gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Hafızayı Kaybı

Konu, 'Psikiyatri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Hafıza kaybı da menopoz belirtilerinden biridir. Eskiden okuduklarımın hemen hepsi aklımda kalırdı; artık bir sayfayı birkaç kez okumak zorunda kalıyorum. Özellikle de, araştırma amacıyla okurken bir türlü dikkatimi okuduğum şeye veremiyorum. İncelediğim bir metni tam olarak anlamak için üst üste birkaç kez okumak zorunda kalıyorum.

Hayatınızı seminer vererek kazanıyorsanız, bu durum tam bir felaket olarak nitelendirilebilir. Her seminerin kendine özgü hedefleri ve konu akışı vardır. Kalabalık bir insan grubu önünde konuşurken birden her şeyin aklınızdan silindiğini düşünebiliyor musunuz? insanların çoğu toplum içinde konuşmaktan en az ölümden korktukları kadar korkarlar. Bir konuda görüş belirtirken birden her şeyi unuttuğunuzda ne kadar utanacağınızı anlatamam. Neyse ki, bu çok sık başıma gelmiyor.

Dürüst olup, olanları kabul etmenin yararına inanıyorum. Şükürler olsun, artık fazla sorun yaşadığımı söyleyemem. Ama yine de, yaptığım konuşmanın qzetini elimin altında bulundururum.

Kaynak: DonusumSokagi

Hafızayı Kaybı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hafızanın sinsi düşmanı hipertansiyon

Hafızanın sinsi düşmanı hipertansiyon

Anadolu Sağlık Merkezi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Türker Şahiner, unutkanlığının farkında olmayan, tansiyonunu iyi düzenlemeyen ve diyabeti olan kişilerde, damarsal bunamanın çok hızlı şekilde ilerleyebileceğini bildirdi. Şahiner, yaptığı yazılı açıklamada, kontrol altına alınmayan yüksek tansiyonun bilinen en önemli etkilerinin inme, kalp krizi, böbrek rahatsızlıkları ve görme kaybı...
  2. Hafızanın İşleyişi

Hafızanın İşleyişi

laroksil yan etki laroksil nedir içeriği kullananlar Genel hafıza Hayatınızın tüm alanlarında kullanabileceğiniz güçlü bir hafızaya sahip olmaya hazır mısınız? Güçlü bir hafızayı gerçekten istiyor musunuz? Bunu gönülden, heyecanla, tüm kalbinizle istemelisiniz. Şu halde doğru yerdesiniz. Sizi tebrik ediyor ve mutlulukla karşılıyoruz. Bu işi kolaylıkla ve çok yorulmadan gerçekleştirebilme...
  3. Hafızanızı Güçlendirin

Hafızanızı Güçlendirin

şte hafızanızı güçlendiren bazı besinler… -Havuç: Hatırlama yeteneğimizi arttırır, çünkü havuç beyin metabolizmasını canlandırır. Bir şey ezberlerken bir ufak tabak sıvı yağlı havuç salatası yiyin. -Ananas: Tiyatro sanatçılarının ve müzisyenlerin ihtiyacı olan bir meyvedir. Örneğin uzun bir metin ezberleyebilmek için fazla miktarda C vitaminine ihtiyaç vardır. Ayrıca önemli bir eser...
  4. hafızayı kuvvetlendirmek için dualar

hafızayı kuvvetlendirmek için dualar

hafızayı güçlendirmek için dua, hafızayı kuvvetlendirmek için dualar hafızayı güçlendiren dua Merhaba Melek'ler... Bu sayfamızda sınav zamanlarında ve her an okuypta hafızamızı güçlendirdiğimiz duaları paylaşıyoruz. Evet aynen öyle hafızayı güçlendiren kuvetlendiren dualar burada Melek'ler:) Hafızayı kuvvetlendirmek için okunacak dualar Hz. İbnu Abbâs (r.â.) anlatıyor: "Hz. Ali...
  5. Kahve Hafızayı Güçlendiriyor!

Kahve Hafızayı Güçlendiriyor!

kahvenin faydaları, kahvenin yararları, kahve ne işe yarar Sevgili melekler, hergün bir fincan kahve içmenin pek çok açıdan faydaları olduüunu hepimiz biliyoruz. Kahve üzerindeki araştırmalarına devam eden Amerikalı bilimadamları, kahvenin bir faydasını daha tespit ettiler. Kahve hafızayı güçlendiriyor. İşte haberin detayları... Nature Neuroscience dergisinde yayımlanan araştırmada,...

Sayfayı Paylaş