gebe
  1. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0

Haiti`ye Türkiyeden yardım

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ışılsu tarafından paylaşıldı.

Haiti'ye ilk parti yardım yola çıktı Haiti'yi vuran 7 büyüklüğündeki şiddetli depremin ardından aynı gün yola çıkan Türk Kızılayı'nın ilk ekibinin afet bölgesine ulaştığı, acil yardı ANKARA (A.A) - Türk Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, yerelden temin edilen yardım malzemelerinin ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığı belirtilerek, Türk Kızılayı'nın Türkiye'den bölgeye gönderdiği ilk parti insani yardım malzemesinin 2 askeri kargo uçağıyla yola çıktığı kaydedildi.
    Haiti'deki insani yardım ekibine ek olarak 3 uzmandan oluşan ikinci bir ekibin de bölgeye gönderildiği ifade edilen açıklamada, su, süt, bebek maması, bisküvi, çikolata gibi yerelden temin edilen gıdaların Kızılay uzmanlarınca afetzedelere ulaştırıldığı belirtildi.
    Açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait 2 adet kargo uçağıyla acil müdahale aşamasında kullanılmak üzere toplam 200 adet çadır, 2 bin adet battaniye, 145 adet mutfak seti ve bin adet ceset torbasının, bölgeye gönderildiği belirtildi.
    -TÜRK KURTARMA EKİBİ 2 KİŞİYİ SAĞ ÇIKARDI-
    Türk kurtarma ekibi GEA, Haiti'yi sarsan 7 büyüklüğündeki depremin 4. gününde enkaz altından 2 kişiyi sağ olarak kurtardı.
    GEA tarafından yapılan açıklamada, yerel halkın talebi üzerine, canlı bulunamayacağı düşünülerek kurtarma ekiplerinin terk ettiği 5 katlı Carribean alışveriş merkezinde GEA ekibinin çalışmaya başladığı ve 36 saatin sonunda Lammy adlı bir erkek ile Jasme adlı bir kadının kurtarıldığı belirtildi.
    m çalışmalarına başladığı bildirildiÇalışmaların 4. gününde canlı kazazede bulma umudu yitirilen enkazdan iki kişinin kurtarılması, çalışmaları yakından takip eden Haiti halkına ve arama kurtarma ekiplerine büyük moral kaynağı oldu.
    9 kişilik GEA kurtarma ekibi 13 Ocak'ta meydana gelen depremin duyulmasının ardından hazırlıklarını yaparak, 14 Ocak'ta, Dominik Cumhuriyeti'ne gitmiş, oradan Haiti'nin başkenti Port Au Prince'e geçmişti.
    GEA ekibi çalışmalarına aralıksız devam ediyor

2. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    allah ordaki tüm insanlara yardım etsin çok zor durumdalar

Haiti`ye Türkiyeden yardım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türkiyeden

Türkiyeden

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Türkiyem:)))

Türkiyem:)))

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Haiti

Haiti

Haiti Coğrafi Verileri Konum: Karayipler'de, Karayip Denizi ile Kuzey Atlas Okyanusu arasında, Dominikan Cumhuriyeti'nin doğusunda yer almaktadır. Coğrafi konumu: 19 00 Kuzey enlemi, 72 25 Batı boylamı Haritadaki konumu: Orta Amerika ve Karayipler Yüzölçümü: 27,750 km² Sınırları: toplam: 275 km sınır komşuları: Dominikan Cumhuriyeti 275 km Sahil şeridi: 1,771 km İklimi: tropikal Arazi...
  4. ***türkiyeme***

***türkiyeme***

Türkiye’me… Nerden baslasam… nasil baslasam… bilmiyorum… Icim icime sigmiyor seni düsündügümde… Her an isyan ediyorum senden uzak kalislarima.. Senden uzak hergün büyüyor icimdeki sizi Seninle olsam daha iyi olurmu.. Olur.. eminim.. cünkü sen varsin.. Cennet kokun saracak bedenimi.. Her sene sardigi gibi Ama beni yikan.. o gidislerim.. Seni mecbur terkedisilerim.. senden ayriliga mahkum eden...
  5. $ul€'ye Yardım

$ul€'ye Yardım

Yahu yazdığım şu başlığa bi bakın :D Sanki maddi sıkıntılar içindeyim de pamuk eller cebe kampanyası yapıyoruz :D Gerçi ben biliyorum birimizden birinin böylesi bi ihtiyacı olsa hiç düşünmeyiz meleklerim ...eee bu yüzden kocaman bir aileyiz.... Neyse konuyu epey saptırdıktan sonra gelelim benim problemime... Kızlar benim adı batasıca bir Ipod Classik'im var 120 gb ama ben bu 120gb ta resim...

Sayfayı Paylaş