin olan meyvesinin ise yaşlılıktan kaynaklanan hafıza kayıplarına, diyabete ve böbrek taşlarına karşı kullanıldığını ifade ediyor.

Böğürtlen Nelere Faydalı?

• Böğürtlen idrar söktürür.
    • Ayaklardaki şişlikleri indirir.
    • Yüksek tansiyonu düşürür.
    • Gözlerdeki zafiyeti giderir.
    • Mesane taşlarının düşmesine yardımcı olur.
    • Ağız, dil, diş eti ve bademcik iltihaplarını giderir.
    • Kadınlarda görülen beyaz akıntıyı keser.
    • Haricen kullanıldığı takdirde ağrıları dindirir, yanıkları iyileştirir.
    • Kökü kaynatılıp, suyu içilecek olursa kandaki şeker miktarını düşürür.

2. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    canm çok yararlı blgler olmuş gerçkten çok teşekkürler

Hafızanız güçsüzmü? O halde böğürtlenin mucizesini keşfedin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 'Düşünüyorum, O Halde Varım' OUT

'Düşünüyorum, O Halde Varım' OUT

düşünüyorum öyleyse varım kime ait düşünüyorum o halde varım öyleyse kompozisyon o halde sözünün açıklaması ingilizce Hiç olmadığı kadar çok sayıda kişisel ve kurumsal gelişim çalışması yapılıyor. Bu alanda yayınlanan kitaplar, dergiler, internet siteleri giderek daha fazla yaygınlaşılıyor. Hem ilgi büyük, hem üretim. Hangi konuda kendimizi ya da içinde bulunduğumuz operasyonu iyileştirmek...
  2. olmuyor o güzel mucizeyi gerçekleştiremiyorum

olmuyor o güzel mucizeyi gerçekleştiremiyorum

kıslar aranızda benim gibi anne olamayan kaç kadın var acaba hadi orunlarımızı burada paylaşalım:baby::baby:
  3. Gülüyorum O Halde Zayıfım

Gülüyorum O Halde Zayıfım

Bir kahkaha bir kalem pirzolanın yerine geçer mi bilinmez, ama mutlu olan insanların mutsuz olan insanlara göre daha zayıf olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış durumda. Bunun nedeni ise mutsuzluğun neden olduğu yeme isteğine karşı koyamamak Mutluluk ve yemek yeme davranışları kişiden kişiye farklılık gösterse de, çoğu insanın mutsuz olduğunda alacağı ilk soluk buzdolabının önü ya da bir...
  4. Yeşil çaydaki mucizeleri keşfedin !..

Yeşil çaydaki mucizeleri keşfedin !..

Sigara tiryakileri mutlaka okuyun. Bir araştırma yeşil çay mucizesini ortaya koydu. Yapılan araştırmalarla yeşil çayın, akciğer kanserini önleyebileceği belirlendi Tayvanlı bilim adamlarının 500 kişinin katılımıyla yaptığı araştırmada, günde en az bir fincan yeşil çayın hem sigara tiryakisi olan, hem de sigara kullanmayan kişilerin akciğer kanserine yakalanma olasılığını önemli ölçüde...
  5. Düşünüyorum,o halde zayıfım !!!

Düşünüyorum,o halde zayıfım !!!

Olumlu düşünmek öyle bir şey ki meleklerim her şeye ama her şeye iyi geliyor yahu.Bakın zayıflamak konusunda bile etkiliymiş.Kendinizi pozitif düşünmeye verin asla ve asla olumsuz bir şey getirmeyin aklınıza kesinlikle mutsuz anlarınızda bile mutsuzluğunuzun psikolojinizi bozmasına izin vermeyin meleklerim. Kilo sorunu olan meleklerim hele ki siz.Stres maalesef ki hormonları tetikleyen ve...

Sayfayı Paylaş