gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Hafta tatili ücretine ne zaman hak kazanılır?

Konu, 'Adalet Sarayı' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

hafta tatili ücreti nedir,hafta tatili ücreti ne zaman hak edilir,hafta tatili ücretine ne zaman hak kazanılır,hafta tatili ücreti nasıl hesaplanır,işçi hafta tatili ücretine ne kadar çalışarak hak kazanır, haftatatili hakkı12.jpg
    '' Hafta tatili ücretiMadde 46 - Bu Kanun kapsamına giren işyerlerinde, işçilere tatil gününden önce 63 üncü maddeye göre belirlenen iş
    günlerinde çalışmış olmaları koşulu ile yedi günlük bir zaman dilimi içinde kesintisiz en az yirmidört saat dinlenme (hafta
    tatili) verilir.
    Çalışılmayan hafta tatili günü için işveren tarafından bir iş karşılığı olmaksızın o günün ücreti tam olarak ödenir.
    Şu kadar ki;
    a) Çalışmadığı halde kanunen çalışma süresinden sayılan zamanlar ile günlük ücret ödenen veya ödenmeyen
    kanundan veya sözleşmeden doğan tatil günleri,
    b) Evlenmelerde üç güne kadar, ana veya babanın, eşin, kardeş veya çocukların ölümünde üç güne kadar verilmesi
    gereken izin süreleri,
    c) Bir haftalık süre içinde kalmak üzere işveren tarafından verilen diğer izinlerle hekim raporuyla verilen hastalık ve
    dinlenme izinleri,
    Çalışılmış günler gibi hesaba katılır.''
    İlgili iş kanunu maddesine göre, yapılan devamsızlık değilde, işverenden ücretsiz izin talep edilmesi ve işveren tarafından bu iznin uygun görülüp verilmesi olduğuna göre , hafta tatili ücretine de hak kazanılır. C.tesi ücreti dediğinizi anlayamadım,
    çalışma günleriniz zaten haftanın 5günü, yani c.tesi günü yapılabilecek çalışma süresi haftanın diğer günlerine paylaştırılmış durumda, dolayısıyla c.tesi günü için de ücret ödemeniz gerekiyor zaten.
    Bu durumda perşembe-cuma ücretsiz izinli olunan günlerin ücretini kesebilirsiniz sadece.

Hafta tatili ücretine ne zaman hak kazanılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2011 Yarıyıl Tatili Ne Zaman?

2011 Yarıyıl Tatili Ne Zaman?

lise yarıyıl tatili 2011 lise yarıyıl tatili liseler ne zaman tatiline girecek okullar ne zaman tatiline girecek 2011 liselere 2010/2011 eğitim ve öğretim yılında okullar yarıyıl tatiline hangi tarihte başlayacak merak ediyorsanız sizlere gerekli bilgileri paylaşıyorum. 2010-2011 eğitim yılı Birinci kanaat dönemi 20 Eylül 2010 Pazartesi günü başlayacak ve 28 Ocak 2011 Cuma günü sona erecek....
  2. 2012 Bayram Tatilleri Ne zaman Tatil

2012 Bayram Tatilleri Ne zaman Tatil

bayram 2012 bayram tatilleri 2012 bayram tatilleri, günleri, bayramları, dini bayram tatilleri, milli bayramlar hakkında bilgiler Eveeet daha yılı bile bitirmeden 2012 yılında hangi günlerin tam olarak bayram tatili olacağını merak ediyor musunuz ? 2012 Dini bayram tarihleri RAMAZAN BAYRAMI AREFESİ---->1/2 GÜN ----> 18 AĞUSTOS CUMARTESİ RAMAZAN BAYRAMI ----> 1. GÜN ----> 19...
  3. 15 gün tatili ne zaman ?

15 gün tatili ne zaman ?

Okul yeni başladı ama ben hasretle 15 tatili bekliyorum, 2013 15 tatili ne zaman ?
  4. sömestr tatili ne zaman olacak ?

sömestr tatili ne zaman olacak ?

Arkadaşlar 2013 sömestr tatili tarihi ne zaman ? Şubat ayındadır ama tam tarih istiyorum lütfen.:)
  5. Ücret alacaklarında zaman aşımı ne zaman başlar?

Ücret alacaklarında zaman aşımı ne zaman başlar?

maaş alımında zaman aşımı,ücret alacağında zaman aşımı,ücret alacaklarında zaman aşımı süresi,ücret alacaklarında zaman aşımı süresi ne zaman başlar,ücret alacaklarında faiz nasıl hesaplanır Taraflar arasındaki sözleşmede aksine bir hüküm yoksa genel olarak işçiler, devlet memurlarından farklı olarak, çalıştıkları ayın ücretini, bu ayın sonunda talep ve davaya hak kazanırlar. Aylık...

Sayfayı Paylaş